Dodane: Kasia Data: 2013-10-09 09:40:06 (czytane: 25638) 
Dzisiaj, w środę 9 października, w miejscowości Skorzów w gminie Busko-Zdrój doszło do wypadku, w którym zginął 49-letni pieszy.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 18-letni kierowca jadący fordem, drogą krajową nr 73 w stronę Chmielnika, zjechał na przeciwległy pas ruchu, potrącając 49-letniego pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu.
W czasie wypadku panowały trudne warunki atmosferyczne, gęsta mgła.
/kr/
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (78) |
-stasia (2013-10-11 14:50:32)
Arek to bardzo dobry chłopak bo znam go i to dobrze ludzie nic o nim nie wiecie a go osadzacie nie wiecie jak naprawde było moze miał krótko prawo jazdy ale to nie powod zeby tak pisac przeraża mnie to wszystko co jest tu napisane nie powinniscie tak pisac!!!!
-Jaaa (2013-10-11 14:50:08)
Arek to bardzo dobry chłopak bo znam go i to dobrze ludzie nic o nim nie wiecie a go osadzacie nie wiecie jak naprawde było moze miał krótko prawo jazdy ale to nie powod zeby tak pisac przeraża mnie to wszystko co jest tu napisane nie powinniscie tak pisac!!!!
-Jaaa (2013-10-11 14:47:48)
ale wy ludzie jesteście okrutni
-do koleżanki (2013-10-11 14:35:54)
droga koleżanko, sądzę, że gdyby tym zmarłym był twój tato, też byś się przejmowała sprawcą i pragnęła by się od razu podniósł? jak mamy mu pomóc komentarzami? po co zjeżdżał na przeciwległy pas? gdyby ów pieszy znajdował się na pasie kierowcy, to jeszcze jeszcze zawias, ale żeby cwany prawnik nie podciągnął tego pod art 148 KK. Niech się chłopak zbiera do kupy, ale człowiek uczy się na błędach. Szkoda, bo gdyby pomyślał przed wypadkiem to wszystko byłoby w porządku. Następnym razem pomyśli.
-koleżanki ze szkoły (2013-10-11 14:28:59)
Jestem pewna że Arek czyta te komentarze... nie pomagacie mu... nawet jak dostanie wyrok w zawiasach, to i tak najważniejsze będzie to żeby się psychicznie zebrał i jakoś to poukładał!
Tak więc Trzymaj się Areczek,
koleżanki ze szkoły!!
-tragedia (2013-10-11 14:03:16)
Tragedia dla obu rodzin. Wina kierowcy ewidentna, nie ważne czy pieszy oznakowany czy nieoznakowany. Był na przeciwnym pasie. Nie życzę nikomu takiej sytuacji, ale prędkość + warunki + zjechanie na drugi pas, spowodowały śmierć tego człowieka. Człowiek zostawił rodzinę i wszystko co miał, już nie wróci nigdy do żywych. Sympatyczny i "niewinny" Arek dostanie zawiasy, posiedzi rok i wyjdzie. Bez przesady i przestańcie się tak użalać nad sprawcą..
-ech... (2013-10-11 12:56:18)
zgadzam się z tym co ktoś napisał poniżej.Moment, moment, na zdjęciu z wypadku widać jak samochod ma zmasakrowany caly przód..., musial jechać co najmniej 80,100/h skoro uderzenie w pieszego było tak silne, fakt jest niezaprzeczalny. po drugie przy złych warunkach atmosferycznych piesi są w ogóle niewidoczni, ale pieszy szedł prawidłową stroną, tak więc drodzy kierowcy noga z gazu!!!!
-jaja (2013-10-11 12:36:59)
Tak, Bóg powinien mu wynagrodzić za to, że kogoś zabił i jest teraz smutny. Nikt nie rodzi się z umiejętnościami prowadzenia samochodu, więc jak się ma prawko od 2 miesięcy to się w taka mglę nie jedzie wcale, albo powoli. Jadąc powoli nie zabiłby człowieka na miejscu!! A poza tym zjechał na drugi pas bo co? Bo nic nie widział przez mgłę? To odpowiedzialny kierowca w momencie jak NIC nie widzi, nawet tego, ktorym pasem się porusza powinien stanąć i przeczekać, tak jak sie to robi w czasie nawalnic, gdy wycieraczki nie nadąrzają.
Ciekawe, czy ci co go bronią broniliby go, gdyby to ich wujek, brat, mąż lub ojciec został zabity.
Jak pieszy miał zadbać o swoje bezpieczeństwo? Musial przejść na drugą stronę i był po dobrej stronie! To kierowca zjechał na drugi pas. Bo???
Pieszy nie mógł nic zrobić, bo po? Iść do chmielnika na przejście dla pieszych?? Czy do Buska na przejście dla pieszych??? Wiadomo, że jak sa przystanki to mogą też byc ludzie.
Poza tym, skoro zjechał na inny pas i jechał tak szybko, że kogoś zabił, to logiczne, że czy byłyby tam pasy, światła, czy cokolwiek innego, jak kierowca jest nieodpowiedzialny nie powinien jeździć.
Wyrok nawet w zawiasach byłby wystarczający, wiaodmo nie chiał, ale zabrac mu prawo jazdy powinni dożywotnio.
- (2013-10-11 12:14:23)
widzę że większość polskiego społeczeństwa ma problem z odróżnieniem znaczenia słowa "wypadek" od słowa "morderstwo".
-!! (2013-10-11 11:34:10)
dlaczego pieszy nie zadbał o to by czuć się bezpiecznie na drodze, w taką mgłę ??
-Anonimowo (2013-10-11 10:33:58)
Wszyscy widzą winę u Arka, a tak naprawdę nie wiecie jak było wiec po co te niezbędne komentarze, a według nas pieszy powinien być jakoś oznakowany, mieć jakiś odblask widząc jaka jest pogoda. Pewnie domyślacie się jak on to przeżywa bo też przeżył to co rodzina zmarłego, wie po co te durne komentarze!!??!??!?!? Arek jest dobrym, uprzejmym człowiekiem więc nie zasługuje na takie traktowanie!!
Ogarnijcie się!!!!
-qwerty (2013-10-11 10:26:14)
jesteście żałośni ci co piszą takie głupoty !!
-Znajomi Arka (2013-10-10 23:56:43)
Połowa komentarzy pisane jest przez dzieci internetu które nie mają najmniejszego pojęcia o tym jak się zachować w trudnych warunkach na drodze. Nie macie pojęcia co się tak naprawdę stało, a przede wszystkim co czuje Arek którego niektórzy z Was nazywają mordercą. Pomyślcie racjonalnie zanim zaczniecie pisać takie bzdury!
-Znajomi Arka (2013-10-10 23:55:54)
Połowa komentarzy pisane jest przez dzieci internetu które nie mają najmniejszego pojęcia o tym jak się zachować w trudnych warunkach na drodze. Nie macie pojęcia co się tak naprawdę stało, a przede wszystkim co czuje Arek którego niektórzy z Was nazywają mordercą. Pomyślcie racjonalnie zanim zaczniecie pisać takie bzdury!
-olaboga! (2013-10-10 23:36:34)
Patrzymy i nie widzimy...pieprzenie...co on dla zabawy to zrobil ?! Czytając to,mam wrażenie że te " mądre " komentarze pisza dzieci nieznajacy życia.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.