Dodane: Agnieszka Data: 2013-10-17 17:27:35 (czytane: 25035) 
Dzisiaj, w czwartek 17 października 2013 r w sali konferencyjnej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury w Busku-Zdroju odbyła się debata na temat bezpieczeństwa pn. „Aktywowanie działań Policji, administracji samorządowej oraz innych podmiotów do redukcji liczby przestępstw i patologii społecznych”.
Prócz policjantów w spotkaniu uczestniczyły władze powiatu, burmistrz, wójtowie, dyrektorzy szkół, młodzież oraz przedstawiciele samorządu i różnych instytucji.

Program ma na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa wymiany informacji o występujących zagrożeniach.
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 12:00 i trwało trzy godziny.
Debata retransmitowana będzie w naszej Telewizji Internetowej:
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (46) |
check it out (2014-02-28 16:01:39)
JHw23S A round of applause for your blog article.Much thanks again. Cool.
-link building (2013-10-25 17:56:37)
kGZKnL This is one awesome blog post.Really looking forward to read more. Fantastic.
-ciekawy (2013-10-19 18:32:26)
kiedy buska policja zacznie ścigać samych siebie.tyle zła co oni robią będąc nie tylko w mundurze,ale jadąc po cywilnemu z pracy lub do pracy to istny szok.mając przejąć służbę tak się spieszą że ich znaki nie obowiązują nie ważne czy to stop czy przejście dla pieszych,tak samo przed szkołami.Już kiedyś powiedziałem że mam nagrania policjantów buskich przede wszystkim policjantek jak poruszają się po naszych ulicach.poczekam dam szansę nowemu panu z Pińczowa co z tym zrobi.Zobaczę czy ukróci swoim cowbojom z Buska.
-Policja ściga pieszych... (2013-10-19 15:07:24)
a o interesy pieszych nie dba. Panie Komendancie, na Poprzecznej jest kwiaciarnia, z której połowa kwiatów jest codziennie wystawiona w ramach reklamy na chodnik. Z jednej strony samochody wystają z parkingu, z drugiej kwiaty i zostaje niecały metr chodnika dla pieszych. Kiedyś żona nie mogła przejechać wózkiem z dzieckiem. Na skrzyżowaniu obok policjanci regularnie ładują pieszym mandaty bez miłosierdzia, lecz żadnemu nie przeszkadza to, że piesi nie mogą przejść obok kwiaciarni. Co będą się użerać. Mandacik pieszemu i na trasę.
-busko (2013-10-18 20:38:54)
i co ustalili na tym spotkaniu.Jest bezpiecznie czy jest śmiesznie i strasznie?i jeszcze pytanko,kiedy będą założone fotoradary co najmniej dwa na ul.Kopernika,oraz foto kamerę j pulsujące żółte światła na przejściach na al.Mickiewicza obok biedronki.Tam kierowcy nie respektują znaku STOP.ZADNI stróże prawa szczególnie.Dlaczego też pojazdy z zaopatrzenia,jakaś patrol na rzeszowskich nr.rej.podjeżdżają pod Dersława oraz pod mechanika.Najczęściej podjeżdża tam pojazd z bocznymi napisami Zamek Dersław.po ich odjazdach na granicie pozostają plamy oleju,czy posprzątają te plamy?
-ja (2013-10-18 20:34:29)
Tematem debaty było:"Aktywowanie działań Policji, administracji samorządowej oraz innych podmiotów do redukcji liczby przestępstw i patologii społecznych”. Jak widać ze zdjęć, reprezentacja samorządowców chcąca aktywować działania w tym temacie była symboliczna: burmistrz, starosta, przewodniczący rady powiatu i dwóch radnych gminnych. Pozostali będą aktywni w przyszłym roku, bo to wtedy będą wybory. Przykro patrzeć jak traktują nas ci którzy dzięki naszym głosom pobierają niemałe diety.
- (2013-10-18 18:49:58)
To niech pan komendant dopilnuje sprawy prokuratora Owczarczyka
- (2013-10-18 15:18:49)
no w busku to tak niebezpiecznie ze trzeba debaty robic..... najciezsze przestepstwa to picie w miejscu publicznym i posiadanie 1g marihuany...
-Walduś (2013-10-18 11:56:29)
Walduś chce sobie notowania poprawić przed wyborami. Najlepszym sprawdzianem dla fachowca Waldka było dać mu władzę. No i pokozoł chłopina.
- (2013-10-18 10:06:51)
Odwołać burmistrza!!!!!
-(***) (2013-10-18 08:36:57)
skoro ujawniał da***ących pijaczków to dlaczego jest cisza po niedzielnym dochowaniu.a może się boi Kasia lub Agnieszka te panie które (dodają).
-Bon (2013-10-18 07:53:30)
A ten w pierszszym rzędzie z aparatem i fantazyjnym wąsem to kto? Ktoś ważny czy zwykły nikt?
--do gwiazdki i mebe (2013-10-18 07:41:50)
Komendant Równicki to równy facet.W Pińczowie miał bardzo dobra opinię dlatego awans do naszego Buska.W Pińczowskim nie był złośliwy był obiektywny.Nie nawiedzony co jest bardzo ważne w czasach ujawnianych tematów tabu- min.jazdy katabasów pod wpływem alkoholu,pedofilii wśród pastuszków itd.
Do mebe- pamiętaj,że to prokuratorzy są o oczko wyżej niż policja.Więc kto tu kogo kontroluje?Policja ma policję w policji-specjalny wydział wewnętrzny,który ściga sprawców poalkoholowych dachowań.Prokuratura nie ma a szkoda.Prokurator P znaną postacią jest- dalej nie komentuję
-Obserwator rzeczy ulotnych (2013-10-18 01:31:53)
Harnasiu? Czego się czepiasz komentarzy? Jak mam iść na spotkanie w sprawie bezpieczeństwa jak muszę w biurze papierki przekładać bo ktoś zorganizował show w godzinach mojej pracy?
To jest pewna manipulacja Władzi naszej i celowe działanie. W ten sposób można niejako wpłynąć na skład osobowy prelegentów. Po co niby mieliby przyjść ludzie w wieku tzw. aktywności zawodowej, ludzie może bardziej rozgarnięci, a na pewno bardziej zainteresowani bezpieczeństwem niż ci którzy o godzinie 12:00 dysponują wolnym czasem? Może po to aby zadać trudne pytania?
Lud pracujący może co najwyżej popisać nieco komentarzy i tyle. Dla nich dostęp na spotkanie jest "niby przypadkiem" zabroniony.
Nie jest to jedyny taki przypadek, gdzie Władzia próbuje wyjść na swoje.
Powstaje pytanie: Dlaczego buski portal, tak ochoczo cytujący echo dnia przemilczał akcję oceniania pracy samorządowców województwa świętokrzyskiego. Wystarczy na stronie echodnia.eu w szukajce wpisać: oceniamy burmistrza i wójtów i mamy dostęp do tejże akcji. Dlaczego na buskim portalu taka cisza o tym? Czyżby przeciągający się remont rynku, niezadowolenie sklepikarzy, krzywo ułożona kostka, kibel za sporą kasę, przedłużanie terminów, sprzątanie ulic po zimie aż do maja, nieliniowość alejek w parku i brak jednolitego zdania w tym temacie pomiędzy burmistrzami mogły mieć jakiś wpływa na ocenę ich pracy? No skąd?
Czy buski portal jest czyjąś tubą?
Za dużo pytań bez odpowiedzi. Za-du-żo !
Mamy radnych z różnych opcji i co? Psy szczekają karawana idzie dalej.
-saxon (2013-10-17 22:16:09)
a kogo to obchodzi kto jechał pijany,codziennie ktos pije i ktos jezdzi ch..j to kogo obchodzi,niech pierwszy rzuci kamien,ksiadz,sedzia prokurator,lekarz to tylko ludzie i ich slabosci.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.