Dodane: admin Data: 2013-11-10 11:33:19 (czytane: 40662) 
W niedzielę 10 listopada członkowie i sympatycy Klubu Gazety Polskiej w Busku-Zdroju pikietowali pod pomnikiem braterstwa broni w Busku.
"Nie możemy pozwolić, żeby taki pomnik stał w Busku"
Na pikietę z flagami i transparentami przyszło ok. 20 osób. Zebranych powitała przewodnicząca Klubu GP Katarzyna Gadawska. "Żądamy usunięcia symbolu zniewolenia Polski z przestrzeni publicznej naszego miasta" , "Nie możemy pozwolić, żeby taki pomnik stał w Busku, nie zgadzamy się również na to, aby w Busku były ulice zbrodniarzy..." to główne hasła niedzielnej pikiety.
Co ma Donald do pomnika - czyli na kolanach przed Putinem...
Głos zabrał również Poseł PiS Tomasz Kaczmarek, dziękując przewodniczącej za
inicjatywy patriotyczne i społeczne, które Klub Gazety Polskiej
organizuje w naszym mieście.
"Ten haniebny pomnik, który znajduje się w Busku, z czerwoną gwiazdą, obrazuje dzisiejszą sytuację polityczną w Polsce..." powiedział Poseł Kaczmarek. "Donald Tusk nie chce oddać hołdu polskim bohaterom, a na kolanach klęczy przed pułkownikiem Putinem..." stwierdził Poseł, globalnie podchodząc do sprawy - nawiązał do katastrofy pod Smoleńskiem.

Petycja do władz miasta
Jolanta Sadkowska odczytała apel do władz miasta z wnioskiem o usunięcie pomnika i zmianę nazw kilku buskich ulic. "Pomijając zupełny brak estetyki tego pomnika, przypominającego zaciśniętą pięść, chcemy przypomnieć, że pomnik ten utrwalając braterstwo broni z Armią Czerwoną, utrwala kłamstwo historyczne i wprowadza w błąd młode pokolenie, a jednocześnie upokarza ludzi, których bliscy czy członkowie rodzin oddali swoje życie, w wyniku sowieckiej okupacji i w okresie terroru stalinowskiego"

Tradycyjna polska gęś
Na zakończenie pikiety przewodnicząca buskiego Klubu GP zaprosiła pikietujących do Pensjonatu Sanato na tradycyjną polską pieczoną gęś .
O godz. 17:30 w Pensjonacie Sanato, sympatycy i członkowie Klubu GP
spotkali się z gościem specjalnym, redaktorem portali internetowych
Niezalezna.pl i Gazety Polskiej, Cezarym Gmyzem i posłem PiS Tomaszem
Kaczmarkiem .
Zobacz video:
Zapraszamy do dyskusji na naszym czacie: www.czat.tbu.pl
MC
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (161) |
-do buski historyk (2013-11-11 16:09:44)
każda armia ciągnie za sobą smród.I nie wszyscy z armii sowieckiej gwałcili czy mordowali. Zapytajcie starszych bucszczan,
Jednym z zołnierzy tej armii był niejaki Bułat Okudżawa
-jan (2013-11-11 15:10:12)
Dlaczego sympatycy GP wypowiadają się w imieniu mieszkańców Buska,niech piszą, czy.tają itd. ale w swoim imieniu
-buski historyk (2013-11-11 14:19:34)
Co był winien żołnierz z czerwona gwiazdą? A no ostatnio pokazał jeden artysta w Gdańsku - masowych i okrutnych gwałtów na kobietach i kto wie czy tylko na nich, bo wielu chłopów mi mówiło ze i bydło, owce i kozy trzeba było chować bo groziło im ze strony czerwonoarmistów często to samo co kobietom.
Dochodzą jeszcze grabieże, rozboje i wiele innych kryminogennych zachowań.
Nie mówiąc już ze byli to najeźdźczy i okupanci często i wielokroć gorsi od poprzednich, którzy nie przynosili wolności tylko nową okupacje i zniewolenie.
-HIstorię zostawcie historykom.. (2013-11-11 13:42:01)
przecież to nie jest pomnik Stalina, czy Berii. Co był winien żołnierz, którego goniono na zachód i miał za sobą zaporowe oddziały NKWD. Szeregowy żołnierz polski walczący na Froncie Wschodnim cieszył się, że po zsyłce na Syberię będzie w Polsce. Polska po wojnie nie była taka o jaką walczył. Ale radzę pamiętać, że ogrom nieszczęść jaki spadł na Polskę po 1939 roku był przede wszystkim udziałem Francji i Anglii, które nie wywiązały się i nie udzieliły nam pomocy we wrześniu 1939 roku, a potem rzuciły nas w łapy Stalina.
-busko (2013-11-11 13:20:05)
oni też nie lubią samych siebie,jeszcze o tym nie wiedzą ale już to widać na każdym kroku, na każdej nieudanej pikiecie.Nie powodzenia ani wam,ani pis-owi,ani kaczorowi z całym jego zastępem typu Macierewicz,Kaczmarek itd... itp...poparcia od społeczeństwa na tym terenie nigdy nie będziecie mieli.Agentowi wara od Buska,Won!!!!
- (2013-11-11 12:55:22)
a tak swoją drogą jakie to żałosne, to środowisko nie tylko nie cierpi ludzi, ale już kamienie im przeszkadzają
ten pomnik to w pewnym sensie historia Buska, zła czy dobra, ale historia
może niech ten pomnik pozostanie choćby jako przestroga,
a poza tym po zdjęciach widać, że nie ma aż tak wielu przeciwników
- (2013-11-11 12:51:25)
a co za urodnica na tym zdjęciu?
-a komu i na co? (2013-11-11 12:06:11)
a komu i na co potrzebny ten placyk spod pomnika??? Czyżby miał tam stanąć nowy mały pomnik i duża tablica pomysłodawców i sponsorów???
-brawo (2013-11-11 12:00:37)
brawo Pani Kasiu "dała Pani ciała" już nie pierwszy raz.Czy ma Pani jeszcze przyjaciół? Obecnie jest Pani oceniana w Busku na równi z burmistrzem,Lasakiem,Macierewiczem, Kaczmarkiem i śp.nierobem Miodowiczem.Można mieć pieniądze,ale sympatii i szacunku za pieniądze się nie kupi.Może pojechała by Pani na kuracje odwykową od nienawiści,jednak proszę nie do tatusia i kapitalisty pana Rydzyka.
-Brawo geniusze, macie ogromny sukces (2013-11-11 10:35:14)
Dużo ich tam. :) An jednym zdjęciu doliczyłem się 13 osób: 12 dorosłych i jedno dziecko (które pewnie dziadek zabrał aby referencje zwiększyć.
Organizatorzy powiedzie - po co to?
Żeby mieć samo satysfakcję ze się pokrzyczało?
Nie daje wam do myślenia fakt ile was tam jest, ile osób postronnych przyszło i was wsparło?
Dlaczego tak jest?
Czy przypadkiem więcej szkodzicie niż dobrego robicie?
Hymm... ciekawe dlaczego tak jest?
Może to nie przypadek?
Chyba nie celowo obrzydzacie ludziom takie inicjatywy i ważkie sprawy społeczne?
p.s. Busko dziękuje wam za tworzenie i podtrzymywania pewnych stereotypów. ;) Brawo, brawo. :)
-dot (2013-11-11 10:34:17)
do tych, którzy nawet pseudonimem boją się podpisać: kto tu komu robił awanturę? to wy obrażacie i poniżacie ludzi, którzy w demokracji(?)mają prawo w kulturalny sposób wyrazić swoje zdanie.
-kobra (2013-11-11 09:47:34)
Za komuny do szkół regularnie przyjeżdżali wybitni artyści scen polskich, dając przedstawienia i koncerty, dzięki którym prowincjonalna młodzież zyskiwała jakieś pojecie o niedostępnej na codzień, wyższej kulturze.
Teraz pani Gadwska firmuje objazdowy cyrk Sakiewicza, Gmyza i agenta Tomka - grupę szkodników politycznych spod kaczych skrzydeł.
Pani Gadawska - na co pani cierpiała w dzieciństwie, żeby się produkować w tym szemranym towarzystwie?
-moher (2013-11-11 08:38:06)
jest demokracja. A na zapalanie zniczy w polskie święta narodowe po tym pomnikiem, nikt normalny nie może pozwolić. A psychologom proponuję wizytę u psychiatry. Gzie macie w Busku pomnik upamiętniający "żołnierzy wyklętych"? Tchórze.
- (2013-11-11 08:34:59)
Nie nazywajcie tego Pana agentem bo prawdziwy agent to ten o którym nik nie słyszał a to zwykły bawidamek.
-SUMIENIE (2013-11-11 08:23:24)
PANIE AGECIE KACZMAREK IDZ PAN JĄTRZYĆ
GDZIE INDZIEJ.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.