Zakończono przebudowę ulicy Kościuszki w Busku-Zdroju. Kierowcy nową jezdnią jeżdżą już od miesiąca, ale dopiero teraz oficjalnie ukończono prace, które przez kilka miesięcy dawały się we znaki mieszkańcom utrudniając ruch pieszy i drogowy.
W ramach inwestycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – etap II – Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój, położono nawierzchnię asfaltową, ułożono nowe chodniki. Powstała zatoka parkingowa oraz przejście dla pieszych, na wysokości oś. Generała Andersa. Wykonano oznakowanie pionowe i poziome.
W trakcie prac PGE Dystrybucja S.A. Rejonowy Zakład Energetyczny Busko-Zdrój wymienił linię kablową oświetlenia ulicznego, zaś Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - sieć wodociągową i kanalizacyjną.
/Milena/