swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Kolejna inwestycja w buskim szpitalu

Dodane: Kasia Data: 2013-10-03 10:28:58 (czytane: 22792)  Wersja do druku

W środę 2 października 2013r. w szpitalu w Busku-Zdroju została podpisana umowa na budowę nowoczesnego bloku operacyjnego. Koszt inwestycji, której zakończenie planuje się w listopadzie 2014 roku, wynosi 6 mln 467 tys. zł.

Umowa na wykonanie zadania pod nazwą: "Rozbudowa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju o nowy Blok Operacyjny" została podpisana pomiędzy Zespołem Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju reprezentowanym przez dyrektora dr n. med. Grzegorza Gałuszkę, a Firmą "Anna - Bud" reprezentowaną przez właściciela - Annę Bartela oraz dyrektora Henryka Jankowskiego w obecności starosty buskiego Jerzego Kolarza.

blok_operacyjny_zoz.jpg


Inwestycja, której koszt wynosi 6 mln 467 tys. zł, realizowana będzie w ramach projektu pn "Poprawa warunków udzielania świadczeń zdrowotnych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju poprzez modernizację Oddziału Intensywnej Terapii, Bloku Operacyjnego i Izby Przyjęć", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 5.1 Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia Osi 5.

 blok_operacyjny_zoz1_1.jpg


Projekt będzie polegał na budowie niezależnego budynku bloku operacyjnego z trzema salami operacyjnymi z nowoczesną aparaturą. Zakończenie inwestycji planuje się pod koniec listopada 2014 roku.



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (51)
     

-busko (2013-10-04 19:05:22)

te remonty to tak samo "czysta sprawa"jak jest czystą sprawą rewitalizacja Buska.

- (2013-10-04 19:00:56)

Ana Bud po raz kolejny wygrywa ustawiony przetarg a kasa 50:50 i tak trzymać. Wilk syty i owca cała, wystarczy dla pra pra pra wnuków

-ech... (2013-10-04 17:46:08)

wszystko ladnie, pięknie, tylko czy te remonty to nie jest przypadkiem krok do komercjalizacji szpitala?? w wielu miastach tak się już dzieje ze prywatyzuje się szpitale po ,, cichu'', czyli oddaje się we władanie samorządom a później róbta se co chceta. a chorzy umierają w poczekalniach...

- (2013-10-04 16:42:37)

widocznie obiektem zazdrości dla wielu nieudaczników, co sami nic nie potrafią osiągnąć ;)

- (2013-10-04 15:09:33)

A ten Lasak to jest dyrektorem szpitala czy kim ?

-Panie ... (2013-10-04 13:39:14)

... Grzegorzu L. ile ostatnio wtopiłeś na maszynach w Magnolii w Solcu ??

-hm (2013-10-04 13:08:59)

Ponownie Anna-Bud , czy to przypadek ,czy niekoniecznie.

- (2013-10-04 09:48:37)

Tylko nie PSL najgorsza opcja,ludzie myslcie bo niedlugo to miasto przestanie istniec

-2 mama (2013-10-04 08:32:04)

Ja popieram 9d oddział dziecięcy to horror. Byłam z dzieckiem w zimę . Łazienki nie przystosowane dla małych dzieci. A tak wogóle to personel powinni przeszkolić żeby traktowali ludzi po ludzku . I tak już ludzie leczą się w osciennych szpitalach.

-sw (2013-10-04 07:29:55)

będzie ppzecinanie wstęgi przyjedzie cały powiat

-Urszula (2013-10-03 23:58:17)

Zgadzam się w 100%, oddział dziecięcy absolutnie natychmiast powinien być remontowany. lata 70 dosłownie. Panie Dyrektorze wszystko dla seniorów a co z najmniejszymi pacjentami. To przecież nasze najważniejsze skarby i nasza przyszłość. Mam nadzieję,że i dla nich pieniądze się znajdą. Prosimy o remont w imieniu dzieci i rodziców.

- (2013-10-03 23:26:48)

Gra Ci na nerwach?

-ciekawy (2013-10-03 19:54:34)

co tam jeszcze robi ten lizodup lasak.

-!!! (2013-10-03 19:08:11)

PSL wie co robi tak samo jak przybyli żydzi do Buska, którzy mówili nasze kamienice wasze ulice(tyczyło się to mieszkańców Buska)i o zgrozo sprawdza się to.

- (2013-10-03 17:27:52)

a BeBowcy już jątrzą i komentarze pisze :)

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry