swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Śmiertelny wypadek w Skorzowie

Dodane: Kasia Data: 2013-10-09 09:40:06 (czytane: 25640)  Wersja do druku

Dzisiaj, w środę 9 października, w miejscowości Skorzów w gminie Busko-Zdrój doszło do wypadku, w którym zginął 49-letni pieszy.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 18-letni kierowca jadący fordem, drogą krajową nr 73 w stronę Chmielnika, zjechał na przeciwległy pas ruchu, potrącając 49-letniego pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu.

W czasie wypadku panowały trudne warunki atmosferyczne, gęsta mgła. 

/kr/

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (78)
     

-;) (2013-10-14 15:25:46)

taaa jasne! nie dawać 18letnim pseudo kierowcom prawa jazdy... bo 25 latek jest bardziej odpowiedzialny, czy 40?! a może w życiu taka osoba nie jeździła autem... i co wtedy? co to za różnica 18, czy 30. Wszystko zależy od człowieka, znam wiele młodych ludzi którzy lepiej prowadzą samochód od tych starszych! to po 1;) a po 2, jeżeli ktoś nie wie, co się stało, jak się stało to lepiej niech schowa opinię dla siebie... bo każdego może spotkać to samo! Bardzo mi szkoda człowieka, który zginął, ale również Arka, więc trzymaj się!

-eovina (2013-10-14 09:38:47)

jaka jest przestroga z tej tragedii dla innych?? nie dawac prawo jazdy młodym 18letnim pseudo kierowcom! to i takich tragedii nie będzie!

-mvgfjhjyfrdy (2013-10-14 08:19:57)

nie macie pojecia o jezdzie to niepiszcie glupot jutro wam sie to moze przydarzyc

-:/ (2013-10-12 15:47:44)

Arek trzymaj się . " Nie oceniajmy abyśmy sami nie byli ocaniani " . Po co wy takie komentarze piszecie ? to nie wróci życia a może jeszcze bardziej zniszczyć życie młodego chłopaka który i tak już dużo w swoim zyciu przeżył ...

-znajoma (2013-10-12 14:47:55)

Boże, nie wiem co mam o tym myśleć. Szkoda mi obu rodzin. Nie rozumiem ludzi, którzy nie będąc na miejscu wypadku, nie znając Arka mogą takie rzeczy na niego wypisywac. Fakt faktem zjechał na przeciwległy pas, ale to był wypadek, a nie morderstwo. Ciekawe jak wy byscie sie czuli na jego miejscu. Piszecie ze nie był doświadczony, a kto z was był? To, że ma od niedawna prawo jazdy oznacza że ma nie jeździc samochodem? A w jaki inny sposob ma zdobyc to doświadczenie. Szkoda mi rodziny zmarłego, bo straciła syna, ojca, męża. Ale szkoda mi róznież rodziny Arka. Podejrzewam, ze on przeżywa to podwójnie. Sam mając bodajże 13 lat stracił w takim wypadku ojca. Sam tez kiedyś miał żal to sprawcy, a teraz to on jest to drugiej stronie i teraz to do niego ktoś może miec żal. Wydaje mi się, że zamiast wypisywać na niego takie rzeczy wsparlibyscie go i rodzine zmarłego. Wyroki Boskie są niezbadane. nikt z nas nie wie, co go w życiu czeka. Moze kiedyś nie daj Boze to ktoś z nas bedzie sprawcą takiego wypadku lub w taki sposób zejdzie z tego świata. Nie wiemy tego. Nazywamy sie katolikami, wierzymy w Boga, a nie potrafimy kochac. Nawet nie potrafimy zrozumieć ludzi. Wspierajmy się wzajemnie, bo życie jest krótkie i kruche. Areczku trzymaj sie, jesteśmy z Tobą. Kondolencje dla rodziny zmarłego.

-szczuri (2013-10-12 07:40:05)

Nie znam ani jednej rodziny ani drugiej ,ale czytam wasze komentarze i nie rozumie was... to tragedia dla obydwóch stron fakt... co się stało na drodze wyjaśnią policja i prokuratura i to do nich należy osąd natomiast co do art 148 to bez przesady specjalnie przecież w człowieka jadąc do szkoły nie wjechał... fakt faktem w taką mgłe mógł nie jechać mając krótko prawo jazdy ale gdyby każdy z nas wiedział co sie stanie w danym momencie to by nikt nas z domu nie wychodził... wiec nie róbcie z chłopaka kryminalisty bo to przegięcie ... Nasze prawo jest łaskawe dla ludzi młodych choć niekiedy niesłusznie. W tym przypadku jest to jak najbardziej nieumyślne spowodowanie śmierci. Kondolencje dla rodziny zmarłego... A dla Ciebie młody dużo spokoju ducha... Dla osób które chca poczytać sobie o niesłusznym skazaniu polecam zapoznać sie z artykułem : [url]www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130822/KRASNIK/130829815[/url]
Dla speców co do morderstw...
Tu macie morderstwo które podeszło pod uszczerbek na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym... i przeanalizujcie różnice ... jaka jest miedzy tymi dwoma sytuacjami... Zanim po raz kolejny oskarzycie jakiegos człowieka

-*** (2013-10-12 01:19:00)

Dlaczego Pan Bóg zabiera dobrych ludzi do siebie?! Widocznie tam bardziej są mu potrzebni... Przeznaczenie, każdy ma zapisane wszystko na górze. Ten wyjątkowy człowiek pozostanie w naszych sercach na zawsze. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...

-....lol (2013-10-11 21:24:00)

A po g *wno zjechal na ten drugi pas, Jakbyscie nie wiedzieli jak jest na drodze ? wszystko jest mozliwe, nic nie wiecie, ale k*rwa najwiecej macie do powiedzenia, przestancie, z tym : '' a ciekawe czy bronilabys go gdyby zmarły by twoja rodziną'' ale prosze was ludzie, rodzina rodziną, ale rozsądek rozsądkiem, ja zawsze bede po stronie Arka, i jezeli to czytasz, to trzymaj sie kochany ! Pamietaj ze pomimo tych wszystkich ludzi którzy cie niesprawiedliwie oceniają, są tez tacy którzy całym sercem są za tobą, nie poddawaj sie, zobaczysz ze kiedys bedzie dobrze. Bóg to wszystko miał zaplanowane i musiales byc tam ty i ten czlowiek, ale nic nigdy nie jest przypadkowe.

-Fely (2013-10-11 21:19:30)

Napewno obu rodzinom jest cieżko. Dlatego trzymam kciuki za was. Za obie strony.

-m (2013-10-11 21:02:29)

dajcie spokój tym komentarzom,módlcie się za duszę zmarłego oraz o ukojenie cierpienia obu rodzinom

-kasia k. (2013-10-11 21:00:39)

mysle ze 155 art KK byłby najbardziej pasujący.

-prawnik (2013-10-11 15:24:06)

mówię, dobry prawnik potrafiłby zakwalifikować zjazd na przeciwległy pas pod ten art paragraf 1.. napisane to zostało po to, żeby ktoś się otrząsnął i nie patrzył na sympatie, ale obiektywnie.

-do 984... (2013-10-11 15:07:24)

nie trzeba być prawnikiem wystarczy czytać ze zrozumieniem

-984584 (2013-10-11 15:05:42)

I nagle wszyscy stali się dobrymi prawnikami...

-* (2013-10-11 15:00:38)

art. 148 ? ktoś chyba słaby jest z kodeksu karnego...

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry