swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Kolejna inwestycja w buskim szpitalu

Dodane: Kasia Data: 2013-10-03 10:28:58 (czytane: 22795)  Wersja do druku

W środę 2 października 2013r. w szpitalu w Busku-Zdroju została podpisana umowa na budowę nowoczesnego bloku operacyjnego. Koszt inwestycji, której zakończenie planuje się w listopadzie 2014 roku, wynosi 6 mln 467 tys. zł.

Umowa na wykonanie zadania pod nazwą: "Rozbudowa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju o nowy Blok Operacyjny" została podpisana pomiędzy Zespołem Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju reprezentowanym przez dyrektora dr n. med. Grzegorza Gałuszkę, a Firmą "Anna - Bud" reprezentowaną przez właściciela - Annę Bartela oraz dyrektora Henryka Jankowskiego w obecności starosty buskiego Jerzego Kolarza.

blok_operacyjny_zoz.jpg


Inwestycja, której koszt wynosi 6 mln 467 tys. zł, realizowana będzie w ramach projektu pn "Poprawa warunków udzielania świadczeń zdrowotnych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju poprzez modernizację Oddziału Intensywnej Terapii, Bloku Operacyjnego i Izby Przyjęć", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 5.1 Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia Osi 5.

 blok_operacyjny_zoz1_1.jpg


Projekt będzie polegał na budowie niezależnego budynku bloku operacyjnego z trzema salami operacyjnymi z nowoczesną aparaturą. Zakończenie inwestycji planuje się pod koniec listopada 2014 roku.



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (51)
     

-DRAGON (2013-10-03 12:18:26)

Kolejna inwestycja i kolejna wtopa, bo i po co rozbudowywać coś z czego mieszkańcy nie korzystają i nie będą korzystać ?? Najlepsze inwestycje pseudo medyka i chłopskiego dygnitarza to geriatria,płatny parking,likwidacja kilku oddziałów i zatrudnienie chłopka z Solca w szpitalu. PSL to Partia Szmatławych Ludków, którzy robią sobie jaja z mieszkańców Buska za ich kasę.

-- (2013-10-03 12:02:33)

Parcie na szkło-patrzcie na szkło i co widzicie-otwarcie ,otwarcie za otwarciem za chwilę zamknięcie...........Zastanawiam się czy czasem kogoś nie zamkną

-tata (2013-10-03 11:54:03)

oddział dzieciecy to istny horror. jestem tam na zabiegach i co kolejki jak by zycie dawali.

-Bul (2013-10-03 11:46:32)

Co z tego że będzie pełno techniki, tylko organizacji ułatwiającej dostanie do zwykłej przychodni nie ma. Do laryngologa trzeba być nie wiadomo o której rano, żeby się zarejestrować .Ta herod pielęgniarka na kolegów ze służby zdrowia ni zwraca uwagi. Do innych przychodni można rejestrować się telefonicznie i otrzymać termin wizyty a tu nie. Komu w takim wypadku, jeśli nie może dostać się do przychodni może pomóc nawet najnowocześniejszy oddział larygolgi?

-Obserwator rzeczy ulotnych (2013-10-03 11:21:42)

Czy ja dobrze czytam?
"modernizację Oddziału Intensywnej Terapii, Bloku Operacyjnego i Izby Przyjęć"
Modernizację TEJ izby przyjęć która dopiero co została otwarta?
No brawo panowie!
Za poprzedniej ekipy były inne firmy "zaprzyjaźnione" które zawsze wygrywały przetargi teraz będą inne oczywiście z najlepszymi cenami.
Chociaż byście tytuł zadania zmienili.

-mama (2013-10-03 10:37:11)

Lepiej byłoby gdyby wyremontowano z wyglądu przypominający XIX wiek - oddział dziecięcy - milej byłoby dzieciakom spędzać tam czas podczas choroby....

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry