swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

32 Sesja RP: Czternastu pracowników buskiego UP straci pracę? - Retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Agnieszka Data: 2013-12-13 16:45:12 (czytane: 20007)  Wersja do druku

Czternastu osobom zatrudnionym w buskim Urzędzie Pracy z dniem 31.12.2013r. kończą się umowy o pracę. Wśród nich są osoby z wieloletnim stażem. Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu, starosta Jerzy Kolarz odpowiedział na pytania radnych Zbigniewa Jastrzębia i Grzegorza Lasaka w tej sprawie.

Dużo mówi się ostatnio o zwolnieniach w buskim UP. Czternaście osób czeka na decyzję czy po 1 stycznia 2014r. zostanie z nimi przedłużona umowa o pracę. Do tej pory zatrudnieni byli na czas określony i z końcem bieżącego roku umowy te wygasają.

W punkcie interpelacje i zapytania, radni pytali starostę, czy są już jakieś decyzje w tej sprawie.

Zapraszamy do obejrzenia video:

32sesjaRP_urzad_pracy.jpg
Kliknij i oglądaj 

 

Posiedzenie Rady Powiatu będzie retransmitowane w naszej Telewizji Internetowej:

 

ponidzieTVlogo5_200.png

KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

Godziny retransmisji:
Data: 13.12.2013  godz.  17.30

Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 

 

starostwo_logo_podpis.jpg

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (67)
     

BelllaJ (2015-11-02 21:58:44)

Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Nie bedzie latwo ale trzeba sie wziac za siebie. Mam juz dobry plan na odchudzanie, wszyscy ktorzy sa chetni proponuje zaczac od wipisania w google - xxally radzi jak szybko schudnac

GordaanMano (2015-04-25 05:22:04)

Ida wybory 2015. Kraj potrzebuje zmiany systemu a nie zmiany twarzy. W Polsce od 25 lat pasożytuje przeklęty układ okrągłego stołu, który nie pozwala na szybki rozwój. Partyjniactwo rozsiadło się na Wiejskiej i udaje demokrację. Jednomandatowe okręgi, ordynacja większościowa, system referendalny pozwolą skutecznie oderwać od koryt tych, którzy szkodzą nam od ćwierćwiecza. Przede wszystkim wyjdźcie z domu i zagłosujcie. 60% uprawnionych tego nie robi. Idźcie i głosujcie na wszytko tylko nie POPIS. Potrzebny jest nam ktoś nie uwikłany w zadne układy. Wklejajcie to na swoim Facebooku, w komentarzach, gdzie tylko się da. Wykorzystajmy potęgę internetu i rozpocznijmy w maju wielkie zmiany a na jesieni je dokończymy i pogonimy ten antypolski rząd. Jeżeli nie chce ci się iść na wybory wykonaj chociaż te kilka kliknięć myszką i wklej ten tekst gdzieś w internecie. Pamiętajcie motto wyborów 2015 - Wszystko tylko nie POPIS !

GordaanMano (2015-04-24 00:44:02)

Zbliżają się 2015. Kraj potrzebuje zmiany systemu a nie zmiany twarzy. W Polsce od 25 lat pasożytuje przeklęty układ okrągłego stołu, który nie pozwala na szybki rozwój. Partyjniactwo rozsiadło się na Wiejskiej i udaje demokrację. Jednomandatowe okręgi, ordynacja większościowa, system referendalny pozwolą skutecznie oderwać od koryt tych, którzy szkodzą nam od ćwierćwiecza. Przede wszystkim trzeba wyjść z domu i zagłosować. 50% uprawnionych tego nie robi. Idźcie i głosujcie na wszytko tylko nie POPIS. Potrzebny jest nam prezydent nie uwikłany w zadne uklady. Wklejajcie to na swoim FB, w komentarzach, gdzie tylko się da. Wykorzystajmy potęgę internetu i rozpocznijmy w maju wielkie zmiany a na jesieni je dokończymy i pogonimy ten antypolski rząd. Jeżeli nie chce ci się iść na wybory wykonaj chociaż te kilka kliknięć myszką i wklej ten tekst gdzieś w internecie. Pamiętajcie motto wyborów 2015 - Wszystko tylko nie POPIS !

AngelinaR (2014-04-08 17:58:43)

Kto sie odchudza ? Wyszukajcie sobie w google - Skuteczne odchudzanie by TicAngelina - napewno sie przyda

- (2013-12-18 13:54:07)

W zasadzie to i powiaty niepotrzebne. Kiedyś był urząd rejonowy i dawało radę. Ile by by się zaoszczędziło na pensjach starosty, vice,sekretarza,skarbnika,zarządu...

-( ! ) (2013-12-18 12:21:14)

proponuję do tej czternastki dodać jeszcze tak zwanych strażników miejskich.oni są nikomu nie potrzebni,i nic dobrego dla mieszkańców nie czynią,wręcz odwrotnie oni nam szkodzą.czy ktoś widział ich po zachodzie słońca? oni boją się własnego cienia,widać ich tylko w dzień,a na dodatek chodzą wyłącznie po Mickiewicza w ilości trzech osób.Wiecie jakie byłyby oszczędności dla kasy miasta.Osobiście bardzo poparłbym referendum w ich sprawie,co pan na to panie burmistrzu?

- (2013-12-17 23:13:15)

Na myśl przychodzi refren piosenki... Studencie, studenciku siedź na d...e nie ryzykuj

- (2013-12-17 23:09:07)

Czyli wszystkiemu winne te 14 zwalnianych osób i radny Jastrząb ?

- (2013-12-17 23:07:24)

To wielkie nieszczęście będzie

- (2013-12-17 21:18:19)

a ja mam taki kłopot co będzie jak Pana Kolarza nie wybiorą na radnego powiatowego i nie będzie starostą co wtedy?

- (2013-12-17 19:25:37)

Ciekawy jestem czy pan radny Jastrząb czyta te komentarze. Jeśli tak to co z nich zrozumiał i czy nadal uważa, że zna się lepiej na zarządzaniu PUP niż kierujący tą jednostką.

-do poniżej (2013-12-17 18:54:30)

Jest taki "pracodawca". Nawet bardzo blisko UP.

-Do córki PRACODAWCY (2013-12-17 17:40:40)

Ja mam kilkanaście lat pracy u prywaciarzy. Oczywiście na czarno. Pracodawca mówi- jak ci nie pasuje to się zwolnij. Muszę być zatem zarejestrowany w U.Pracy, żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne. Z czegoś też przecież żyć muszę, więc nie mam wyjścia i robię na czarno, a nie mam znajomości żeby mi ktoś "normalną" pracę załatwił. Jak podam pracodawcę do inspekcji pracy, to już w całej gminie albo nawet w powiecie pracy nie znajdę nigdzie. Niestety ani naszemu kochanemu rządowi, ani inspekcji pracy ani urzędowi pracy nie zależy, żeby raz na zawsze zrobić porządek z tymi prywaciarzami oszustami i dlatego dużo ludzi jest zarejestrowanych tylko dla ubezpieczenia, bo robią NA CZARNO i znam takich wielu. Jak U.Pracy wysyła mnie ze skierowaniem do pracy, to mówię pracodawcy, że pracuje na czarno i proszę go, żeby mi podpisał odmownie to skierowanie, bo jakie mam inne wyjście? Pracodawcy podpisują. Tak to wygląda w naszym chorym kraju. Co mi na to odpowiesz?



-olo (2013-12-17 10:36:41)

chyba rok temu pisałem o zbędnym urzędzie - przechowalni znakomych króliczka jakim jest urząd pracy. Sugerowałem aby ta działalność sprywatyzowaać tzn zlecic jej zadania prywatnej agencji. Są w tej sprawie konkretne pozytywne doświadczenia innych. Niestety, prawdopodobnie znajomi króliczzka są tak mocni ,że będziemy z naszych podatków bulić na tą grupę urzędników któtych jedynym efektem jest to, że przychodzą punktualnie dp pracy. Agencja rozliczałaby się z efektów a nie z gotowości do takich efektów, która jak juz wiemy marnie skutkuje. Pan Kolarz ma dokładnie z tyłu myślenie o skuteczności podległego mu urzędu czyli nie sprawia mu bólu głowy buskie bezrobocie. Znajomi króliczka ważniejsi?

-Do poniżej (2013-12-17 06:59:25)

Cała Polska rzeczywistość i będzie to człowieku dobrze, a skąd, Polak przecie potrafi !!! I dodam z moich podatków !!! bo ja w odróżnieniu od tych co to nie pracują a mówią, że z jego podatków, ja pracuję !!! Amen i kropka.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry