swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Remont placu targowego

Dodane: Kasia Data: 2013-10-01 09:53:12 (czytane: 23285)  Wersja do druku

Handlujący na placu targowym przy ulicy Targowej w Busku-Zdroju mogą pozostać na dotychczasowym miejscu do końca października. W listopadzie zostaną tymczasowo przeniesieni na plac targowy przy ulicy Stawowej. Przyczyną zmiany jest planowany remont placu targowego w centrum.

plac_targowy_sprzedawcy.jpg 

Handlujący na placu targowym przy ulicy Targowej powoli szykują się do zmiany. Podczas jednego ze spotkań na placu targowym przy ulicy Stawowej ustalano nowe miejsca dla kupców. Handlujący nie kryją, że obawiają się przeniesienia na plac przy ulicy Stawowej, który znajduje się zbyt daleko od centrum. Boją się, że ludziom nie będzie się chciało chodzić na zakupy tak daleko, co może wpłynąć na zmniejszenie obrotów.

spotkanie_plac_targowy.jpg 

Na dzisiejszym placu targowym w centrum miasta planuje się wybudowanie hali o wysokości od 3.5 do 4 metrów, gdzie powstanie miejsce przeznaczone do handlu oraz parking, na którym będzie się znajdować 59 miejsc postojowych. Parking zostanie usytuowany na dachu hali. Ruch będzie się odbywał mniej więcej tak, jak teraz.

aranzacja_przestrzeni_handlu_koszykowego1.jpg

 Aranżacja przestrzeni handlu koszykowego.


Na początku nowo wybudowanego obiektu, od ulicy Batorego, planuje się wykonać dwa pawilony małej gastronomii. Dalej będzie dziesięć stanowisk pod handel z samochodu, czyli handel owocami i warzywami. Będą tu również 24 pawilony z artykułami przemysłowymi i dwa pawilony z artykułami spożywczymi.

aranzacja_wnetrza_pawilonu_piekarniczego.jpg

Aranżacja wnętrza pawilonu piekarniczego.


Ponadto planuje się wykonać dwie toalety dla handlujących. Do stanowisk, gdzie będzie się odbywał handel z samochodów, możliwy będzie wjazd autem. Na końcu hali pośrodku zostaną wykonane ławki betonowe, gdzie będzie możliwość handlu koszyczkowego. Planuje się wykonać nowe oświetlenie.

 

aranzacja_wnetrza_pawilonu_sprzedazy_szkla_ceramiki.jpg

Aranżacja wnętrza pawilonu sprzedaży szkła i ceramiki.

Powierzchnia użytkowa nowo wybudowanego obiektu zajmie ok. 1400 m2. PGE planuje wykonanie instalacji zasilania energetycznego do sąsiadujących tu domów. Ponadto na placu zostanie  wymieniona nawierzchnia.

Jeszcze nie wiadomo, na jakiej zasadzie będą przydzielane miejsca pod handel w nowej hali. Prawdopodobnie zostanie to rozwiązane podobnie jak przy ulicy 1 Maja w Busku-Zdroju, gdzie odbył się przetarg ustny.

plac_targowy_batorego.jpg


Zadanie nosi nazwę Budowa Miejskiego Placu Targowego w Busku-Zdroju przy ul. Targowej, w ramach przedsięwzięcia: "Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej miasta Busko-Zdrój – etap II". Wysokość dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi do 60 procent.


Prace przy budowie nowej hali na placu targowym przy ulicy Targowej powinny się zakończyć we wrześniu 2014 roku.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (53)
     

-Bojom się (2013-10-01 17:40:03)

Jak kilinskiego cierpiało prawie 3 lata, ..pozamykano sklepiki to sie nikt nie bal --a oni sie boją??!! ...Koniec eldorado kurek zakręcony ..

-Klient krakowskiego Starego Kleparza (2013-10-01 16:12:21)

Pozwolę włączyć się do tej dyskusji i wyrazić moją opinię z perspektywy Krakowa.

Otóż tu, 500 m od kościoła Mariackiego i Sukiennic, ''od zawsze'' działa tradycyjny, podobny do buskiego, targ - Stary Kleparz. I jakoś nikomu nie przychodzi do głowy go likwidować, czy zabudowywać piętrową halą z parkingiem na dachu. Mimo, że wartość m2 na Kleparzu jest przypuszczam spokojnie 1000x większa niż tego w Busku

Mało tego, Stary Kleparz jest oryginalną atrakcją turystyczną Krakowa, a dla krakusów miejscem kultowym, jak Rynek, Plac Żydowski czy Błonia.

Nie rozumiem więc skąd taka determinacja władz by go za wszelką cenę ''zrewitalizować'' = bezpowrotnie zniszczyć.
Nie ma w Busku ważniejszych i pilniejszych rzeczy, na które można by przeznaczyć ''targowe'' miliony?

-olO (2013-10-01 14:24:23)

A mnie to wisi i powiewa,wam(celowo z alej) nikt nigdy nie dogodził!

-do maru (2013-10-01 13:11:02)

za ciebie maru juz niedlugo weżmie się prokurator ,trzymaj sie

-Obserwator rzeczy ulotnych (2013-10-01 12:52:48)

Wokół budynku na wprost okrąglaka firma p. Wiesława (nie będę mu robił reklamy, ale porządny z niego gość) będzie układała kostkę. Jest tego trochę. Nie tyle co na rynku, ale jest sporo, są schody, łuki, zawijasy itp. Szanowna opinio publiczna: zwróć uwagę ile mu to zajmie czasu. Ja liczę, że poniżej tygodnia. Idźcie i popatrzcie na organizację pracy i zapał pracowników. W piątek przejeżdżałem jeździły koparki, sypali kruszywo. W poniedziałek już stały wszystkie palisady wyznaczające chodniki. Jak jest dziś idźcie i zobaczcie. Jakby on robił rynek to już dawno by o tym zapomniał. DAWNO!!! Na rynku trzeci dzień układają trzy proste odcinki tu gdzie dawniej stały taksówki. P. Wiesiek podejrzewam sika po nogach jak patrzy na to.

-popieram (2013-10-01 12:40:57)

Zlikwidować ten burdel na targowiu. Niech to miasto wygląda w końcu normalnie.

-Kazik (2013-10-01 12:19:07)

Ja też się przeniosę z palcu targowego przy ul. Targowej na plac targowy przy ul. Stawowej. Oj Kaśka, Kaśka Ty to masz talent:D

-tel (2013-09-29 16:06:37)

To bedzie monstrum na miare 21 wieku Gratulacje dla Pana architekta.

-Maćiuś 1 (2013-09-27 12:25:07)

Plac targowy wymagał postawienia nowych budek, zabudowanego kosza i ubikacji, a handlujący tam i pozostali powinni mieć zakaz parkowania powyżej 15 minut i zrobić to ulica jednokierunkową.Ponoć metr w tym szklanym domu ma kosztować 800 zł brutto w najgorszej lokalizacji.

---- (2013-09-27 09:39:17)

nalezaloby się rozpisać referendum i zmienić świte, tylko ze chyba już niema na kogo glosowac.....................

-busko (2013-09-26 20:39:11)

czy zauważyliście państwo że za chwilę będzie rozkopywana(w niektórych miejscach)al.Mickiewicza?są już wytyczone miejsca zaznaczone pomarańczową farbą.Nadal się pytam co stało się z TRZEMA DĘBAMI przed szkołą podstawową nr.1od strony ul.Kopernika.Kto wydał zezwolenie na wycięcie tych drzew.czy burmistrz wie o tym haniebnym czynie.

-Maru (2013-09-26 20:23:34)

- a gdzie budowa zaplanowanej II nitki ul.Dygasińskiego. Za poprzedniej kadencji były już zagwarantowane pieniądze w budżecie, co więc zrobili z nimi aktualni radni i sam Wódz - Bob budowniczy. Jak wygląda ulica Dygasińskiego? Po pogrzebie ś.p.K.Miodowicza prominentni politycy z Warszawy i województwa wobec zamknięcia "objazdówki" wracali nią do domów, jechali kiwali głowami i zapewne siarczyście przeklinali.Pan Burmistrz aby zamydlić w oczach mieszkańcom wysyła służby z grysikiem i smołą by łatać to co absolutnie nie nadaje się do łatania. Ile razy można budować, układać kostkę, zdejmować ją i ponownie układać, budować i niszczyć to co inni zrobili !!! Gdzie jakakolwiek koordynacja prac - czyżby w Busku-Zdroju brak było doskonałych inżynierów. Ależ skąd - są i to dużo z ogromnym doświadczeniem, Pan Burmistrz wolał się otoczyć nieudacznikami.
Jest to kpina z mieszkańców, podatników i wyborców.
Pełna kompromitacja Panie Burmistrzu i "Szanowna Rado Miasta". Wstyd, kiedy wreszcie weźmie się za to prokuratura?

-busko (2013-09-26 10:01:26)

nie przesadzajcie że w rynku jest prosto od rolnika.95%produktów jest z giełdy z Kielc lub Krakowa.U tej DŻASTINKI i po przeciwnej stronie wszystko jest z giełdy.EKOLOGICZNE są tylko grzyby.

-monika (2013-09-26 09:46:23)

LUDZIE zastanowcie sie nad soba wszystko robione jest dla mieszkancow nowe miejsca parkingowe remonty to wszystko dla miasta a tu tylko narzekanie i wiecznie zle i zle to najlepiej nic nie robic bo po co i komu jak wiecznie jestescie niezadowoleni kto by nie byl burmistrzem to i tak by wam nie dogodzil!!!!!

-ll (2013-09-26 08:07:40)

a ja się cieszę, będzie można sobie podjechać bez ścisku i kupić to co potrzeba. Martwicie się o osoby starsze, ale one też przychodzą w środę czy sobotę na targ i nie widać problemu.
Targ w rynku jest za mały, zatrzymać się ciężko, jeszcze trzeba się bać czy czasem samochodu ktoś nie obije. Zmiana jest potrzebna bo i sprzedających przybywa nie szukajcie dziury w całym.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry