swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Remont placu targowego

Dodane: Kasia Data: 2013-10-01 09:53:12 (czytane: 23287)  Wersja do druku

Handlujący na placu targowym przy ulicy Targowej w Busku-Zdroju mogą pozostać na dotychczasowym miejscu do końca października. W listopadzie zostaną tymczasowo przeniesieni na plac targowy przy ulicy Stawowej. Przyczyną zmiany jest planowany remont placu targowego w centrum.

plac_targowy_sprzedawcy.jpg 

Handlujący na placu targowym przy ulicy Targowej powoli szykują się do zmiany. Podczas jednego ze spotkań na placu targowym przy ulicy Stawowej ustalano nowe miejsca dla kupców. Handlujący nie kryją, że obawiają się przeniesienia na plac przy ulicy Stawowej, który znajduje się zbyt daleko od centrum. Boją się, że ludziom nie będzie się chciało chodzić na zakupy tak daleko, co może wpłynąć na zmniejszenie obrotów.

spotkanie_plac_targowy.jpg 

Na dzisiejszym placu targowym w centrum miasta planuje się wybudowanie hali o wysokości od 3.5 do 4 metrów, gdzie powstanie miejsce przeznaczone do handlu oraz parking, na którym będzie się znajdować 59 miejsc postojowych. Parking zostanie usytuowany na dachu hali. Ruch będzie się odbywał mniej więcej tak, jak teraz.

aranzacja_przestrzeni_handlu_koszykowego1.jpg

 Aranżacja przestrzeni handlu koszykowego.


Na początku nowo wybudowanego obiektu, od ulicy Batorego, planuje się wykonać dwa pawilony małej gastronomii. Dalej będzie dziesięć stanowisk pod handel z samochodu, czyli handel owocami i warzywami. Będą tu również 24 pawilony z artykułami przemysłowymi i dwa pawilony z artykułami spożywczymi.

aranzacja_wnetrza_pawilonu_piekarniczego.jpg

Aranżacja wnętrza pawilonu piekarniczego.


Ponadto planuje się wykonać dwie toalety dla handlujących. Do stanowisk, gdzie będzie się odbywał handel z samochodów, możliwy będzie wjazd autem. Na końcu hali pośrodku zostaną wykonane ławki betonowe, gdzie będzie możliwość handlu koszyczkowego. Planuje się wykonać nowe oświetlenie.

 

aranzacja_wnetrza_pawilonu_sprzedazy_szkla_ceramiki.jpg

Aranżacja wnętrza pawilonu sprzedaży szkła i ceramiki.

Powierzchnia użytkowa nowo wybudowanego obiektu zajmie ok. 1400 m2. PGE planuje wykonanie instalacji zasilania energetycznego do sąsiadujących tu domów. Ponadto na placu zostanie  wymieniona nawierzchnia.

Jeszcze nie wiadomo, na jakiej zasadzie będą przydzielane miejsca pod handel w nowej hali. Prawdopodobnie zostanie to rozwiązane podobnie jak przy ulicy 1 Maja w Busku-Zdroju, gdzie odbył się przetarg ustny.

plac_targowy_batorego.jpg


Zadanie nosi nazwę Budowa Miejskiego Placu Targowego w Busku-Zdroju przy ul. Targowej, w ramach przedsięwzięcia: "Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej miasta Busko-Zdrój – etap II". Wysokość dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi do 60 procent.


Prace przy budowie nowej hali na placu targowym przy ulicy Targowej powinny się zakończyć we wrześniu 2014 roku.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (53)
     

-do poniżej (2013-10-03 15:40:22)

sam sobie taka władzę wybrałes, choć pewnie z tyłu miałeś wybory. Więc nie jęcz

-zero szacunku! (2013-10-03 00:27:06)

Buska władza ma zero szacunku względem uczciwie zarabiających sprzedawców na placu targowym. Choć to i z ich podatków władzia co miesiąc inkasuje niemałe pensyjki.
Jak można z początkiem zimy wyrzucać kupców z centrum i przeganiać ich na ''targowie w budowie'', pod chmurkę, na Stawowej, skoro wiadomo, że zima to nie sezon na prace budowlane i nic mądrego na Targowiu nie zrobią?
Pamiętając ''rewitalizację'' Mickiewicza i tą obecną Rynku, zapewne i tu najpierw, szybko zostanie rozpieprzone Targowie, a potem długo, długo nic się nie będzie działo.
Zastanawiam się skąd taka buta i pogarda władzy względem kupców i klientów Targowia?

-gsd (2013-10-02 22:38:42)

ale to jest 16 tys busko nie 800 tys krakow... w krakowie takich targow jest pelno...

-heniek (2013-10-02 19:34:28)

Słowem-robotę trza szanować;)

-gebels (2013-10-02 18:06:19)

kladcie kostke ale rowno bo to z tego bedzie gowno

-AK (2013-10-02 12:24:20)

to po co było robic tą calą rewitalizacje? przecież mieszkancy chyba tez mają cos do powiedzenia? moim skromnym zdaniem to można było jedynie poprawić park bo faktycznie straszyl, a nie wyrywać dobrą kostkę wokół rynku i klasc te płyty. To samo się dotyczy targu, wystarczylo postawić nowe zadaszenia, kosze na smieci, zrobić parking i uporządkować ruch na targowiu. tyle. a nie budowac szklanego ala centrum handlowego za ponad 36mln.zł strata pieniędzy szkoda gadac. Ale cóz mamy taką władze jaka żeśmy sobie wybrali........

--gal (2013-10-02 09:14:16)

Niestety, wydano grube miliony na "poprawę estetyki", a poprawy nie widać...
Żal patrzeć jak będzie wyglądało Busko przez kolejne 30-40 lat
Pan S. swoją prywatną firmą umie zarządzać, ale finansami miasta już nie !!!

Nie wspomnę już o ogromnych nakładach na kanalizację, która nie jest dostosowana do obecnych warunków, więc czekają nas liczne zalania i podtopiena....

-wifi (2013-10-02 09:13:24)

tak to jest jak się zmienia projekty, żeby komuś? sobie? dogodzić - dot. rynku

handlarze boją się nowego miejsca? a czego się boją, mają coś na sumieniu? przecież nie zgniją im SWOJSKIE (!) banany i mandarynki :):):)
A może boją się konkurencji, tzn. prawdziwych rolników, bo sami są jedynie HANDLARZAMI płodów rolnych z giełdy w Sandomierzu, a w Busku windują ceny jak jeden mąż, to nie jest targ!

Nie żal mi ich nic a nic. Niech pozakładają sklepiki warzywne na osiedlach, a od targu się odwalą!!!

-kuba (2013-10-02 06:10:37)

niby jeszcze nie koniec roboty ale juz teraz widac w rynku cokolwiek zrobiobne wyglada to bez smaku niechlujnie czarno to widze do odbioru koncowego chyba niewiele sie zmieni na lepsze

-olo2 (2013-10-01 23:54:45)

wczoraj wybrałem się poobserwować przebieg budowyn naszgo (cielętnika)parku.Inwestycja na miarę światowej.Pracowników naliczyłem ok. dwudziestu.Wyglądało to tak:6 pracowników w pakamerze ,4 w samochodzie dostawczym,4 w samochodzie marki polonez,3 stało obok maszyn 1jeden bidok spłukiwał kiepsko ułożoną kostkę brukową.Pytam się naszych władz gdzie jakikolwiek nadzór co to za bałagan!!niech ktoś odpowiedzialny zU.G.Busko-Z.zaobserwuje co tam się wyrabia.Kogo stać nz taką firmę ,chyba ,że płaci za to burmistrz ze swojej kasy.Wyobrażam sobie budowę targowicy!!!!!

- (2013-10-01 22:09:12)

co powie buski rynek jak skończą go remontować?
to samo co sklepikarze
-Jestem wykończony!!

-pani p (2013-10-01 19:46:47)

Ładować tyle kasy po co i na co, wystarczyło wstawić nowe budki, ubikację zamykany kosz i tyle a nie robić dziwnego szklanego monstrum. Zgadzam się z Tobą, że w Krakowie jest klimat Kleparza miłe Panie uśmiechnięte obsługujące cię i pamiętające i nie potrzebują blasku nowych pawilonów. To już nie będzie to, a zapewne wynajmujący słono zapłacą niestety

-biedak (2013-10-01 18:52:53)

a ja i tak będę korzystać z biedronki,bo jest taniej

-marzyciel (2013-10-01 17:45:31)

Marzę, że Sikora zdecyduje się w dowolnym medium przedstawić listę które z realizowanych przedsięwzięć jest jego pomysłem, inicjatywą, pod którymi podpisał się i rościł sobie prawa autorskie, o zatrudnieniu których pracowników podległych burmistrzowi /w tym UMiG, zakłady jednostki budżetowe/ decydowały wiedza doświadczenie i inne merytoryczne względy a nie kolesiostwo i partyjniactwo. uważam, że lista byłaby wyjątkowo króciutka - mogłaby się ograniczyć do podpisu jej autora tj. sikory. piszę o tym w kategoriach marzeń, gdyż one mają to do siebie że prawie nigdy się nie spełniają. niedługo będą koleje wybory i ciekawe na kogo będzie można głosować - boję się ze znowu mieszkańcy staną przed wyborem między dżumą, a cholerą.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry