swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Rewitalizacja centrum miasta dobiega końca

Dodane: Agnieszka Data: 2013-11-07 10:19:33 (czytane: 21141)  Wersja do druku

Plac Zwycięstwa nabiera blasku. Jego modernizacja to kolejny krok ku poprawie wizerunku Buska-Zdroju. W ramach prac rewitalizacyjnych centrum miasta wyłożono kostką i płytami granitowymi.

W parku wzdłuż trzech pierzei położono chodniki. Dobiega końca montaż fontanny i elementów małej architektury. Sadzona jest również zieleń i powoli rozpoczyna się porządkowanie wnętrza parku.

rynek_koncowka_remontu001.jpg

rynek_koncowka_remontu003.jpg



Plac Zwycięstwa został oświetlony dwustrefowo. Pierwsza strefa będzie oświetlać ciągi piesze wzdłuż pierzei rynku, a także miejsca postojowe i pas jezdny. Druga oświetli wnętrze parku. Na odcinku łączącym al. Mickiewicza z Placem Zwycięstwa położono nową nawierzchnię również z kostki i płyt granitowych oraz pas nawierzchni asfaltowej.

rynek_koncowka_remontu002.jpg



Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej Miasta Busko - Zdrój-etap I", współfinansowanego ze środków europejskich.

Źródło: www.umig.busko.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (48)
     

-gebels (2013-11-08 10:50:26)

wiekszego partactwa nie widzialem jak zyje czy przypadkiem tej kostki nie ukladali szewcy albo kowale bo na to wyglada siasc i plakac

-r (2013-11-08 10:32:14)

Kto z buskich urzędników podpisze się pod odbiorem rewitalizacji miasta?

-TACZKI w uznaniu 'zasług' proponuję (2013-11-08 09:37:15)

Rewitalizacja centrum miasta dobiega końca - ja życzyłbym sobie by przy tej okazji symbolicznymi ostatnimi taczkami zostały wywiezione na śmietnik historii osoby odpowiedzialne za to dziadostwo.

-ąćęóżź (2013-11-08 09:36:30)

powinny być podane nazwiska kto odpowiada za nadzór i odbiór tej inwestycji - społeczeństwo rozliczy...

-mieszkaniec Buska (2013-11-08 09:36:24)

Sikora do wymiany wraz ze swoim zapleczem radnych, których oszukał.

- (2013-11-08 09:01:46)

Busko oczekuje pilnej wizyta CBA.

-taxi (2013-11-08 07:45:40)

Te wszystkie roboty mają tyle wspólnego z rewitalizacją co szrot z salonem samochodowym.

-Kadencja obecnych władz dobiega końca (2013-11-08 07:36:33)

Kadencja obecnych władz dobiega końca - to jest najlepsza wiadomość dla zmęczonych już do granic cierpliwości mieszkańców.

Roboty a nie Rewitalizacja w centrum dobiegają końca i dobrze bo każde partactwo musi się kiedyś skończyć.

A Rewitalizacja, prawdziwa Rewitalizacja buskiej władzy najpóźniej za rok i oby była ona dobrze i skutecznie wykonana przez wyborców-mieszkańców.

-polonus (2013-11-08 07:35:09)

pozwolicie że nie zgodzę się z poniższymi dwoma komentarzami a mianowicie dlatego że władze miasta są wybierane przez mieszkańców i w ich obowiązku jest służba dla dobra miasta i społeczeństwa jeżeli ktokolwiek uważa że urzędnik nie może brać odpowiedzialności za swoje zaniedbania to jest w błędzie kwestia jest taka czy władze miasta chcą przestrzegać prawa czy za przymykanie oka na to prawo urzędnik odwraca się plecami i mówi że wszystko jest dobrze a doskonale wie że ta nie jest-i tu się kłania prokurator tylko należałoby wtedy złożyć doniesienie a to już inna kwestia. Co do błędów i partactwa to nie trzeba być inżynierem lub projektantem aby ocenić te nieprawidłowości bo nie sądzę że ludzie którzy wyrażają swoje opinie wywodzą się tylko z tej grupy zawodowej. Prawda jest taka że Inwestor nie dokłada starań do nadzoru swoich inwestycji i tu jest prawdziwy problem

-do poniżej (2013-11-07 23:37:22)

To prawda. Popatrzcie na siebie, tu krzyczący. Widzicie czubek własnego nosa.Krzyczycie tylko jak wam się krzywda dzieje i macie głęboko gdzieś czy rewitalizacja miasta jest dobrze zrobiona czy nie, ale musicie wylać tutaj swoje frustracje.Nie ulega wątpliowści że robota jest spartolona, ale nikt nie interweniował jak partolili tylko teraz wielki płacz. Dlaczego nie powstała ta społeczna komisja? Bo nikomu się ruszyć nie chciało tyłka. A urzędnik jest w robocie do 15-tej i zatwierdzi nawet spartoloną robotę bo środki unijne zabiorą jak się termin skończy.

-666 (2013-11-07 23:18:40)

wszystkie te wasze uwagi spłyna po burmistrzu jak woda po kaczce. Możecie sobie narzekać a i tak tandetne wykonanie okaże się trwłe. Tzn do najbliższej wiosny. Wówczas naradę się zrobi w magistracie i dalej nic z tego bo brak kasy, bo winien inny, bo władza buska jest jakościowo zbliżona do tego ,,arcydzieła,, jakim jest modernizacja rynku. Al esamo sobie mieszkańcy na to zasłużyli olewając dokładnie wszystko co wokół się dzieje. Wyjątek to jak się pojawi dziura w asfalcie przy wjeżdzie na ich posesję. Wrzask wówczas wielki. Więc jaki pan , taki kram.

- (2013-11-07 23:01:30)

woda stoi po deszczu poprawiają a pod granitem jest piasek a miał być piasek z cementem ciekawe ile postoi ten granit spadki są za małe woda będzie stać masakra////

-polonus (2013-11-07 22:26:40)

Takiego braku profesjonalizmu w przypadku firmy wykonawczej a jeszcze większy jego brak przy nadzorze tej inwestycji to chyba "najstarszy buszczanin nie widział" Firmy mogą podawać różne wytłumaczenia ale najlepszym sposobem na rzetelność jest długość gwarancji. Nadzór inwestora czyli miasta powinien być szczególny ponieważ w ostatnich latach oddawano wiele dużych inwestycji i można powiedzieć że każda następna była coraz gorzej wykonana lista uchybień nieprawidłowości i niedoróbek wzrastała w zastraszającym tempie można wysunąć jedynie słuszne przypuszczenie że przymknięcie oka na to zjawisko jest tylko kwestią działki od wartości inwestycji to by tłumaczyło tak katastrofalne wykonanie tej rewitalizacji

-ryk (2013-11-07 21:20:44)

Firma powinna dać przynajmniej z 5 lat gwarancji że wszystkie te chodniki nie rozlecą się po kolejnych zimach. A zapewniam, że część już w najbliższą wiosnę będzie do poprawki.
Przy tego typu pracach jak modernizacja rynku bądź co bądź powiatowego miasta odbioru prac powinna dokonać specjalnie do tego celu powołana społeczna komisja złożona wyłącznie z mieszkańców miasta - specjalistów od budownictwa, architektury itd. Bo to oni będą potem chodzić po tym rynku, a nie właściciel firmy oddalonej od Buska o 500 km.

-ijk (2013-11-07 21:01:13)

Nie mogę uwierzyć. Jak to dobiegły końca? Ta spartaczona robota? Na burmistrzów psów nie ma co wieszać bo się po prostu na tym nie znają .Winna jest dziadowska firma która to robiła. Robotnicy bez obciachu pół dnia pili kawę, potem w kółko układali te płyty i kilkadziesiąt razy je z powrotem demontowali.A jak już się udało dopasować to lekkim kopnięciem butem można było rozwalić pół chodnika i tak zostało. Jacyś chyba inspektorzy nadzoru tego bajzlu spacerowali sobie jakby na wczasach byli. Mimo iż sprawa ewidentnie nadaje się do prokuratury albo NIKu proponuję robić zdjęcia tej spartaczonej roboty i rozsyłać w sieci z podaniem nazwy tej firmy aby przestrzec innych przed takimi praktykami.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry