swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Pikieta pod pomnikiem braterstwa broni w Busku-Zdroju (video)

Dodane: admin Data: 2013-11-10 11:33:19 (czytane: 40657)  Wersja do druku

W niedzielę 10 listopada członkowie i sympatycy Klubu Gazety Polskiej w Busku-Zdroju pikietowali pod pomnikiem braterstwa broni w Busku.

"Nie możemy pozwolić, żeby taki pomnik stał w Busku"
Na pikietę z flagami i transparentami przyszło ok. 20 osób. Zebranych powitała przewodnicząca Klubu GP Katarzyna Gadawska. "Żądamy usunięcia symbolu zniewolenia Polski z przestrzeni publicznej naszego miasta" , "Nie możemy pozwolić, żeby taki pomnik stał w Busku, nie zgadzamy się również na to, aby w Busku były ulice zbrodniarzy..." to główne hasła niedzielnej pikiety.

pikieta02.jpg 


Co ma Donald do pomnika - czyli na kolanach przed Putinem
...
Głos zabrał również Poseł PiS Tomasz Kaczmarek, dziękując przewodniczącej za inicjatywy patriotyczne i społeczne, które Klub Gazety Polskiej organizuje w naszym mieście.
"Ten haniebny pomnik, który znajduje się w Busku, z czerwoną gwiazdą, obrazuje dzisiejszą sytuację polityczną w Polsce..." powiedział Poseł Kaczmarek.   "Donald Tusk nie chce oddać hołdu polskim bohaterom, a na kolanach klęczy przed pułkownikiem Putinem..." stwierdził Poseł, globalnie podchodząc do sprawy - nawiązał do katastrofy pod Smoleńskiem.

pikieta01.jpg

Petycja do władz miasta
Jolanta Sadkowska odczytała apel do władz miasta z wnioskiem o usunięcie pomnika i zmianę nazw kilku buskich ulic. "Pomijając zupełny brak estetyki tego pomnika, przypominającego zaciśniętą pięść, chcemy przypomnieć, że pomnik ten utrwalając braterstwo broni z Armią Czerwoną, utrwala kłamstwo historyczne i wprowadza w błąd młode pokolenie, a jednocześnie upokarza ludzi, których bliscy czy członkowie rodzin oddali swoje życie, w wyniku sowieckiej okupacji i w okresie terroru stalinowskiego"

pikieta03.jpg

 

Tradycyjna polska gęś
Na zakończenie pikiety przewodnicząca buskiego Klubu GP zaprosiła pikietujących do Pensjonatu Sanato na tradycyjną polską  pieczoną gęś .

O godz. 17:30 w Pensjonacie Sanato, sympatycy i członkowie Klubu GP  spotkali się z  gościem specjalnym, redaktorem portali internetowych Niezalezna.pl i Gazety Polskiej, Cezarym Gmyzem i posłem PiS Tomaszem Kaczmarkiem . 

Zobacz video:

pikieta_gp500.jpg
kliknij i oglądaj

 

Zapraszamy do dyskusji na naszym czacie:   www.czat.tbu.pl

 

MC


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (161)
     

-ruk (2013-11-12 17:57:15)

Jak człowiek któremu prokuratura chce przedstawić zarzuty, ale niestety chroni go immunitet może mi wmawiać o haniebnościach kamienia na którym coś wyryto.

-LOLEK (2013-11-12 16:54:00)

Prokuratura chce uchylić immunitety Mariusza Kamińskiego i Tomasza Kaczmarka

Pro­ku­ra­tu­ra chce uchy­le­nia im­mu­ni­te­tów po­słom PiS Ma­riu­szo­wi Ka­miń­skie­mu (by­łe­mu sze­fo­wi CBA) i To­ma­szo­wi Kacz­mar­ko­wi (by­łe­mu agen­to­wi CBA) za nie­pra­wi­dło­wo­ści w dzia­ła­niach CBA. Wnio­sek do Sejmu pod­pi­sał już An­drzej Se­re­met - po­da­ła Pro­ku­ra­tu­ra Ge­ne­ral­na.

-adam (2013-11-12 16:50:13)

ty godz.16 40 50 nawet pisac poprawnie nie umiesz,robisz błędy.Podpisac sie chyba tez nie umiesz

-Kaczmarek pod sąd? (2013-11-12 16:46:09)

Wyczytałem dziś że prokurator Seremat złożył wniosek o uchylenie imunitetu posłowi z ziemi Buskiej Kaczmarkowi. I nie w związku z jego aktywnościcią polegającą na zasypywaniu prokuratur doniesieniami lecz w związku z pracą w organach tj sprawami Marczuk i innych

-Mario nieuku...... (2013-11-12 16:42:26)

W zaborze rosyjskim powstały min
- kolej warszawsko- wiedeńska
-kolej warszawasko- petersburska
- olbrzymi przemysł łódzki
- rozwój zagłebia Dąbrowskiego
- rozwój przemysłu w okolicach Zawiercia
- przemysł w Częstochowie
- Uniwersytet Warszawski
- Instytut Muzyczny w Warszawie
- Akademia Medyko- chirurgiczna w Warszawie
- Szkoła Główna w Warszawie
- Akademia Sztuk Pięknych itp itg

Lista tych inwestycji jest dośc długa. Więc nie można twierdzić że nic dobrego nie powstało.Co oczywiście nie oznacza ,że było tu samo dobro. Ale warto pamietać ,że my sami poprosiliśmy cara o wzięcie nas pod opiekę. Więc wziął. Tylko dla nieuków historia jest prosta i czarno-biała

- (2013-11-12 16:40:50)

Tam powinienien stanonć pomnik naszego jedynego prawdziwego patrioty prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego ta banda enkawodzistów zamordowała. A wy ich bronicie gady jedne

- (2013-11-12 16:21:16)

Jakie merytoryczne komentarze...

-do Mario (2013-11-12 16:12:25)

uwłaszczenie chłopów w zaborze rosyjskim nie miało wiele wspólnego z powstaniem. Powstanie już upadało. Było natomiast to uwłaszczenie ciągiem procesu jaki już w Rosji trwał. Skutki uwłaszczenia miały duże znaczenie cywilizacyjne. Efektem była tania siła
robocza która napłynęła do miast skutkując rozwojem przemysłu. Historii należy się uczyć z poważnych żródeł a nie z podręczników szkolnych lub innych opowiadanek gdzie twierdzi się ,ze celem uwłaszczenia było odciągnięcie chłopów od powstania. To kolejna z wciskanych bzdur. Chłopi nie byli zainteresowani powstaniem.

-ja (2013-11-12 16:12:00)

A cóż to za dziwny jegomość w tym dystyngowanym czarnym kapeluszu ?

-do sanato (2013-11-12 15:50:33)

babo z okrągłymi żabimi oczami o co ci chodzi?to że masz nieudane życie rodzinne nie buntuj mieszkańców Buska.Twój koleś agent Kaczmarek ma już immunitet zabrany teraz kolej na Ciebie.stracić możesz więcej niż prawdę, stracisz wiarygodność i szacunek którego masz coraz mniej.

-tak (2013-11-12 15:27:05)

tak mogę- zabranie żony pana Andrzeja Wło.byłego kierownika Domu kultury i ucieczka z Buska.Obecnie pan Andrzej jest jednym z pierwszych działaczy Leszka nomen/omen Gadawskiego,i jakoś żyję z byłą żoną pijaka psychiatry <jasia>

-do"Grzegorz" (2013-11-12 14:22:23)

Czy możesz wskazać jeszcze inne wspaniałe dzieła tego wybitnego artysty, oprócz, jak piszesz "wspaniały pomnik - śmieci".
Nawiasem mówiąc, zaniedbany jak galicja za cara

-Mario (2013-11-12 13:26:49)

A ukaz carski o uwłaszczeniu chłopów był wynikiem Powstania Styczniowego . Co ty miałeś/aś z historii -chyba 1 lub 2. To jest poziom komentarzy nieuków.
Rosja to tylko zło i nic dobrego dla Polski. Każdy mądry to wie.

-Mario (2013-11-12 13:24:10)

Poczytaj historię to się dowiesz że te tzw Ziemie Odzyskane za czasów Piastow były nasze , czyli Śląsk, Pomorze, (Chrobry Bolesław) a Prusy to później nasze i część z nich bedące lennem Polskim.
A przykład UW jest nie na miejscu.

-- (2013-11-12 13:19:37)

w powiecie buskim odbyło się dziesiątki uroczystości związanych z 95 rocznicą odzyskania niepodległości i tylko jedna była nie związana z tą rocznicą.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry