swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Pikieta pod pomnikiem braterstwa broni w Busku-Zdroju (video)

Dodane: admin Data: 2013-11-10 11:33:19 (czytane: 40658)  Wersja do druku

W niedzielę 10 listopada członkowie i sympatycy Klubu Gazety Polskiej w Busku-Zdroju pikietowali pod pomnikiem braterstwa broni w Busku.

"Nie możemy pozwolić, żeby taki pomnik stał w Busku"
Na pikietę z flagami i transparentami przyszło ok. 20 osób. Zebranych powitała przewodnicząca Klubu GP Katarzyna Gadawska. "Żądamy usunięcia symbolu zniewolenia Polski z przestrzeni publicznej naszego miasta" , "Nie możemy pozwolić, żeby taki pomnik stał w Busku, nie zgadzamy się również na to, aby w Busku były ulice zbrodniarzy..." to główne hasła niedzielnej pikiety.

pikieta02.jpg 


Co ma Donald do pomnika - czyli na kolanach przed Putinem
...
Głos zabrał również Poseł PiS Tomasz Kaczmarek, dziękując przewodniczącej za inicjatywy patriotyczne i społeczne, które Klub Gazety Polskiej organizuje w naszym mieście.
"Ten haniebny pomnik, który znajduje się w Busku, z czerwoną gwiazdą, obrazuje dzisiejszą sytuację polityczną w Polsce..." powiedział Poseł Kaczmarek.   "Donald Tusk nie chce oddać hołdu polskim bohaterom, a na kolanach klęczy przed pułkownikiem Putinem..." stwierdził Poseł, globalnie podchodząc do sprawy - nawiązał do katastrofy pod Smoleńskiem.

pikieta01.jpg

Petycja do władz miasta
Jolanta Sadkowska odczytała apel do władz miasta z wnioskiem o usunięcie pomnika i zmianę nazw kilku buskich ulic. "Pomijając zupełny brak estetyki tego pomnika, przypominającego zaciśniętą pięść, chcemy przypomnieć, że pomnik ten utrwalając braterstwo broni z Armią Czerwoną, utrwala kłamstwo historyczne i wprowadza w błąd młode pokolenie, a jednocześnie upokarza ludzi, których bliscy czy członkowie rodzin oddali swoje życie, w wyniku sowieckiej okupacji i w okresie terroru stalinowskiego"

pikieta03.jpg

 

Tradycyjna polska gęś
Na zakończenie pikiety przewodnicząca buskiego Klubu GP zaprosiła pikietujących do Pensjonatu Sanato na tradycyjną polską  pieczoną gęś .

O godz. 17:30 w Pensjonacie Sanato, sympatycy i członkowie Klubu GP  spotkali się z  gościem specjalnym, redaktorem portali internetowych Niezalezna.pl i Gazety Polskiej, Cezarym Gmyzem i posłem PiS Tomaszem Kaczmarkiem . 

Zobacz video:

pikieta_gp500.jpg
kliknij i oglądaj

 

Zapraszamy do dyskusji na naszym czacie:   www.czat.tbu.pl

 

MC


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (161)
     

-- (2013-11-12 13:17:03)

w powiecie buskim odbyło się dziesiątki uroczystości związanych z 95 rocznicą odzyskania niepodległości i tylko jedna była nie związana z tą rocznicą.

-Bob (2013-11-12 13:16:59)

PRECZ Z PRECZ-em!!!
Wałęsa, oddaj nasze 100 milionów!!!
Eee...

-do Busko (2013-11-12 13:09:17)

Spier..... bo jak my sie wkur...to damy wam po ry.u chyba,że o to wam biega.Leszkowe dzieło zostawcie w spokoju.

-do tego codo Grzegorza (2013-11-12 12:41:24)

Przeszkadzają Grzegorzowi zbrodnie i gwałty przeszkadzają i to bardzo ale mój adwersarzu nie zachowuj się jak ta staruszka która siadła przy drodze na miedzy i płakała żałośnie a na pytanie o co płacze odpowiedziała ,że przypomniało jej się jak 50 lat temu jej stary huknął ją w gębę.O zbrodniach niemieckich jakoś nic się nie mówi.Trzeba mówić o jednych i o drugich wtedy będziecie wiarygodni a tak jesteście ale wiarłom..

-No też! (2013-11-12 12:33:43)

Zebrało się 15 czy 20 osób i oni będą się wypowiadać w imieniu 20 czy 25 tysięcy mieszkańców gminy.
Miejsce partii kanapowej jest na kanapie, gdzie między sobą można wymieniać poglądy.
Mam nadzieję, ze nie ma takiej możliwości iż ta cała kanapa zakrzyczy resztę społeczeństwa.

-Busko (2013-11-12 12:27:28)

Gratuluję kolejnej głupoty..Moje zdanie jest takie ,.że Gazeta Polska zaraz nie wystosuje pismo w naszym imieniu iż zamiast tego pomnika postawić Kaczyńskiego ,czy nie oto chodzi? To jest pytanie co chodzi po głowie?
g

-SOS (2013-11-12 12:23:39)

Po raz kolejny proponuję przebudować na ścianę wspinaczkową. Kto za? Ja TAK!

-bob (2013-11-12 11:22:58)

komentarz?jedyne co się nasuwa to głupia gęś.i przestańcie komentować nic.przed wiejskim sklepem co wieczór zbiera się podobna komisja i nikt otym nie pisze?pisać pisać pisać!

-CyPISek (2013-11-12 11:20:07)

W tym miejscu powinien stać pomnik Lecha Kaczyńskiego.

-Czego chcą od Waryńskiego (2013-11-12 11:12:21)

nie był komunistą raczej socjalistą), lecz chciał uświadomić robotników i poprawić ich byt, wielokrotnie katowany przez zaborców austriackich i rosyjskich dokonał żywota na katordze w twierdzy Szlisserburskiej w wieku 33 lat.

-do mario (2013-11-12 11:02:28)

ale też pamiętać należy,że Uniwersytet Warszawski to dzieło Rosji i ze spraw Tobie bliższych to że zniesiono pańszczyznę ukazem cara Rosji. A po wojnie dzięki Rosji otrzymaliśmy zagospodarowane ziemie tzw odzyskane. Ta nazwa jest akurat bzdurna bo nigdy ich nie mieliśmy.

-jakie usuwanie historii ze świadomości? (2013-11-12 10:13:00)

[b] "I jak widać poniżej po wpisie - i na lokalnym buskim podwórku są zwolennicy usuwania historii ze świadomości.[/b]
Raczej uczenia historii!!
Obecna dyskusja nie mówi co było przed 1945r tylko odnosi się do czasów późniejszych. W ramach właśnie przypomnienia historii omówmy co się działo w Polsce w latach 1939 do 1945 i dopiero wtedy omawiajmy następne lata.

-- (2013-11-12 09:42:58)

Czyli komu?

-mario (2013-11-12 09:15:27)

Co Rosja zrobiła Polsce to nie trzeba nikomu przypominać. Zabory, Sybir, NKWD, KATYŃ .
Czas wyburzyć ten pomnik i postawić tym którzy oddali życie za wolną i suwerenną POlskę.

-do Grzegorza, któremu zbrodnie i gwałty nie przeszkadzają (2013-11-12 09:05:20)

Skoro tak, skoro zbrodnia i gwałt to normalka to po co dalej utrzymywać sędziów, prokuratorów, policjantów? rozdajmy maczugi i stańmy pod tęczowymi flagami!
Prawo przestało ścigać homoseksualistów - pora więc może by przymknąć oczy na pedofilię?!

A co do jesiennych śmieci - owszem, zwiędłych i zgniłych liści PRL'owskiej przeszłości pełno wokół. Nikt ich póki co nie sprząta, choć z nich lęgną się współczesne ludzkie szrotówki, robactwo które zżera i niszczy kasztanowca Polski.

A propos artystów. Osoba, która wspiera złodzieja w jego przestępczym dziele, spienięża jego łupy, to paser. Jak określać tych, którzy częstokroć za pieniądze, przykładają się do trwania kłamstwa i fałszu w ogólnej świadomości, i do tworzenia im pomników?

Mnie ten pomnik nie przeszkadzał i nadal mi nie przeszkadza. Czytałem dużo na temat wojen i tej wojny. Każda armia ma swoje blaski i cienie. W każdej armii zdarzały się zbrodnie i gwałty zarówno na swojej ludności jak również na terenach zdobytych,podbitych zawojowanych. Gwałcili Rosjanie ale i Polacy,Amerykanie,Niemcy Francuz.Najbardziej okrutni byli Japończycy to co oni robili na terenach podbitych w Chinach i w Wietnamie nie da się nawet opisać.Biologa jest biologią nie to żebym pochwalał takie praktyki. Nie siejmy jednak nienawiści.Za tym ponikiem stoi najwybitniejszy z buskich artystów "Pan Leszek Kurzeja Pan przez duże PPPPPPPPPPPPP - Leszek Kurzeja.Panie świeć nad jego duszą.-mocno świeć -wielkim był artystą. Śmieci i liście przywiały jesienne wiatry pod ten piękny pomnik- śmieci.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry