Dodane: Milena Data: 2013-11-27 10:41:43 (czytane: 14504) 
Zakończono przebudowę ulicy Kościuszki w Busku-Zdroju. Kierowcy nową jezdnią jeżdżą już od miesiąca, ale dopiero teraz oficjalnie ukończono prace, które przez kilka miesięcy dawały się we znaki mieszkańcom utrudniając ruch pieszy i drogowy.
W ramach inwestycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – etap II – Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój, położono nawierzchnię asfaltową, ułożono nowe chodniki. Powstała zatoka parkingowa oraz przejście dla pieszych, na wysokości oś. Generała Andersa. Wykonano oznakowanie pionowe i poziome.




W trakcie prac PGE Dystrybucja S.A. Rejonowy Zakład Energetyczny Busko-Zdrój wymienił linię kablową oświetlenia ulicznego, zaś Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - sieć wodociągową i kanalizacyjną.
/Milena/
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (20) |
- (2013-11-29 09:30:56)
Ja się tylko zastanawiam dlaczego te barierki są 0,5 m od krawężnika zwężając tym samym chodnik ?
To samo jest w rynku przy ul. Partyzantów, nie dość, że łacuchy są 30 cm od krawężników, to jeszcze w chodniku wstawiono znaki oraz słupy od świateł. Przy przejściu dla pieszych jest moment gdzie chodnik się drastycznie zwęża bo w chodniku stoi gruby słup od świateł, jak tam przejechać wóżkiem i minąc się z drugą osobą ??? Ot taką mamy rewitalizację i polepszenie warunków życia!
- (2013-11-29 09:25:25)
Na Partyzantów jest 6m chodnik, właśnie tam powinien być dozwolony postój np, do 30 min aby podjechać do sklepu i zrobić zakupy !!!
-wsx (2013-11-28 11:01:43)
Ale nasze władze wchodzą prokuratorom bez wazeliny w ...., może ktoś pomyśli o tych którzy otrzymują to miasto z handlu i wreszcie zrobią porządek z ul.Partyzantów od rynku w kierunku Stopnicy, tam samochód na samochodzie i nawet na pasach stoją a nasza policja tylko pieszych gnębi, zamiast zawalichodniki.
-Janusz (2013-11-28 10:57:30)
Brawo dla urzędasów w szczególności staroście, tak powoli busko jest sprzątane zaczynając od blokowania chodników tak aby samochody nie parkowały i gniotły się ulicę dalej na trawnikach, i produkując bezrobotnych na których od stycznia będziemy robić bo zamknięto targowisko w rynku i wywalili handlujących na Nadole i podnosząc im opłaty 5 krotnie. Może nasza władza wreszcie zobaczy co i jak wygląda wschodnia strona ul poprzecznej jakie rudery stoją i straszą .
- (2013-11-27 22:54:08)
cd. Policyjne przeganianie ludzi i samochodów z miejsca na miejsce nie rozwiązuje problemu a jedynie nabija kasę państwową i nęka i tak juz biednego obywatela wyciągając z niego ostatnie grosze....
- (2013-11-27 22:50:54)
Aby rozwiązać problem z miejscami parkingowymi proponowałbym na tzw. "starym dworcu" nad istniejąca ulicą wybudować parking wielopoziomowy , na dole była by normalnie ulica plus jakieś pomieszczenia na działalność handlowo usługową coś w rodzaju mini galerii Echo i poczekalnia dla pasażerów komunikacji a na wysokości ok 5m pierwsza a nad nią następna płyta parkingowa, rozwiązało by to na pewno na długie lata problem z zaparkowaniem auta w centrum miasta, wszyscy by tu chętnie przyjeżdżali i robili zakupy, a przy okazji opustoszałyby z samochodów wszystkie okoliczne ulice... warto to przemyśleć
-Do Mamba (2013-11-27 22:15:59)
a ty skąd jesteś a pewnie ze WSI PIŃCZÓW dobre macie te puszczalskie dziewczyny hehe
-mamba (2013-11-27 20:33:06)
bo Busko to wiocha powinni jeszcze ogrodzenia porobić i konie wpuścić.Koń wszędzie wejdzie hehe:)
---- (2013-11-27 19:58:49)
A co do wysokości studzienek kanalizacyjnych w całym Busku,albo są za wysoko, albo za nisko obsadzone. Przykład powinni brać z firmy, która kładła ostatnio asfalt w Chotelku, gdzie studzienki są tak ustawione, że jedzie się nie odczuwając ich, tak jak po szybie. To gdzie są osoby, odpowiedzialne za odbiór tych prac w Busku ??????
-busko (2013-11-27 17:38:05)
kolejny debilizm projektantów i spartaczona robota.Drodzy mieszkańcy po Mickiewicza następnym bublem jest rynek.Zwróciliście uwagę że chodniki zostały nie tylko zwężone,ale też lampy ustawione są tam gdzie jest miejsce dla przechodnia.Obecnie chodzi się po tym zjeb...nym parku w rynku slalomem.Następnie, ktoś w środku tego bubla zasłabnie.Proszę mnie oświecić w jaki sposób karetka dostanie się pod tak zwaną fontannę(środek)lub jak dojedzie policja w razie jakiejkolwiek interwencji.tak pogotowie jak policja,lub inne służby muszą na piechotę w obie strony pokonać około 180 metrów.Czy tak być powinno? A czyszczarka chodnika jak dojedzie? A dlaczego zmniejszono ilość ławek i koszy na śmieci.Czysty idiotyzm i debilizm projektantów (architektów)ale cóż nagrodę dostali.Boże widzisz i takich idiotów nie każesz.całe szczęście niedługo wybory,Walduś wyborcy to widzą!!!!!!!!!!!!!!!!
-jac (2013-11-27 16:07:41)
90 % ludzi wychodząc z Andersa idzie w kierunku centrum , pytam co za mądry człowiek wymyślił przejście po lewej stronie ulicy osiedlowej?
-ech.. (2013-11-27 14:34:58)
ile razy będą ją jeszcze przebudowywać??
-x (2013-11-27 13:19:07)
juz nawet na ul kilinskiego samochody stoja na chodnikach nawet na pasach zzieleni to co sie teraz w miescie dzieje z tym parkowaniem to wola o pomste a policjantow ani widu
-Jak wyjechac ? (2013-11-27 12:26:08)
Jak wyjechac zgodnie z przepisami z ulicy Kosciuszki na ul. Boh. Warszawy w strone szpitala ? Narysowana jest podwójna ciągła !!!!!
-Obywatel (2013-11-27 12:22:13)
Bardzo ładnie
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.