Dodane: Milena Data: 2013-12-16 13:06:12 (czytane: 21539) 
Na nowy wizerunek Buska-Zdroju wpłyną kolejne gminne inwestycje: zagospodarowanie terenu przy Stawie Niemieckim oraz budowa skateparku przy osiedlu Pułaskiego.
Część terenu przy Stawie Niemieckim przygotowywana jest obecnie pod miejsca postojowe i plac manewrowy z drogą dojazdową do Publicznego Przedszkola nr 2. Pas jezdny usprawni dowóz dzieci do przedszkola. Układana jest linia energetyczna. Dokonano też wycinki drzew.
W ramach inwestycji powstaną alejki spacerowe, altana, pola biwakowe, sprzęt do grilowania, stoliki do gry w szachy. Ta część stanie się miejscem wypoczynku dla osób ceniących sobie spokój oraz rodzinną atmosferę. Powstanie ok. 50 miejsc postojowych.

Na obszarze przyległym do os. Pułaskiego wybudowany zostanie skatepark czyli specjalny tor do uprawiania sportów ekstremalnych wyposażony w schody, poręcze, zjazdy, funboxy. Adresowany jest do młodzieży pasjonującej się jazdą na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. Powstaną dwa boiska do siatkówki i jedno do piłki nożnej, ścieżka rowerowa, ścieżka zdrowia, stół do gry w tenisa stołowego oraz elementy fitness. Nie zabraknie ławek do siedzenia, stojaków na rowery, a przede wszystkim zieleni.Ponadto na całym terenie wybudowane zostanie oświetlenie parkowe.
Inwestycje dofinansowane są w ramach operacji „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".
Źródło: http://www.umig.busko.pl/
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (73) |
-Również wzdłuż Kusocińskiego... (2013-12-17 10:58:05)
rosły 20-letnie świerki, które zostały wycięte, a na ich miejsce nasadzone zostały "parkowce". Podobno jeden z poprzednich prezesów Spółdzielni Mieszkaniowej miał zamiar budować w tym miejscu bloki, a nie zgodził się na to najlepszy Burmistrz w historii Buska.
-olo (2013-12-17 10:27:13)
informacja umigu jak zwykle ogólna, niepełna.Kiedy rozpoczną się prace, kiedy planuje się ich zakończenie, jaki będzie koszt tej inwestycji, jak prezentuje się ten pomysł na planach itp itd. Czy społeczne konsultacje zagospodarowania i wyposażenia tego terenu są zbędne?Znowu powstanie / takie są obawy/ knot w stylu Byczej Góry? swoja drogą piszący ten tekst nie ma pojęcia czym dokładnie jest wizerunek miasta.Ta inwestycja nie będzie miała nic wspólnego z nowym wizerunkiem, bo taki mocno utrwalony przez wiele lat nie zmieni kilka alejek czy stanowisku do grila.
-Monika (2013-12-17 09:29:25)
W pełni zgadzam się z tym co napisano w jednym z poniższych komentarzy, boiska przy szkole nr 2 są w opłakanym stanie.Mam nadzieję, że i wkrótce i na to znajdą się pieniądze, bo jak narazie to na tych dziurawych nawierzchniach można nogi połamać. Wstyd żeby w tak fajnej szkole, do której uczęszcza tak wiele dzieci, boiska były tak zaniedbane a ich remont wciąż odwlekany.
---- (2013-12-17 09:28:42)
zgadzam się ze w Busku wycinane są na masową skalę drzewa, jak dalej tak pujdzie to miasto będzie wyglac jak pustynia, wszędzie beton, beton czyli chiński granit, zniszczona aleja Mickiewicza, Bycza Gora z tymi idiotycznymi schodami w srodku sluzy teraz nie dzieciakom ale zwykłemu marginesowi który zbiera się tam wieczorami, ciekawe co będzie z takim towarzystwem jak otworzą Bristol???
-Wszędzie beton, kostka I diody.... (2013-12-17 09:09:28)
w ostatnich latach pozbyto się drzew na ul. Partyzantów, Placu Zwycięstwa, Kościuszki, Batorego. Zlikwidowano miejsce zabaw zimowych na Byczej Górze. Stadion miejski jest w ogóle niewykorzystany, tam powinien znaleźć się skatepark, stadion powinien być udostępniany do biegania, powinny znaleźć się na nim drążki do ćwiczeń, poręcze. Proszę zobaczyć ile osób korzysta z boiska do siatkówki na Piłsudskiego, można ich policzyć na palcach jednej ręki. Jest to kolejna inwestycja, która w przyszłości będzie obciążać budżet miasta. Moim zdaniem teren obok Stawu Niemieckiego powinien pozostać w takiej postaci jak obecnie, no można tylko było w rozsądny sposób dokonać nasadzeń drzew, np. iglastych: sosna, modrzew.
- (2013-12-17 09:02:04)
Nadmieniam, że było w tej sprawie
spotkanie w urzędzie, w którym uczestniczyła m.in. młodzież. Projekt został szczegółowo omówiony. Jest to do sprawdzenia. Do wglądu projekt jest w Urzędzie. Byłem na spotkaniu.....
- (2013-12-17 09:00:34)
Skoro ma być to miejsce sportu i rekreacji proponuję zrobić także SIŁOWNIĘ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU.
W dużych miastach są one bardzo popularne i jeśli zainwestujemy w porządny sprzęt, gwarantuję, że będzie to dobra inwestycja.
W koło placu możan by zrobić alejkę do biegania - stadion niestety jest zamknięty i nie można z niego korzystać co wg mnie też jest głupotą (dawniej furtka była otwarta i każdy mógł z niego korzystać )
-do Młode Busko (2013-12-17 08:53:18)
Pachnie mi tu propagandą!!! Skąd wies, że skatepark będzie najlepszy? Nie ma żadnego opisu tej inwestycji, znając życie będzie badziewny i nikt z niego nie będzie kożystał. Zrobią to na sztukę!!!
Skoro jest taki pomysł to należy go teraz skonsultować z młodzieżą, zainteresowaną tego typu sportem i zapytać czego oczekują od takiego parku, jakie urządzenia, rampy itp są im potrzebne do uprawiania tego sportu.
Czy takie konsultacje były??? Oczywiście, że nie !!!
-do smerfa (2013-12-17 08:36:58)
a jak całe pokolenie wyrośnie z rolek, deskorolek a następne pokolenie nie będzie zainteresowane tego typu rozrywką to co wtedy zrobimy z tym pomnikiem?
Uzdolniona młodzież na pewno nie osiądzie w Busku. W Busku zostaną tylko działacze PSL-u (bo ci będą mieli pracę) i ludzie którym się w życiu nie powiodło.
-nauczyciel (2013-12-17 07:13:28)
Gdzie boisko do koszykówki i ręcznej.
-pajak (2013-12-17 06:43:55)
Dlaczego nie ma ściany wspinaczkowej?
- (2013-12-17 00:03:24)
Pole biwakowe? O ile dobrze pamiętam pole biwakowe to chyba prawie to samo co namiotowe. Kto będzie rozbijał tu między blokami namioty. Bo chyba cyrkowy już się nie pomieści.
Przydałaby się jakaś wizualizacja tej inwestycji.
-Smerf (2013-12-16 23:53:52)
To że burmistrz nie słucha głosu mieszkańców to kłamstwo :P Budowa skateparku jest odpowiedzią na wieloletnią walkę młodzieży o takie miejsce. To działania Młodego Buska, burmistrza, Justyny Nurek i Rady Miejskiej oraz Porozumienia Samorządowego doprowadziło do realizacji marzeń całego pokolenia młodych uzdolnionych ludzi:) Super inwestycja w końcu coś dla młodzieży. Teraz czekamy na Barwy Miasta 2014 :)
-Młode Busko (2013-12-16 23:49:40)
Super sprawa :) Busko staje się miastem z przestrzenią przyjazną mieszkańcom :) Cieszymy się że w naszym mieście powstaje najlepszy Skatepark w Świętokrzyskiem :) tereny rekreacyjne super. Na malkontentów nie ma co zwracać uwagi :P Z radością patrzymy na budowę terenów rekreacyjnych!!!
-,,, (2013-12-16 23:04:39)
Czy ławki znów będą bez oparcia????
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.