Dodane: Agnieszka Data: 2013-11-07 10:19:33 (czytane: 21142) 
Plac Zwycięstwa nabiera blasku. Jego modernizacja to kolejny krok ku poprawie wizerunku Buska-Zdroju. W ramach prac rewitalizacyjnych centrum miasta wyłożono kostką i płytami granitowymi.
W parku wzdłuż trzech pierzei położono chodniki. Dobiega końca montaż fontanny i elementów małej architektury. Sadzona jest również zieleń i powoli rozpoczyna się porządkowanie wnętrza parku.


Plac Zwycięstwa został oświetlony dwustrefowo. Pierwsza strefa będzie oświetlać ciągi piesze wzdłuż pierzei rynku, a także miejsca postojowe i pas jezdny. Druga oświetli wnętrze parku. Na odcinku łączącym al. Mickiewicza z Placem Zwycięstwa położono nową nawierzchnię również z kostki i płyt granitowych oraz pas nawierzchni asfaltowej.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej Miasta Busko - Zdrój-etap I", współfinansowanego ze środków europejskich.
Źródło: www.umig.busko.pl
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (48) |
-SOS (2013-11-07 20:57:40)
Kostka brukowa z granitu ma tylko jedną z sześciu ścian nadającą się do położenia na wierzch. Taki urok tego minerału. Tego niestety nie wiedzą wszyscy od architektów począwszy przez wykonawcę a na inspektorze nadzoru inwestorskiego kończąc. Jak mawiał Ziutek: "Wam kury szczać prowadzić, a nie...".
-Do oświetleniowca (2013-11-07 20:47:34)
Święta racja z tym oświetleniem. Już nawet prosty DIAlux wykazałby, że dopuszczalna nierównomierność oświetlenia przekracza dopuszczalne granice. Pod lampami są plamy światła bardzo ostrego a pomiędzy słupami głęboka ciemność. Nie robi się tak, nie jest to fachowe a ponadto męczy wzrok. Ktoś gdzieś widział, że na niektórych ciągach komunikacyjnych lampy lekko się pochyla. Hahaha ale na jezdniach jednokierunkowych. Co z tego, że lampy nade mną są skierowane w moim kierunku jazdy skoro lampy z sąsiedniego pasa mnie oślepiają.
To co się wyprawia w ramach zakupów przetargowych to porażka. Może lampy na rynek były tanie w zakupie, ale żyła złota dla firmy je dostarczającej pojawi się dopiero po okresie gwarancyjnym, tak jak piszesz.
Panie burmistrzu, zarówno płyty jak i kostka są położone nierówno! Lampy w parku za niskie i oślepiają.
Ogólnie nie za dobrze.
-buszczanka (2013-11-07 20:37:44)
Tęsknię za dawnym rynkiem...:(
- (2013-11-07 18:06:26)
wykonanie pozostawia wiele do zycznia... brak slow
-oświetleniowiec (2013-11-07 17:46:30)
Z tego co widzę na trzecim zdjęciu te oprawy na wysokich słupach to z pewnością są to oprawy z diodami ledowymi.
Nic gorszego w dzisiejszych czasach nie można zamontować. W krajach cywilizowanych jeżeli się modernizuje oświetlenie uliczne tak żeby było białe światło to tylko na oprawy z lampami metalohalogenkowymi o kodzie barwy 830 lub 840.
Natomiast w Polsce chce się wyprzedzić świat - chyba tylko w tej kwestii- to na siłę montuje się wcale nie energooszczędne ale drogie w inwestycji oprawy ledowe. Zobaczmy ile z tych "modnych"ledów jest światła na ulicy Kopernika zimne sine światło o temperaturze co najmniej 6500 K - ohyda.
Jak padnie generator zasilający ledy w tej oprawie to trzeba - zależy od producenta - po prostu wymienić całą oprawę, a to koszt bagatela ok. 2 tys. do 3 tys. zł.
W przypadku metalohalogenów nie więcej jak 100 zł. Ale zobaczymy za kilka lat.
-Nik Czemny (2013-11-07 17:06:48)
Z tego co zauważyłem, lampy założyli takie same jak w tzw "nowym parku". Jak ktoś kiedyś próbował nocą przejść przez ten park to wie, że światło oślepia zamiast oświetlać. Zęby można powybijać a i w mordę zarobić.
-Burek (2013-11-07 16:17:00)
Przecież po tej kostce granitowej nie da się chodzic .kto będzie płacil za zlamania?Powinno być wycięte więcej drzew a nasadzonych iglaków ,mniej liści a i zimą zielono.Jakoś w zimie drzewa nie mają liści a ludzie żyją i tlenu im nie brakuje,nikt go sztucznie nie produkuje!Zaraz będą ujadać na mój komentarz obrońcy starych ledwo stojących drzew.
-buuus (2013-11-07 15:51:34)
Po co tyle tych schodów nie lepiej było pomyśleć o zwiększeniu miejsc parkingowych oczywiście płatnych aby nasz biedny budżet ratować
-mieszkaniec (2013-11-07 15:50:52)
nie wiem czy zauważyliście spapraną robotę na Mickiewicza.Odstępy między płytami powiększają się coraz bardziej a te luki wypełniane są różnego koloru wypełniaczami.Czy ta pani z dwu-członowym nazwiskiem i wąsaty chłopczyk(zastępca) są daltonistami!nie zwrócili też uwagi że na czerwonej kostce (na przeciw internatu mechanika na łączeniu dwóch wielkości kostki i średniej płyty był zostawiony beton przez całą zimę.Ta kostka jest pokryta warstwą zaschniętego betonu,ok.1 cm.Pytam się czy tego nie widzieli?osobiście pokazywałem te niedoróbki ten wąsaty i ta pani powiedzieli że tak jest w planie,to chore,to zidiociałe.Jest w planie odebranie zabetonowanej kostki która powinna być na wierzchu?Państwo prokuratorzy i wy nic tu się dzieją przekręty,ktoś podobno bierze za to kasę.To samo jest na rynku.Następnie czy zwróciliście uwagę że że jadąc samochodem nie widać świateł ponieważ są zastawione słupami z lampami lub słupkami od znaków drogowych,jadący nie widzi świateł widać je dopiero jak jest na przejściu dla pieszych.Następna to jest nieudolnie bez głowy spartaczone robota.Cóż pan Sikora przestał chodzić na piechotę po wyborach,wydoje mu się że już nic nie musi.to jest jego podstawowy błąd,dlatego go tak ludzie nie lubią.Natomiast coraz częściej bywa w niektórych knajpach.
-r (2013-11-07 14:21:48)
Zgadzam się całkowicie z Panem mc
--gal (2013-11-07 14:15:27)
a i narobili lamp jak głupki... "doświetlenie dwustrefowe", a po roku będzie świeciła co druga lampa jak na wielu ulicach, np Wojska Polskiego, Kilińskiego i wielu innych.
Po co wydawać tyle pieniędzy !!! Przecież taka lampa + koszt montażu okablowania to kilkanaście tysięcy, po co ich tyle ???
--gal (2013-11-07 14:12:00)
Jeśli to partactwo zostanie odebrane to proponuję donos do nadzoru budowlanego, niku oraz prokuratury.
Przecież rynek to ma być wizytówka miasta, ja bym nawet do swojej stodoły zrobił lepszy i równiejszy dojazd.
Jeszcze nie zostało to to oddane do użytku a już jest nierówne, połamane płyty itd MASAKRA WALDKU !!!
-Buszczanin (2013-11-07 13:30:08)
Zgadzam się całkowicie z Panem mc
-mc (2013-11-07 12:27:41)
Wszystko ładnie, pięknie ale wykonanie dramatyczne.Takiego partactwa dawno nie widziałem.Jeżeli ktoś to odbierze to będzie równoznaczne z tym ,iż dobrze został opłacony. Czy ktoś w ogóle nadzorował prace tych "pseudo robotników"?
- (2013-11-07 12:02:20)
kostka i płyty są nierówne, panie będą niszczyć obcasy, więc zrezygnują z odwiedzania sklepów i zakupów
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.