swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Kolejna inwestycja w buskim szpitalu

Dodane: Kasia Data: 2013-10-03 10:28:58 (czytane: 22793)  Wersja do druku

W środę 2 października 2013r. w szpitalu w Busku-Zdroju została podpisana umowa na budowę nowoczesnego bloku operacyjnego. Koszt inwestycji, której zakończenie planuje się w listopadzie 2014 roku, wynosi 6 mln 467 tys. zł.

Umowa na wykonanie zadania pod nazwą: "Rozbudowa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju o nowy Blok Operacyjny" została podpisana pomiędzy Zespołem Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju reprezentowanym przez dyrektora dr n. med. Grzegorza Gałuszkę, a Firmą "Anna - Bud" reprezentowaną przez właściciela - Annę Bartela oraz dyrektora Henryka Jankowskiego w obecności starosty buskiego Jerzego Kolarza.

blok_operacyjny_zoz.jpg


Inwestycja, której koszt wynosi 6 mln 467 tys. zł, realizowana będzie w ramach projektu pn "Poprawa warunków udzielania świadczeń zdrowotnych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju poprzez modernizację Oddziału Intensywnej Terapii, Bloku Operacyjnego i Izby Przyjęć", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 5.1 Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia Osi 5.

 blok_operacyjny_zoz1_1.jpg


Projekt będzie polegał na budowie niezależnego budynku bloku operacyjnego z trzema salami operacyjnymi z nowoczesną aparaturą. Zakończenie inwestycji planuje się pod koniec listopada 2014 roku.



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (51)
     

- (2013-10-03 17:04:53)

Robi się zle nie robi się zle . ludzia ciężko dogodzic najwazniejsze ,że coś sie dzieje nie odrazu Kraków zbudowano pomału i może oddział dzieciecy się wyremontuje .w innych miastach nawet tego nie mają co my . ludzie to by odrazu z buska chcieli zrobić CENTRUM ZDROWIA i w ciagu roku zrobic z Buska stolice !!!

-pitu (2013-10-03 16:58:24)

Sami swoi (na zdjęciu).

-nn (2013-10-03 16:51:54)

kiedy będzie remont Odziału Dzieciecego???

-MMM (2013-10-03 16:50:06)

Może część personelu trzeba by wyremontować.

- (2013-10-03 15:50:09)

skur.....ny , remontują a traf na izbe przyjec to sie przekonasz jaka opieka,

-------- (2013-10-03 15:50:01)

wybory sie zblizają

- (2013-10-03 15:48:36)

oddział dzieciecy zaniedbany do granic mozliwosci, wszystko stare zużyte zniszczone, niemiłe do wymiany!

- (2013-10-03 15:41:02)

oddzial dzieciecy-epoka kamienia łupanego,łózka, szafki, krzesła odrazajace-do natychmiastowej wymiany WSTYD!

- (2013-10-03 15:36:48)

A czy to prawda że pielęgniarki mogą nie dostać pensji ?

-Płatnik ZUS i fan NFZ :( (2013-10-03 14:50:17)

A czy Annabud przypadkiem nie remontuje PL.Zwycięstwa, bo jeżeli tak ma wyglądać budowa tego nowego bloku to lepiej się tam nie zapuszczać :)

A co do komentarzy odnośnie oddziału dziecięcego to ja się przyłącze do nich.
Oddział dziecięcy to tragedia. Byłem tam z dziećmi na przełomie roku i pobyt wspominam jak horror. Pomimo tego że obsługa robi co może i dzięki im za to, stan sal i sprzętu przypomina wczesny PRL.Nie wspomnę już o dostępie do łazienek....to trzeba zobaczyć i przeżyć.Mam tylko nadzieję że nie będę musiał tam więcej wracać ale co mają powiedzieć ci którzy tam są......

-oo7 (2013-10-03 14:27:02)

No proszę, a tym że kardiologię zamknęli to się już nie pochwalą? Podobno wczoraj ostatni pacjent wyszedł i żalił sie że ani wstęgi nie było, ani burmistrza... nikt chłopiny nie pożegnał. Wstyd panie dyrektorze.

-Tak trzymać (2013-10-03 13:37:31)

Widziałem kilka sytuacji i wiem kto tu jak pracuje. Tak trzymać panowie. Nie bać się krytykujących i ujadających kundelków. Wielki szacunek dla pana Lasaka i Pietraszewskiego. Tak trzymać. Pracownicy szpitala wiedzą kto powinien być na zdjęciach a kto nie.

- (2013-10-03 13:16:05)

PSL trzeba pozbawic wladzy bo doprowadzili to miasto do dzidostwa

-xxxxx (2013-10-03 12:59:36)

a czy Pan Lasak jest twarzą szpitala ,bo tak się do zdjęcia wypina ,ale nie należy do tych przystojniaków o nie ,bo już łysy, a i jego mądrość nie dość dobra, nie wspomnę szlabanu porażka

-... (2013-10-03 12:37:55)

Chlopki wybuduja i wyremontuja a po wyborach sprzedadza prywatnemu z PSL-u, Ho Ho Ho, no sami wiecie komu.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry