swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Z myślą o mieszkańcach

Dodane: Milena Data: 2013-12-16 13:06:12 (czytane: 21539)  Wersja do druku

Na nowy wizerunek Buska-Zdroju wpłyną kolejne gminne inwestycje: zagospodarowanie terenu przy Stawie Niemieckim oraz budowa skateparku przy osiedlu Pułaskiego.

Część terenu przy Stawie Niemieckim przygotowywana jest obecnie pod miejsca postojowe i plac manewrowy z drogą dojazdową do Publicznego Przedszkola nr 2. Pas jezdny usprawni dowóz dzieci do przedszkola. Układana jest linia energetyczna. Dokonano też wycinki drzew.


W ramach inwestycji powstaną alejki spacerowe, altana, pola biwakowe, sprzęt do grilowania, stoliki do gry w szachy. Ta część stanie się miejscem wypoczynku dla osób ceniących sobie spokój oraz rodzinną atmosferę. Powstanie ok. 50 miejsc postojowych.

remont_busko.jpg

Na obszarze przyległym do os. Pułaskiego wybudowany zostanie skatepark czyli specjalny tor do uprawiania sportów ekstremalnych wyposażony w schody, poręcze, zjazdy, funboxy. Adresowany jest do młodzieży pasjonującej się jazdą na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. Powstaną dwa boiska do siatkówki i jedno do piłki nożnej, ścieżka rowerowa, ścieżka zdrowia, stół do gry w tenisa stołowego oraz elementy fitness. Nie zabraknie ławek do siedzenia, stojaków na rowery, a przede wszystkim zieleni.Ponadto na całym terenie wybudowane zostanie oświetlenie parkowe.


Inwestycje dofinansowane są w ramach operacji „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

Źródło: http://www.umig.busko.pl/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (73)
     

-Również wzdłuż Kusocińskiego... (2013-12-17 10:58:05)

rosły 20-letnie świerki, które zostały wycięte, a na ich miejsce nasadzone zostały "parkowce". Podobno jeden z poprzednich prezesów Spółdzielni Mieszkaniowej miał zamiar budować w tym miejscu bloki, a nie zgodził się na to najlepszy Burmistrz w historii Buska.

-olo (2013-12-17 10:27:13)

informacja umigu jak zwykle ogólna, niepełna.Kiedy rozpoczną się prace, kiedy planuje się ich zakończenie, jaki będzie koszt tej inwestycji, jak prezentuje się ten pomysł na planach itp itd. Czy społeczne konsultacje zagospodarowania i wyposażenia tego terenu są zbędne?Znowu powstanie / takie są obawy/ knot w stylu Byczej Góry? swoja drogą piszący ten tekst nie ma pojęcia czym dokładnie jest wizerunek miasta.Ta inwestycja nie będzie miała nic wspólnego z nowym wizerunkiem, bo taki mocno utrwalony przez wiele lat nie zmieni kilka alejek czy stanowisku do grila.

-Monika (2013-12-17 09:29:25)

W pełni zgadzam się z tym co napisano w jednym z poniższych komentarzy, boiska przy szkole nr 2 są w opłakanym stanie.Mam nadzieję, że i wkrótce i na to znajdą się pieniądze, bo jak narazie to na tych dziurawych nawierzchniach można nogi połamać. Wstyd żeby w tak fajnej szkole, do której uczęszcza tak wiele dzieci, boiska były tak zaniedbane a ich remont wciąż odwlekany.

---- (2013-12-17 09:28:42)

zgadzam się ze w Busku wycinane są na masową skalę drzewa, jak dalej tak pujdzie to miasto będzie wyglac jak pustynia, wszędzie beton, beton czyli chiński granit, zniszczona aleja Mickiewicza, Bycza Gora z tymi idiotycznymi schodami w srodku sluzy teraz nie dzieciakom ale zwykłemu marginesowi który zbiera się tam wieczorami, ciekawe co będzie z takim towarzystwem jak otworzą Bristol???

-Wszędzie beton, kostka I diody.... (2013-12-17 09:09:28)

w ostatnich latach pozbyto się drzew na ul. Partyzantów, Placu Zwycięstwa, Kościuszki, Batorego. Zlikwidowano miejsce zabaw zimowych na Byczej Górze. Stadion miejski jest w ogóle niewykorzystany, tam powinien znaleźć się skatepark, stadion powinien być udostępniany do biegania, powinny znaleźć się na nim drążki do ćwiczeń, poręcze. Proszę zobaczyć ile osób korzysta z boiska do siatkówki na Piłsudskiego, można ich policzyć na palcach jednej ręki. Jest to kolejna inwestycja, która w przyszłości będzie obciążać budżet miasta. Moim zdaniem teren obok Stawu Niemieckiego powinien pozostać w takiej postaci jak obecnie, no można tylko było w rozsądny sposób dokonać nasadzeń drzew, np. iglastych: sosna, modrzew.

- (2013-12-17 09:02:04)

Nadmieniam, że było w tej sprawie
spotkanie w urzędzie, w którym uczestniczyła m.in. młodzież. Projekt został szczegółowo omówiony. Jest to do sprawdzenia. Do wglądu projekt jest w Urzędzie. Byłem na spotkaniu.....

- (2013-12-17 09:00:34)

Skoro ma być to miejsce sportu i rekreacji proponuję zrobić także SIŁOWNIĘ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU.
W dużych miastach są one bardzo popularne i jeśli zainwestujemy w porządny sprzęt, gwarantuję, że będzie to dobra inwestycja.
W koło placu możan by zrobić alejkę do biegania - stadion niestety jest zamknięty i nie można z niego korzystać co wg mnie też jest głupotą (dawniej furtka była otwarta i każdy mógł z niego korzystać )

-do Młode Busko (2013-12-17 08:53:18)

Pachnie mi tu propagandą!!! Skąd wies, że skatepark będzie najlepszy? Nie ma żadnego opisu tej inwestycji, znając życie będzie badziewny i nikt z niego nie będzie kożystał. Zrobią to na sztukę!!!
Skoro jest taki pomysł to należy go teraz skonsultować z młodzieżą, zainteresowaną tego typu sportem i zapytać czego oczekują od takiego parku, jakie urządzenia, rampy itp są im potrzebne do uprawiania tego sportu.
Czy takie konsultacje były??? Oczywiście, że nie !!!

-do smerfa (2013-12-17 08:36:58)

a jak całe pokolenie wyrośnie z rolek, deskorolek a następne pokolenie nie będzie zainteresowane tego typu rozrywką to co wtedy zrobimy z tym pomnikiem?
Uzdolniona młodzież na pewno nie osiądzie w Busku. W Busku zostaną tylko działacze PSL-u (bo ci będą mieli pracę) i ludzie którym się w życiu nie powiodło.

-nauczyciel (2013-12-17 07:13:28)

Gdzie boisko do koszykówki i ręcznej.

-pajak (2013-12-17 06:43:55)

Dlaczego nie ma ściany wspinaczkowej?

- (2013-12-17 00:03:24)

Pole biwakowe? O ile dobrze pamiętam pole biwakowe to chyba prawie to samo co namiotowe. Kto będzie rozbijał tu między blokami namioty. Bo chyba cyrkowy już się nie pomieści.
Przydałaby się jakaś wizualizacja tej inwestycji.

-Smerf (2013-12-16 23:53:52)

To że burmistrz nie słucha głosu mieszkańców to kłamstwo :P Budowa skateparku jest odpowiedzią na wieloletnią walkę młodzieży o takie miejsce. To działania Młodego Buska, burmistrza, Justyny Nurek i Rady Miejskiej oraz Porozumienia Samorządowego doprowadziło do realizacji marzeń całego pokolenia młodych uzdolnionych ludzi:) Super inwestycja w końcu coś dla młodzieży. Teraz czekamy na Barwy Miasta 2014 :)

-Młode Busko (2013-12-16 23:49:40)

Super sprawa :) Busko staje się miastem z przestrzenią przyjazną mieszkańcom :) Cieszymy się że w naszym mieście powstaje najlepszy Skatepark w Świętokrzyskiem :) tereny rekreacyjne super. Na malkontentów nie ma co zwracać uwagi :P Z radością patrzymy na budowę terenów rekreacyjnych!!!

-,,, (2013-12-16 23:04:39)

Czy ławki znów będą bez oparcia????

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry