swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Z myślą o mieszkańcach

Dodane: Milena Data: 2013-12-16 13:06:12 (czytane: 21540)  Wersja do druku

Na nowy wizerunek Buska-Zdroju wpłyną kolejne gminne inwestycje: zagospodarowanie terenu przy Stawie Niemieckim oraz budowa skateparku przy osiedlu Pułaskiego.

Część terenu przy Stawie Niemieckim przygotowywana jest obecnie pod miejsca postojowe i plac manewrowy z drogą dojazdową do Publicznego Przedszkola nr 2. Pas jezdny usprawni dowóz dzieci do przedszkola. Układana jest linia energetyczna. Dokonano też wycinki drzew.


W ramach inwestycji powstaną alejki spacerowe, altana, pola biwakowe, sprzęt do grilowania, stoliki do gry w szachy. Ta część stanie się miejscem wypoczynku dla osób ceniących sobie spokój oraz rodzinną atmosferę. Powstanie ok. 50 miejsc postojowych.

remont_busko.jpg

Na obszarze przyległym do os. Pułaskiego wybudowany zostanie skatepark czyli specjalny tor do uprawiania sportów ekstremalnych wyposażony w schody, poręcze, zjazdy, funboxy. Adresowany jest do młodzieży pasjonującej się jazdą na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. Powstaną dwa boiska do siatkówki i jedno do piłki nożnej, ścieżka rowerowa, ścieżka zdrowia, stół do gry w tenisa stołowego oraz elementy fitness. Nie zabraknie ławek do siedzenia, stojaków na rowery, a przede wszystkim zieleni.Ponadto na całym terenie wybudowane zostanie oświetlenie parkowe.


Inwestycje dofinansowane są w ramach operacji „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

Źródło: http://www.umig.busko.pl/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (73)
     

- (2013-12-16 22:35:22)

zagospodarujcie lepiej boiska przy sp2 bo wstyd zeby tak wyglądała szkoła w centrum miasta

- (2013-12-16 21:28:40)

A gdzież pieski wielmożnych damulek srać teraz będą ? Po nocach będą wyprowadzać .... no bo jakże po pupilku sprzątać g... . Kot to chociaż zakopie ale moja Dianka
no jakze taka dama bedzie kupe zakopywac cóz ja teraz poczne

-Januszek (2013-12-16 21:25:54)

Gadu gadu a psy z osiedli będą srały jak srały do dziś , może ktoś zrobi porządek z tymi kupami w nowym parku , Kusocińskiego. Gdzie jest straż miejska .Jak to wygląda przed kuracjuszami no ludzie. GDZIE JEST STRAŻ MIEJSCA, bo nawet nowe place i park zostaną i są zasrywane.Jak tak to łapią pieszych na partyzantów ale że ta robota zasrana to niema nikogo z władz , śmiechu warte.

-sportowiec (2013-12-16 20:39:54)

A gdzie ściana wspinaczkowa o której we wcześniejszym artykule pisano, czemu nie będzie boiska do koszykówki i piłki ręcznej. Za to mają być 2 boiska do siatkówki w czym ta dyscyplina jest lepsza od wyżej wymienionych. Poza tym myślę że przydałaby się tam mini sala koncertowa.

- (2013-12-16 20:38:26)

To nie jest marnotrawienie pieniędzy. Przemyśl to co piszesz....Moje zdanie jest zupełnie inne.
Ania

-ech... (2013-12-16 20:33:11)

a czy my mieszkancy niemamy nic do powiedzenia?? owszem iluminacje swietlne są fajne ale nie będą trwac wiecznie, znikną zaraz po swiętach, nasze władze zamiast trwonić unijne pieniądze na kolejne idiotyzmy niech lepiej zainwestują w cos pożytecznego albo odłożą na czarną godzinę, kasa z unii nie będzie napływać wiecznie, więc przestańcie marnotrawić kolejne pieniądze, dobrze ze wybory samorządowe już za rok!!!!!!

- (2013-12-16 20:20:10)

Dziękujemy za wysłuchanie sygnałów od młodzieży. Cieszymy się, że będzie skatepark.
Pozdrawiam
Ania

-powtórka z Wąsowicza byłego burmistrza (2013-12-16 19:13:51)

kiedyś miało być świetnie na Byczej Górze,tak mówił pan Wąsowicz.mało że obniżyli koniec góry od strony Mickiewicza i jej skrócenia o ok 15-20 m.to teraz jest tam miejsce spotkań ćpunów,pijaków,i zwykłych bandziorów.To zasługa byłego burmistrza.Obecny funduje zmianę miejsca spotkań wcześniej wymienionego elementu.Na Byczej Górze brak jest dozoru policyjnego(jakiegokolwiek)Teraz mieszkańcy tego osiedla docenią co to jest powiedzieć "kiedyś był tu spokój,teraz strach wyjść z bloku"to prawda,miejsce takie jest bardzo potrzebne,ale czy w tym miejscu?Ja osobiście proponowałbym miejsce obok stadionu,-przecież w Busku i tak drużyny w piłkę kopaną nigdy nie będzie nie czarujmy się.Jeszcze raz, mieszkańcy docenicie co to jest cisza i spokój.Gratuluję władzom idiotycznych decyzji jak zwykle podjętej bez wiedzy i zgody mieszkańców Buska.Wesołych świąt i spokojnych.Busko.

- (2013-12-16 18:20:32)

Blokowe świnie już zaczynają chrumkać, a jeszcze przecież nie usunięto obornika!!!

-mmmm (2013-12-16 18:17:45)

komentarze na temat kibla są już nudne i porównywanie czegoś do Widuchowej, a miasto wygląda naprawdę pięknie, te iluminacje świetlne są naprawdę efektowne tak na rynku jak i na Alei a ci co tylko krytykują i żle piszą o tych co coś dla miasta robią to nie są warci funta kłaków

-... (2013-12-16 18:00:08)

Sprzęt do grilowania proponuję postawić w Widuchowie, też przy stawie.

-koko (2013-12-16 17:40:00)

gdyby nie kible, to kuracjusze nie mieliby gdzie zalatwiac potrzeb i nie przyjezdzaliby!a gdyby nie przyjezdzali, to by nie bylo miejsc pracy.

- (2013-12-16 16:30:00)

Przykład tego kibla pokazuje jak wydatkowane są unijne pieniądze, nie chodzi aby coś zrobić dobrze i z pożytkiem dla miasta, a o to aby wydać pieniądze !!!

- (2013-12-16 16:23:53)

A ile dzieki tej inwestycji powstanie miejsc pracy dla mieszkancow gminy bo wydac srodki z Unii to kazdy glupi potrafi a do rozwoju tego miasta potrzebne sa stale miejsca pracy bo ludzie stad uciekaja,wiec nie robcie juz kampanii wyborczej panu Sikorze tylko stworzcie prawdziwa strategie rozwoju

-H0L0GR4M (2013-12-16 15:28:34)

463 tyś zł... z tym kiblem to przesada za tyle pieniędzy to bym zajefajny dom wybudował o powierzchni ze dwa razy większej!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry