swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Przebudowa ul. Kościuszki dobiegła końca

Dodane: Milena Data: 2013-11-27 10:41:43 (czytane: 14503)  Wersja do druku

Zakończono przebudowę ulicy Kościuszki w Busku-Zdroju. Kierowcy nową jezdnią jeżdżą już od miesiąca, ale dopiero teraz oficjalnie ukończono prace, które przez kilka miesięcy dawały się we znaki mieszkańcom utrudniając ruch pieszy i drogowy.

W ramach inwestycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – etap II – Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój, położono nawierzchnię asfaltową, ułożono nowe chodniki. Powstała zatoka parkingowa oraz przejście dla pieszych, na wysokości oś. Generała Andersa. Wykonano oznakowanie pionowe i poziome.

ul_kosciuszki1.jpg

ul_kosciuszki.jpg

ul_kosciuszki3.jpg

ul_kosciuszki2.jpg

W trakcie prac PGE Dystrybucja S.A. Rejonowy Zakład Energetyczny Busko-Zdrój wymienił linię kablową oświetlenia ulicznego, zaś Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - sieć wodociągową i kanalizacyjną.

/Milena/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (20)
     

-. (2013-11-27 12:14:22)

Buskie bidule,wieczne frustraciki ujadające w komentarzach,wiecznie wam coś nie pasuje.

-.... (2013-11-27 12:09:07)

Tak zrobili ze na BEPIE bramie woda stoi..

- (2013-11-27 11:30:37)

cud sie wydarzyl postawiono kosz na smieci bo na calej partyzantow niema ani jednego a kosze powinny byc kolo kazdego kiosku ruchu

-kierowca-pieszy (2013-11-27 11:22:19)

barierki powinny byc w calym rynku, bo panowie kierowcy uzurpuja sobie miejsca parkingowe niemak na calym chodniku-sobota masakra. policja do roboty

-ciekawa babinka (2013-11-27 10:53:32)

a ile razy wymieniano kostkę brukową ??odnoszę wrażenie,że jedni wywozili a drudzy ponownie układali w tym samym miejscu tylko po co??rozumie ktoś?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry