Plac Zwycięstwa nabiera blasku. Jego modernizacja to kolejny krok ku poprawie wizerunku Buska-Zdroju. W ramach prac rewitalizacyjnych centrum miasta wyłożono kostką i płytami granitowymi.
W parku wzdłuż trzech pierzei położono chodniki. Dobiega końca montaż fontanny i elementów małej architektury. Sadzona jest również zieleń i powoli rozpoczyna się porządkowanie wnętrza parku.
Plac Zwycięstwa został oświetlony dwustrefowo. Pierwsza strefa będzie oświetlać ciągi piesze wzdłuż pierzei rynku, a także miejsca postojowe i pas jezdny. Druga oświetli wnętrze parku. Na odcinku łączącym al. Mickiewicza z Placem Zwycięstwa położono nową nawierzchnię również z kostki i płyt granitowych oraz pas nawierzchni asfaltowej.
Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej Miasta Busko - Zdrój-etap I", współfinansowanego ze środków europejskich.
Źródło: www.umig.busko.pl