swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Pikieta pod pomnikiem braterstwa broni w Busku-Zdroju (video)

Dodane: admin Data: 2013-11-10 11:33:19 (czytane: 40662)  Wersja do druku

W niedzielę 10 listopada członkowie i sympatycy Klubu Gazety Polskiej w Busku-Zdroju pikietowali pod pomnikiem braterstwa broni w Busku.

"Nie możemy pozwolić, żeby taki pomnik stał w Busku"
Na pikietę z flagami i transparentami przyszło ok. 20 osób. Zebranych powitała przewodnicząca Klubu GP Katarzyna Gadawska. "Żądamy usunięcia symbolu zniewolenia Polski z przestrzeni publicznej naszego miasta" , "Nie możemy pozwolić, żeby taki pomnik stał w Busku, nie zgadzamy się również na to, aby w Busku były ulice zbrodniarzy..." to główne hasła niedzielnej pikiety.

pikieta02.jpg 


Co ma Donald do pomnika - czyli na kolanach przed Putinem
...
Głos zabrał również Poseł PiS Tomasz Kaczmarek, dziękując przewodniczącej za inicjatywy patriotyczne i społeczne, które Klub Gazety Polskiej organizuje w naszym mieście.
"Ten haniebny pomnik, który znajduje się w Busku, z czerwoną gwiazdą, obrazuje dzisiejszą sytuację polityczną w Polsce..." powiedział Poseł Kaczmarek.   "Donald Tusk nie chce oddać hołdu polskim bohaterom, a na kolanach klęczy przed pułkownikiem Putinem..." stwierdził Poseł, globalnie podchodząc do sprawy - nawiązał do katastrofy pod Smoleńskiem.

pikieta01.jpg

Petycja do władz miasta
Jolanta Sadkowska odczytała apel do władz miasta z wnioskiem o usunięcie pomnika i zmianę nazw kilku buskich ulic. "Pomijając zupełny brak estetyki tego pomnika, przypominającego zaciśniętą pięść, chcemy przypomnieć, że pomnik ten utrwalając braterstwo broni z Armią Czerwoną, utrwala kłamstwo historyczne i wprowadza w błąd młode pokolenie, a jednocześnie upokarza ludzi, których bliscy czy członkowie rodzin oddali swoje życie, w wyniku sowieckiej okupacji i w okresie terroru stalinowskiego"

pikieta03.jpg

 

Tradycyjna polska gęś
Na zakończenie pikiety przewodnicząca buskiego Klubu GP zaprosiła pikietujących do Pensjonatu Sanato na tradycyjną polską  pieczoną gęś .

O godz. 17:30 w Pensjonacie Sanato, sympatycy i członkowie Klubu GP  spotkali się z  gościem specjalnym, redaktorem portali internetowych Niezalezna.pl i Gazety Polskiej, Cezarym Gmyzem i posłem PiS Tomaszem Kaczmarkiem . 

Zobacz video:

pikieta_gp500.jpg
kliknij i oglądaj

 

Zapraszamy do dyskusji na naszym czacie:   www.czat.tbu.pl

 

MC


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (161)
     

-do buski historyk (2013-11-11 16:09:44)

każda armia ciągnie za sobą smród.I nie wszyscy z armii sowieckiej gwałcili czy mordowali. Zapytajcie starszych bucszczan,
Jednym z zołnierzy tej armii był niejaki Bułat Okudżawa

-jan (2013-11-11 15:10:12)

Dlaczego sympatycy GP wypowiadają się w imieniu mieszkańców Buska,niech piszą, czy.tają itd. ale w swoim imieniu

-buski historyk (2013-11-11 14:19:34)

Co był winien żołnierz z czerwona gwiazdą? A no ostatnio pokazał jeden artysta w Gdańsku - masowych i okrutnych gwałtów na kobietach i kto wie czy tylko na nich, bo wielu chłopów mi mówiło ze i bydło, owce i kozy trzeba było chować bo groziło im ze strony czerwonoarmistów często to samo co kobietom.
Dochodzą jeszcze grabieże, rozboje i wiele innych kryminogennych zachowań.
Nie mówiąc już ze byli to najeźdźczy i okupanci często i wielokroć gorsi od poprzednich, którzy nie przynosili wolności tylko nową okupacje i zniewolenie.

-HIstorię zostawcie historykom.. (2013-11-11 13:42:01)

przecież to nie jest pomnik Stalina, czy Berii. Co był winien żołnierz, którego goniono na zachód i miał za sobą zaporowe oddziały NKWD. Szeregowy żołnierz polski walczący na Froncie Wschodnim cieszył się, że po zsyłce na Syberię będzie w Polsce. Polska po wojnie nie była taka o jaką walczył. Ale radzę pamiętać, że ogrom nieszczęść jaki spadł na Polskę po 1939 roku był przede wszystkim udziałem Francji i Anglii, które nie wywiązały się i nie udzieliły nam pomocy we wrześniu 1939 roku, a potem rzuciły nas w łapy Stalina.

-busko (2013-11-11 13:20:05)

oni też nie lubią samych siebie,jeszcze o tym nie wiedzą ale już to widać na każdym kroku, na każdej nieudanej pikiecie.Nie powodzenia ani wam,ani pis-owi,ani kaczorowi z całym jego zastępem typu Macierewicz,Kaczmarek itd... itp...poparcia od społeczeństwa na tym terenie nigdy nie będziecie mieli.Agentowi wara od Buska,Won!!!!

- (2013-11-11 12:55:22)

a tak swoją drogą jakie to żałosne, to środowisko nie tylko nie cierpi ludzi, ale już kamienie im przeszkadzają

ten pomnik to w pewnym sensie historia Buska, zła czy dobra, ale historia
może niech ten pomnik pozostanie choćby jako przestroga,

a poza tym po zdjęciach widać, że nie ma aż tak wielu przeciwników

- (2013-11-11 12:51:25)

a co za urodnica na tym zdjęciu?

-a komu i na co? (2013-11-11 12:06:11)

a komu i na co potrzebny ten placyk spod pomnika??? Czyżby miał tam stanąć nowy mały pomnik i duża tablica pomysłodawców i sponsorów???

-brawo (2013-11-11 12:00:37)

brawo Pani Kasiu "dała Pani ciała" już nie pierwszy raz.Czy ma Pani jeszcze przyjaciół? Obecnie jest Pani oceniana w Busku na równi z burmistrzem,Lasakiem,Macierewiczem, Kaczmarkiem i śp.nierobem Miodowiczem.Można mieć pieniądze,ale sympatii i szacunku za pieniądze się nie kupi.Może pojechała by Pani na kuracje odwykową od nienawiści,jednak proszę nie do tatusia i kapitalisty pana Rydzyka.

-Brawo geniusze, macie ogromny sukces (2013-11-11 10:35:14)

Dużo ich tam. :) An jednym zdjęciu doliczyłem się 13 osób: 12 dorosłych i jedno dziecko (które pewnie dziadek zabrał aby referencje zwiększyć.

Organizatorzy powiedzie - po co to?
Żeby mieć samo satysfakcję ze się pokrzyczało?
Nie daje wam do myślenia fakt ile was tam jest, ile osób postronnych przyszło i was wsparło?
Dlaczego tak jest?
Czy przypadkiem więcej szkodzicie niż dobrego robicie?
Hymm... ciekawe dlaczego tak jest?
Może to nie przypadek?
Chyba nie celowo obrzydzacie ludziom takie inicjatywy i ważkie sprawy społeczne?

p.s. Busko dziękuje wam za tworzenie i podtrzymywania pewnych stereotypów. ;) Brawo, brawo. :)

-dot (2013-11-11 10:34:17)

do tych, którzy nawet pseudonimem boją się podpisać: kto tu komu robił awanturę? to wy obrażacie i poniżacie ludzi, którzy w demokracji(?)mają prawo w kulturalny sposób wyrazić swoje zdanie.

-kobra (2013-11-11 09:47:34)

Za komuny do szkół regularnie przyjeżdżali wybitni artyści scen polskich, dając przedstawienia i koncerty, dzięki którym prowincjonalna młodzież zyskiwała jakieś pojecie o niedostępnej na codzień, wyższej kulturze.
Teraz pani Gadwska firmuje objazdowy cyrk Sakiewicza, Gmyza i agenta Tomka - grupę szkodników politycznych spod kaczych skrzydeł.
Pani Gadawska - na co pani cierpiała w dzieciństwie, żeby się produkować w tym szemranym towarzystwie?



-moher (2013-11-11 08:38:06)

jest demokracja. A na zapalanie zniczy w polskie święta narodowe po tym pomnikiem, nikt normalny nie może pozwolić. A psychologom proponuję wizytę u psychiatry. Gzie macie w Busku pomnik upamiętniający "żołnierzy wyklętych"? Tchórze.

- (2013-11-11 08:34:59)

Nie nazywajcie tego Pana agentem bo prawdziwy agent to ten o którym nik nie słyszał a to zwykły bawidamek.

-SUMIENIE (2013-11-11 08:23:24)

PANIE AGECIE KACZMAREK IDZ PAN JĄTRZYĆ
GDZIE INDZIEJ.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry