Dodane: Milena Data: 2013-12-16 13:06:12 (czytane: 21537) 
Na nowy wizerunek Buska-Zdroju wpłyną kolejne gminne inwestycje: zagospodarowanie terenu przy Stawie Niemieckim oraz budowa skateparku przy osiedlu Pułaskiego.
Część terenu przy Stawie Niemieckim przygotowywana jest obecnie pod miejsca postojowe i plac manewrowy z drogą dojazdową do Publicznego Przedszkola nr 2. Pas jezdny usprawni dowóz dzieci do przedszkola. Układana jest linia energetyczna. Dokonano też wycinki drzew.
W ramach inwestycji powstaną alejki spacerowe, altana, pola biwakowe, sprzęt do grilowania, stoliki do gry w szachy. Ta część stanie się miejscem wypoczynku dla osób ceniących sobie spokój oraz rodzinną atmosferę. Powstanie ok. 50 miejsc postojowych.

Na obszarze przyległym do os. Pułaskiego wybudowany zostanie skatepark czyli specjalny tor do uprawiania sportów ekstremalnych wyposażony w schody, poręcze, zjazdy, funboxy. Adresowany jest do młodzieży pasjonującej się jazdą na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. Powstaną dwa boiska do siatkówki i jedno do piłki nożnej, ścieżka rowerowa, ścieżka zdrowia, stół do gry w tenisa stołowego oraz elementy fitness. Nie zabraknie ławek do siedzenia, stojaków na rowery, a przede wszystkim zieleni.Ponadto na całym terenie wybudowane zostanie oświetlenie parkowe.
Inwestycje dofinansowane są w ramach operacji „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".
Źródło: http://www.umig.busko.pl/
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (73) |
-olo (2013-12-18 00:20:04)
- konsultacji społecznych czyli upodmiotowienia mieszkańców nie przeceniam. Bo ta drogą tworzy się społeczność obywatelska a nie masa roszczeniowców podpuszczanych w kampanii, czego mieliśmy dowody. Ta masa później wybiera wg własnego kryterium pt on na pewno coś załatwi. I tak się to w Busku toczy od 20 lat A mieszkańcy mają prawo być współgospodarzami
a nie tylko zwykłymi statystycznymi i anonimowymi mieszkańcami
Ale tu pojawia się problem po stronie władzy. Albo się administruje albo zarządza. Obecna buska władza niestety administruje. Gdyby zarządzała jasne byłyby cele które chce osiągać, czytelne byłyby mechanizmy ich osiągania, funkcjonował by stały dialog z mieszkańcami. Stały a nie pozorowany.
Nie mam bezkrytycznego zaufania do tzw fachowców. Dlatego, że ich ktoś tak określa? Chcę wiedzieć że ten fachowiec już soc porządnego wykonał. Fachowcy pracują dla kasy. Ich błędy pozostają na lata i nikt nie ponosi odpowiedzialności. Bo to przecież fachowcy. Cytowana tu dobudówka do Marconiego to dzieło fachowców, choć konserwator wojewódzki podziela opinię że to bubel. Fachowcy projektowali niektóre budynki przy 1 Maja. I co? Słowacki przypomina hotel OHP, budynek dyrekcji uzdrowiska też projektował fachowiec itg itp
jeśli chodzi o Mickiewicza to moje / i wielu innych / uwagi dotyczą jakości wykonania. Zobaczymy co będzie na wiosnę. Tablice prawie nagrobne przy pomniku niestety nie wzbudzają mojego zachwytu. To paskudztwo Podobnych przykładów jest więcej. A wizualizacje projektów prezentowały nieco inny obraz. Fachowcy co się wycofali czy marna władza co ,,poprawiła ,,projekt ponieważ jej się coś w głowie urodziło a projektanci pazerni ma kasę zrobią wszystko
-busko do olo (2013-12-17 22:52:14)
olo po raz pierwszy popiera Cię w stu procentach tym razem masz rację.busko
-ab do olo (2013-12-17 21:31:36)
Nie wiem ile masz lat olo , ale chylę przed Tobą czoło./Czyżby wyszedł jakiś rym?/
Ale poważnie.
Czy te konsultacje społeczne z mieszkańcami, turystami, kuracjuszami, wierzącymi, ateistami, tęczowymi, błękitnymi, czerwonymi, zielonymi, dziećmi, młodzieżą, emerytami, , uff ...starcami/do nich mi najbliżej/- nie przeceniasz ?.
Nasze rodziny, domy, osiedla, środowiska zmieniają się z dnia na dzień, miesiąca na miesiąc, roku na rok.
Nie tak dawno Buskie osiedla w większości zamieszkiwali ludzie młodzi z maluchami, z dziećmi, z młodzieżą. Obecnie pozostaliśmy tylko my, seniorzy , niektórzy jeszcze pracujący.
Nasze zdanie w tzw. konsultacji społecznej pewnie nie do końca będzie obiektywne. Z racji wieku pewnie chcielibyśmy spokoju i ciszy niczym w Rytwiańskiej samotni. Niedługo pewnie przyjdzie czas gdzie nasze mieszkania zasiedli pokolenie młodych z dziećmi ,z młodzieżą aktywną fizycznie, którą rodzice zechcą mieć w zasięgu wzroku, ręki...
Czy odnosząc się do aktualnych ale i partykularnych interesów, w majestacie konsultacji mamy prawo dezawuować wizję która nie pokrywa się z naszą ?
Miejmy zaufanie do fachowców/architektów, architektów krajobrazu , wszystkich tych którzy są fachowcami w tej branży/
Tak na marginesie. Nawet oponentom zaczyna się podobać aleja Mickiewicza, rynek , ul. Kopernika. Może przyjdzie czas że i Tobie olo zacznie się podobać byczok.
A na tą chwilę mam do Ciebie jak dla każdego innego zwykły szacunek.
Wesołych Świąt.
- (2013-12-17 20:15:28)
Nie jest prawdą, że nie będzie dojazdu do Przedszkola. Dajazd będzie do tzw. placu manewrowego i dosłownie kilka kroków, aby dojść do drzwi wejściowych.... O to ograniczenie wnioskowali mieszkańcy- jest petycja w Urzędzie w tej sprawie podpisana przez ponad 300 mieszkańców
-olo do Młode Busko (2013-12-17 19:11:29)
Piszesz, że konsultacje społeczne w sprawie skateparku odbyły się 2 lipca. Zapewne uczestniczyłeś w tych konsultacjach. Mam więc pytanie: wniosłeś jakieś uwagi, zaproponowałeś zmiany?
Odpowiem za Ciebie. Nic nie wniosłeś, bo była tam gadka o wstępnej koncepcji. Czyli żadnego projektu nikt nie przedstawił. Wstępna koncepcja to gadki teoretyczne o 3 babach / trzebaby/Dziwne ,ze w tej sytuacji zabierasz głos. Dziwne że bronisz władzy , która w tej inwestycji popełnia spory błąd. Jaki?
Każde przedsięwzięcie inwestycyjne służące społeczności powinno być z tą społecznością maksymalnie skonsultowane A jak jest? Otóż buska władza / uszanowanie Panie Burmistrzu/ wykoślawiła te konsultacje do granic możliwości. Obywają się jednorazowe konsultacje, nad wstępną koncepcją. o godz 10 rano, nie ujawnia się wyników tych konsultacji.itp
Takie postępowanie nie sprzyja budowaniu więzi i wzajemnego zaufania władzy i społeczeństwa. Jak duży jest ten brak zaufania można odczytywać choćby z zamieszczanych tu niektórych wypowiedzi mieszkańców miasta. Takie postępowanie władz sprzyja natomiast do spłycania sprawy do minimum / aby się nie narobić/, sprzyja małego udziału i zaangażowania władz w powstawanie projektu odpowiadającemu społecznym potrzebom. No i zapewnia święty spokój.
Po co zmieniać projekt jak wykonawca wie lepiej co odpowiada mieszkańcom?
Wie lepiej gdzie postawić ławkę i jaki kształt ma mieć kwietnik. Skutki takiej polityki to knot architektoniczny pn Bycza Góra. To nie władza, to projektant a konsultacje były. Czyli sami chcieliście. . . .
Jest takie hasło samorządowe ,,decydujmy razem.. Otóż w Busku to hasło nie ma zastosowania. Inaczej poziom partycypacji mieszkańców dzięki szanownej władzy sprowadzony został do minimum
Ileż tu zgłoszono uwag o fatalnym wykonaniu Mickiewicza. I co? Odpowiedział na tym portalu w tej sprawie jakiś urzędnik? Buski Burmistrz jak ognia unika kontaktów bezpośrednich z mieszkańcami. Unika społecznego dialogu. W innych miasta na ich stronach internetowych jest rubryka ,, pytania do burmistrza. Jest coś takiego w Busku? Może mieszkańcy nie mają żadnych pytań. A może to burmistrz nie ma nic do powiedzenia?
---- (2013-12-17 18:40:30)
zamiast trwonić unijne pieniądze na kolejne idiotyzmy lepiej niech władze zainwestują w budowę stacjonarnego hospicjum w Busku, bo chorych nieuleczalnie dużo i niestety będzie przybywać, zrospaczone rodziny osob chorych i chorzy zostają bez jakiejkolwiek pomocy i wsparcia, przemyślcie to , bo taki los może dopaść nas każdego.
- (2013-12-17 18:06:04)
Z wpisów widać ze w Busku są same bandziory, łażą i piją tylko. Więc może jakiś duży areszt by się przydał? Jasne że psy Wąsowicza będą szczekać bo im nic nie pasuje i pewnie padować nie będzie, bo przy korytku juz nie bedą siedzieć popaprańcy Gajewski, Szarliński i reszta szczekaczy
-Marek (2013-12-17 16:36:27)
Budowa tak specyficznego obiektu jakim jest niewątpliwie skatepark i w takiej lokalizacji-to delikatnie mówiąc pomysł nie do końca przemyślany.
Deskorolkowcy-to tylko niewielka część młodych ludzi najczęściej w okresie burzy hormonalnej, która jak to w naturze szybko przemija a wraz z nią zainteresowanie fikołkami... z deską.
Wyłączanie pięknego terenu dla tych kilku czy kilkunastu dzieciaków, którzy do tej pory skakali po murku przed Lotosem - to jakieś szaleństwo.
Ileż to obiektów jest w Busku przeznaczonych do uprawiania tzw.popularnych sportów i one zazwyczaj świecą pustkami.
Krótko mówiąc będą to pieniądze wyrzucone w błota skoro "lekko przyszły to lekko pójdą".
pozdrawiam
-Młode Busko (2013-12-17 15:30:57)
Konsultacje społeczne Skatepark Busko-Zdrój odbyły się 02.07.2012. Nasze Stowarzyszenie patronuje tej inwestycji i bierze aktywny udział w konsultowaniu projektu. Dla zainteresowanych wstępna koncepcja projektu firmy Techramps jest na Facebooku na fanpagu Młode Busko. Przestańcie marudzić a zacznijcie działać:P Macie projekty pomysły to lobbujcie zachęcajcie przekonujcie władzę że są potrzebne i słuszne :) Tyle w tym temacie pozdrawiam ludzi czynów a nie krytyków leniwych :)
-JOŁ (2013-12-17 14:43:39)
BURAKI JAKI PARK ZEBY PILI WYMA PUSZCZALI MALOWALI JAKIIES BZDURY FARBAMI TA UNIA POWINNA WAS ZA JAJA POWIESIC ZA TAKIE WYRZUCANIE KASY ... BLOKI DOMIKI JEDNO RODZINNE LUDZIE BY BYLI ZADOWOLENI CIESZYLI BY SIE....??
-xyz (2013-12-17 14:04:06)
ten Skate-park to tak średnio +/- o 15 lat za późno
-CzaChaPistoilet (2013-12-17 13:53:11)
Zawsze znajdą się tacy co im coś nie psi i tyle w temacie. A sama idea super!!!!
-malva (2013-12-17 13:16:17)
super sprawa - jeszcze z funduszu ds rybołówstwa mistrzostwo świata :)
-ziom pułaskiego (2013-12-17 11:29:01)
Fajna łąka była :( mogli postawić ławki zrobić alejki do spacerowania.Gdzie teraz wszyscy chcą zieleni ostoi spokoju to Busko na odwrót całe bd zalane betonem? Jak wcześniej były imprezy na terenie przedszkola i je zlikwidowali to teraz bd młodzież je robić na skateparku do puki jakaś tragedia się nie stanie. a tak po za tym to bd całe ogrodzone jak teraz od osiedla pułaskiego aż po młyńską ?
- (2013-12-17 11:15:19)
czy zostanie miejsce na cyrk?
czy też cyrk zostanie przeniesiony w inne miejsce?
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.