swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Baw się z Busko Busko

Dodane: Kasia Data: 2013-09-28 09:59:54 (czytane: 21289)  Wersja do druku

Stowarzyszenie Busko Busko zaprasza na festyn, który odbędzie się w niedzielę 29 września na terenach rekreacyjnych 'Glinianki' w godzinach od 14 do 22.

W programie m.in. gry i zabawy integracyjne, konkursy zręcznościowe, stoiska gastronomiczne. Ponadto interesujący program artystyczno-rozrywkowy (m.in. występ grupy 4 H Iskra z Ożarowa), przejażdżka 'Słonecznym Ekspresem' i wiele innych atrakcji.

festyn_busko_busko.jpg


Akcję wspiera Europejskie Centrum Bajki z Pacanowa. 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (36)
     

-///// (2013-09-29 17:03:50)

a jakże nie uwikłani w żadne kłótnie przecież sam prezes to od wielu lat radny gminy Busko a i inni też są radnymi gminy Busko a kłótni w ich wykonaniu też jest sporo a jak ktoś inny zauważył kampania wyborcza tuż a Pan prezes ma zakusy na stanowisko burmistrza, ale czy to odpowiednia osoba?

-:) (2013-09-29 16:03:47)

większość osób podejrzewam ze nie patrzy na to kto i jaki ma cel w organizowaniu imprezy.. mnie osobiście to mało obchodzi jest coś zorganizowanego można się przejść ze znajomymi jakoś czas milo spędzić a nie siedzieć w domu.. fakt pewnie niektórzy na to uwagę zwracają i jak zwykle ktoś się znajdzie komu coś nie będzie pasowało bo niestety każdemu dogodzić się nie da ile ludzi tyle gustów :) a jak komuś nie pasuje niech siedzi w domu i ogląda tv zamiast wyjść na świeże powietrze i dotlenić szare komórki :) oby impreza była udana

-*** (2013-09-29 11:50:36)

ja jak słyszę o nich to nie widzę dobra dla Buska.Widzę tylko zakazane mordy Gadawskiego oraz Wąsowicza człowieka psuja.obaj nic dobrego dla Buska nie zrobili.Obaj robią tylko dla siebie i przeciw mieszkańcom.A tak swoją drogą to oni sami sobie przyznają nagrodę <siewcy>Ustalają tylko kolejność kto kiedy ma ją otrzymać.W przyszłym roku ma ją dostać Kopała.to żenujące,człowiek który potrafi uderzyć kobietę w towarzystwie w twarz.to jest zboczone.

- (2013-09-29 11:27:16)

Powstawanie takich inicjatyw psuje tylko działania organizacji pozarządowych. Bo od razu widać, że jest to obłuda. Jeżeli Ziemia Buska w ramach działalności wyborczej kupowała lody dzieciom na mickiewicza to w porządku. Lody dzieci moje zjadły ale i tak na nich nie zaglosuję. Tylko, że oni mówią wprost, że chcą utrącić Sikorę i jego ekipę i przejąć władzę w Busku i się jawnie do tego przyznają a nie jest to zabronione. natomiast tutaj od razu zaczyna się od ściemy. Niby stowarzyszenie, a tak naprawdę partia polityczna. Cóż to stowarzyszenie zrobilo oprócz promowania samego siebie. Na swojej stronie dotychczas zrobili: spotkali się z marszałkiem, zorganizowali wyborczy piknik autobusowy i wystawili swojego kandydata na Buskowianina Roku. Jak widzę w celach statutowych działania na rzecz rozwoju gminy i wspierania wydarzeń kulturalno-oswiatowych to od razu widac w czym jest rzecz. Takie stowarzyszenia mają rację bytu na wsiach czyli "Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi jakiejś tam. W takim przypadku ma to sens, ale w mieście wielkości Buska co najmniej żałosne. Powinno się wprowadzić do ustawy o stowarzyszeniach zakaz prowadzenia dzialalności politycznej przez stowarzyszenia. jezeli ktoś chce przejąć władzę powinien się nazwać partią polityczna i każdy wie o co chodzi.

-wik (2013-09-29 10:54:29)

Jaki jest cel statutowy tego stowarszyszenia? Organizacja pikników? Przecież ewidentnie widać, że jest to impreza autopromocyja mająca na celu przyciągnąć wyborców. Przeciez ludzie nie sa głupi jednak przyjda po te baloniki z nazwa stowarzyszenia tak samo jak na dozynki idą po baloniki z nazwa firmy czy sponsora dożynek.
Mam tylko jedno pytanie . czy w Busku w ogóle są jakieś stowarzyszenia z prawdziwego zdarzenia, któe rzeczywiście zajmują się działalnościa na rzecz czegoś a nie tylko zdobyciem władzy czy wpływów. Wiem że jest towarzystwo miłośników Buska ale oni chyba trochę tez politykują.

-serfer internetowy (2013-09-29 10:43:00)

"(...)przede wszystkim ludzie młodzi pełni pomysłów,zapału itp, nie uwikłani w układziki ani kłótnie"

hymm ciekawy autopromocyjny post. Skład osobowy brygady BB jest znany, gdzie kto należy, bądź należał (bo wiadomo, że spadochroniarstwo to fajna dyscyplina sportowa) i kto im dopinguje oraz kogo maja poparcie można sobie sprawdzić, zadając sobie troszkę trudu i przeszukując internet lub pytając ludzi na mieście.

"Fajnie, ze zaczynają coś robić(..) możliwość wyboru odpowiedniej władzy gminy."

Co takiego na razie robią? Można odnieść wrażenie, że na razie promują swoja nazwę i siebie. Plakaty z życzeniami na wakacje i imprezy grillowo-muzyczne są to nic nie wnoszące zabawy ludzi bawiących się w stowarzyszenie i prawdopodobnie marzących by rządzić innymi i nie dające mieszkańcom nic, no chyba ze od czasu do czasu darmowe kiełbaski i kubek napoju. ;P
Jeśli taka ma być wizja ich rządzenia Gminą, as nie daj Boże jeszcze powiatem to ja mówię - nie dziękuje.

-gra w zielone (2013-09-29 10:29:40)

Ja mam zielone ty masz zielone i dalej jest ZIELONE - a może wyborców da się wyrolować

-piszesz nie uwikłani (2013-09-29 09:21:15)

Wpisz w googla busko busko potem poszukaj skład osobowy tego stoważyszenia bo takowy tam jest a okaze się ze jest troche inaczej niz to opisujesz.Bo nie uwierze ze osoby bedące radnymi gminnymi nie sa w układach jak równierz większosc pozostałych osób. Nie osłabiaj mnie tak durnymi wpisami.
Osoby bez układów nie potrzebują stowarzyszen tylko działają we własnym zakresie jejednokrotnie z lepszymi wynikami niz jakies tam stowarzyszenia ale cóż wybory tuż tuż

- (2013-09-29 00:05:28)

Busko Busko, to przede wszystkim ludzie młodzi pełni pomysłów,zapału itp, nie uwikłani w układziki ani kłótnie. może to nasze przyszłe słoneczko? symbol raczej kojarzy mi się z herbem Buska niż z ZB. Fajnie, ze zaczynają coś robić, poczekamy zobaczymy, do wyborów jeszcze rok. im więcej kandydatów, tym większa możliwość wyboru odpowiedniej władzy gminy
Na imprezę warto pójść,choćby dla relaksu i oderwania się od codzienności choć na chwilę

-ja (2013-09-25 19:47:37)

najpierw pasowalo by wysprzatac te szkła i kiepy ,,kamery" są a co weekend melaze młodzieży o nic nie chodzi jakby zostawiali po sobie pożadek a policja i straz miejska nie podjezdzała tylko pod furtke i odjezdzała

-omg (2013-09-25 15:32:43)

wspaniałe atrakcje!

- (2013-09-25 14:44:19)

Czy nie obawiacie się panowie,że jeśli wygracie to osoby zaprzyjażnione i sympatycy mogą oczekiwać na wdzięczność czy nie można tego zrobić za własne pieniądze.To stowarzyszenie miało być inne niż te ktore już mamy,a tu co? Z tego co widzę to dużo osób jest waszym stowarzyszeniem zainteresowane ale nic z tego nie będzie jak bedziecie robic tak jak wasza poprzednia ZIEMIA.

- (2013-09-25 14:28:01)

Zmówi PSL się promuje

-... (2013-09-25 09:03:31)

To odlam Ziemi Buskie, ktora teraz chce krecic lody!!!

- (2013-09-24 20:38:39)

Te pół słoneczko, mi się kojarzy, zwłaszcza prze ten niby uśmiech, z logo partii rządzącej. :(
Może dzięki temu zafundują nam panowie w Busku dzień kultury peruwiańskiej. ^^ Ja bym tam chciał, fajnie by było.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry