swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Z siekierą zaczepiali przechodniów

Dodane: Agnieszka Data: 2013-11-27 13:07:07 (czytane: 15288)  Wersja do druku

Znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów to finał interwencji jaką podjęli mundurowi na jednej z ulic w Busku-Zdroju. Interwencja dotyczyła dwóch mężczyzn, którzy mieli zaczepiać przechodniów, wymachując przy tym siekierą.

Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Wszystko rozegrało się wczoraj po południu w centrum Buska-Zdroju. Policjanci patrolujący miasto, otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach zaczepiających przechodniów. Mieli przy tym wymachiwać siekierą. Na miejscu patrol zauważył dwie osoby spożywające alkohol. Na widok mundurowych jeden z mężczyzn odrzucił trzymaną w ręku siekierę.

Stróże prawa przystąpili do ustalania tożsamości awanturników. Z związku z tym, że mężczyźni odmawiali podania swoich danych personalnych, zostali przewiezieni do komendy. Na placu przy komendzie mężczyźni zaczęli głośno ubliżać interweniującym funkcjonariuszom. Jeden z awanturników szarpał policjantów za mundur, popychał i próbował utrudniać prowadzone czynności. Obaj zaraz po tym zajściu zostali zatrzymani.

Jak się później okazało, awanturnicy to dwaj bracia w wieku 35 i 36 lat, mieszkańcy gminy Nowy Korczyn. Podczas zatrzymania byli pijani. Młodszy miał w organizmie ponad 2, a starszy prawie 3 promile alkoholu. Ten ostatni odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej mundurowych. Będą też ukarani za popełnione wykroczenia.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie - do roku pozbawienia wolności.

Opr. TP
Źródło KPP w Busku-Zdroju

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (31)
     

- (2013-11-27 14:57:11)

To jest wersja policjantów, w którą osobiścię nie wierzę. Buskim policjantom przydał by się kurs kultury i zachowania podczas interwencji. Już nie mówię o podstawowym kursie ze znajomości przepisów prawa, którego kompletnie nie znają.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry