Dodane: Kasia Data: 2013-10-01 09:53:12 (czytane: 23286) 
Handlujący na placu targowym przy ulicy Targowej w Busku-Zdroju mogą pozostać na dotychczasowym miejscu do końca października. W listopadzie zostaną tymczasowo przeniesieni na plac targowy przy ulicy Stawowej. Przyczyną zmiany jest planowany remont placu targowego w centrum.
Handlujący na placu targowym przy ulicy Targowej powoli szykują się do
zmiany. Podczas jednego ze spotkań na placu targowym przy ulicy Stawowej
ustalano nowe miejsca dla kupców. Handlujący nie kryją, że obawiają się przeniesienia na plac przy ulicy Stawowej, który znajduje się zbyt daleko od centrum. Boją się, że ludziom nie będzie się chciało chodzić na zakupy tak daleko, co może wpłynąć na zmniejszenie obrotów.
Na dzisiejszym placu targowym w centrum miasta planuje się wybudowanie hali o wysokości od 3.5 do 4 metrów, gdzie powstanie miejsce przeznaczone do handlu oraz parking, na którym będzie się znajdować 59 miejsc postojowych. Parking zostanie usytuowany na dachu hali. Ruch będzie się odbywał mniej więcej tak, jak teraz.

Aranżacja przestrzeni handlu koszykowego.
Na początku nowo wybudowanego obiektu, od ulicy Batorego, planuje się wykonać dwa pawilony małej gastronomii. Dalej będzie dziesięć stanowisk pod handel z samochodu, czyli handel owocami i warzywami. Będą tu również 24 pawilony z artykułami przemysłowymi i dwa pawilony z artykułami spożywczymi.

Aranżacja wnętrza pawilonu piekarniczego.
Ponadto planuje się wykonać dwie toalety dla handlujących. Do stanowisk, gdzie będzie się odbywał handel z samochodów, możliwy będzie wjazd autem. Na końcu hali pośrodku zostaną wykonane ławki betonowe, gdzie będzie możliwość handlu koszyczkowego. Planuje się wykonać nowe oświetlenie.

Aranżacja wnętrza pawilonu sprzedaży szkła i ceramiki.
Powierzchnia użytkowa nowo wybudowanego obiektu zajmie ok. 1400 m2. PGE planuje wykonanie instalacji zasilania energetycznego do sąsiadujących tu domów. Ponadto na placu zostanie wymieniona nawierzchnia.
Jeszcze nie wiadomo, na jakiej zasadzie będą przydzielane miejsca pod handel w nowej hali. Prawdopodobnie zostanie to rozwiązane podobnie jak przy ulicy 1 Maja w Busku-Zdroju, gdzie odbył się przetarg ustny.

Zadanie nosi nazwę Budowa Miejskiego Placu Targowego w Busku-Zdroju przy ul. Targowej, w ramach przedsięwzięcia: "Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej miasta Busko-Zdrój – etap II". Wysokość dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi do 60 procent.
Prace przy budowie nowej hali na placu targowym przy ulicy Targowej powinny się zakończyć we wrześniu 2014 roku.
/kr/
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (53) |
- (2013-09-26 06:56:49)
a kiedy jest planowawane zakonczenie prac na targowiu 2017 czy 2020
-do bus'a (2013-09-26 01:40:49)
Skoro co krok jest apteka, bank czy jakiś spożywczak, to dlaczego ma być tylko jeden centralny Targ?
Jarmark na Stawowej to współczesny ''wynalazek'', który jak pokazuje praktyka, mimo lat i kolejnych nakładów, niezbyt pasi mieszkańcom. Ten na Targowiu jest historyczny, by nie rzec zabytkowy i cieszy się powodzeniem, jak można to zobaczyć codziennie. Po co to zmieniać? w dodatku na siłę?
Już Wąsowicz próbował oduczyć ludzi korzystania z komunikacji na Pekaesówce i co?
Co ważne też - przy Targowiu, na osiedlach mieszkają tysiące ludzi, którzy mogą blisko domu zaopatrzyć się w świeże produkty, prosto od rolnika.
Na Targowym proponujesz sam autoparking - czyli samochody i ich właściciele mają mieć lepiej niż inni podatnicy - mogą stać w samym centrum, nierzadko godzinami, a ludzie, często w podeszłym wieku, z których wielu nie stać na auto, mają dymać z buta na peryferia po świeży szczypiorek, mleko od krowy czy wiejskie jajka.
Narzekasz, że samochody parkują na chodnikach pod zakazami, że bałagan i brak porządku, że tak nie ma nigdzie. Śmiesznotragicznie to. Widać nie zauważasz, że od czasu siermiężnego PRL'u, kiedy to auto było luksusem dostępnym dla niewielu, pod tym względem kolosalnie wiele się zmieniło. Że ty nie widzisz tego to pół biedy. Gorzej, że tego nadal chyba nie są świadomi ci, którzy zajmują się rządzeniem, projektowaniem, rozbudową, przebudową i rewitalizacją miasta.
Rozwiązaniem problemu parkowania jest budowa odpowiednio pojemnych osiedlowych parkingów piętrowych i choćby bodaj jednego w centrum.
Zamiast ''rewitalizacji'' Mickiewicza i 2'go orlika przy SP.1, można było wybudować w tym miejscu kilkupoziomowy parking z dodatkowymi powierzchniami usługowo-handlowymi.
Póki co więc, kierowcy parkują na chodnikach, i pod zakazami też, bo co mają zrobić?!
A patrząc z perspektywy choćby Włoch czy Francji, Rzymu czy Paryża, to nam do tamtejszego zagęszczenia aut w centrum i fantazji w ich parkowaniu jeszcze bardzo daleko.
- (2013-09-25 22:30:16)
jak budowa będzie tak wyglądac jak na nowej targowicy to 2017roku zostanie oddana na nowej targowi wykonawce wzieli za grosze termin był do 30.08.2013 dokąt będzie to dziadostwo
-ewka (2013-09-25 19:12:00)
Tylko nikt o tym nie napisze, że w środy i soboty, też odbywają się targi i wszystkie miejsca są zarezerwowane przez innych handlujących, więc gdzie niby postawią te ich budy ?
--gal (2013-09-25 14:47:41)
po pierwsze to znaków zakazu jest za dużo i nie są ustawione w odpowiednich miejscach, np na 6m chodniku ul. partyzantów jest zakaz parkowania, dlaczego i po co ? Samochody tam parkują codziennie i nikomu to nie przeszkadza, policja jeździ codziennie i nie reaguje. W ten sposób uczy się ludzi braku szacunku do przepisów. Znaki powinny być ustawione tylko w tych miejscach gdzie są potrzebne i bezwzględnie respektowane.
-ww (2013-09-25 14:25:11)
A popatrzcie co się dzieje w każdą środę przy placu targowym przy ul Stawowej , mieszkańcy nie mogą wyjechać samochodami z własnych podwórek bo bramy są pozastawiane przez samochody osób klientów !!
-bus (2013-09-25 13:09:03)
W Pińczowie jest plac targowy wiaty i handlują jak się patrzy, a u nas w Busku dla wygody nie wiadomo kogo musi być osobny plac Targowy ,przecież ten na Stawowej powinien funkcjonować codziennie a nie ma znów takich odleglości jeżeli ktosm przyjdzie,a na Placu Targowym powinien być tylko sam parking bo popatrzcie co się dzieje na mieście .Samochody parkują na chodnikach pod zakazami ,takiego balaganu i braku porządku nie ma nigdzie .Gdzie Straż miejska ,Policja ?
- (2013-09-25 12:43:12)
jak burmistrz położy na tym łapę i krzyknie czynsze to skończą się tanie sezonowe zakupy..... także uważam, że nie ma się z czego cieszyć
--gal (2013-09-25 12:34:54)
Przypomnę tylko, że na targu na ul.Stawowej też trwa remont. Jaki "dobry" gospodarz dopuszcza do tego aby dwa potrzebne obiekty remontować jednocześnie? Skończ Pan jedno Panie sikora i bierz się Pan za drugie. A nie wszystko na raz !!!
-sprzedajacy (2013-09-25 11:21:16)
wszystko bedzie mozna kupic na placu targowym przy ul. Stawowej,tylko pare metrow z rynku a tam jest dobra przestrzen i nikt na nikogo nie trabi bo ludzie nie podchodza prosto pod samochody jak na starym rynku.jak wyremontuja to wrocimy na stary rynek,
-ollo (2013-09-25 09:51:14)
a może Sikorze chodzi o to by ''przypadkiem'' wyeliminować handel bezpośredni rodzimych rolników z centrum miasta, na czym ''przypadkiem'' zapewne skorzysta PSS, przejmując ich klientów?
--femme (2013-09-25 09:13:10)
to gdzie ja teraz będę kupować tanio mleko,jajka i pomidorki jak ma nie być już targu?? przypominam sobie ze do 2005 roku nie było w Busku dosłownie robione NIC! chodniki były porypane jeszcze z lat 80tych, park zdrojowy straszyl wyglądem kuracjuszy, a o gliniankach już nie wspomnę. A teraz? wzięli się calą gębą za rewitalizację tylko wszystko jest robione bez glowy! strata pieniędzy........tyle
-sknerus (2013-09-25 08:28:44)
i skończą się tanie zakupy na targu, bo jak taki handlowiec musi wygrać przetarg, to i ceny muszą być potem wysokie.
-ollo (2013-09-25 01:51:30)
Ten mocno poroniony moim zdaniem projekt to podzwonne Wąsowicza. Sikora zapewne z braku własnych pomysłów przejął inwestycyjną schedę po Piotrusiu Panie, kontynuuje bezkrytycznie i chyba w swojej naiwności sądzi, że tym zapunktuje w przyszłorocznych wyborach.
A za wszystko zapłacą najbardziej kupcy i klienci z targowia.
-xyz do poniżej (2013-09-25 00:25:25)
a z kim konsultować projekt? Komu z miejscowych zależy na estetyce przestrzeni miasta? To to lud co przybył z tych Biniątek czy Piasku bądż Dobrowody, który pojęcia zielonego o estetyce nie ma
Zresztą projekt wydaje się mocno nietrafiony jeśli idzie o usytuowanie w przestrzeni placu targowego. Parking na dachu w tych warunkach to raczej pomysł szalony. Ale wszystko idzie na konto Sikory, więc się to przed wyborami podsumuję
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.