Dodane: Kasia Data: 2013-10-15 15:50:49 (czytane: 78993) 
Od piątku 20 września do niedzieli 22 w Busku-Zdroju odbywały się III Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie. Startowała w nich rekordowa liczba zawodników z całej Polski. Organizatorem Mistrzostw był BMUKS Ring.
Turniej odbywał się w hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju. Do Buska przyjechała rekorodowa liczba zawodników, ponad 130, z całej Polski. Zawody rozegrano we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych z udziałem kobiet. Zawodnikom kibicowała m.in. wojewoda świętokrzyski pani Bożentyna Pałka-Koruba.


Zawodnicy dostarczyli publiczności wielu emocji związanych z walkami bokserskimi. Najlepszych nagrodzono medalami, pucharami i statuetkami. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie organizowane w Busku-Zdroju już po raz trzeci cieszą się coraz większa popularnością, a poziom prezentowany przez zawodników z roku na roku jest coraz wyższy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne Mistrzostwa.

Wyniki poszczególnych walk do pobrania w formacie pdf - pobierz

III Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie na DVD
Pełna relacja video z Mistrzostw dostępna jest na 9 płytach DVD. Istnieje możliwość nabycia poszczególnych płyt.
Na całość składa się:
3 płyty DVD z dnia pierwszego
4 płyty DVD z dnia drugiego ( 2 płyty z serii 1 i 2 płyty z serii 2)
2 płyty DVD z dnia trzeciego
Wkrótce udostępnimy listę walk nagranych na poszczególnych płytach.
Chętnych na nabycie płyt prosimy o kontakt:
Realnet - Sklep komputerowy, ul. Batorego 4, Busko-Zdrój
tel. 41 378 17 27, kom 600 785 785 (pon.-piątek 9-17, sobota 9-14)
lub 604 509 169.
Młodzież zainteresowaną uprawianiem boksu (wiek 11 -18 lat) informujemy, że od września w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz od 16:00 do 18:00 będą prowadzone zapisy i treningi bokserskie. Szczegóły u trenerów - salka boksu w Gimnazjum Samorządowym nr 1 ul. prof.Grotta 3 w Busku-Zdroju.
Podziękowania:
Klub BMUKS "Ring" dziękuje za pomoc i wsparcie w organizacji III Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Boksie Busko -Zdrój 2012 r zwłaszcza :
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do naszego Patrona Medialnego - Marka Ciszewskiego Szefa Telewizji Ponidzie, który medialnie wspierał zawody oraz umożliwił oglądanie zawodów na żywo.
Dziennikarzom i redaktorom, którzy relacjonowali zmagania zawodników, sędziom i delegatowi sportowemu PZB.
Naszym zawodnikom i trenerom biorącym udział w mistrzostwach, dzięki którym mogliśmy oglądać dobry boks.
Wsparcie i pomoc naszych sponsorów i wolontariuszy pomogły w organizacyjnym i finansowym przeprowadzeniu Mistrzostw. Szczególne słowa uznania i podziękowania kierujemy do:
Dziękujemy za ostanie samorzutne inicjatywy, za dobrą wolę i bezpłatny przewóz zawodników na treningi Panom: Damianowi Chmurze z Solca Zdroju i Robertowi Markowskiemu ze Stopnicy, Dyrektorowi Jerzemu Pamule za umożliwienie nieodpłatnego leczenia kontuzji zawodniczych oraz korzystania z bazy sanatoryjnej przez zawodników, Uzdrowisku Solec Zdrój za nieodpłatne umożliwienie korzystania z basenów termalnych.
Dziękujemy Władysławowi Smoleniowi z Nowego Korczyna za wkład do zakupu kamery.
Sekretarz Klubu BMUKS "Ring" Mariusz Karczewski
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (102) |
-Zomk (2013-09-24 17:27:59)
Zdjęcia wspaniałe;Sielawa został uznany za najlepszego zawodnika Mistrzostw.Czy to ten co walczył z naszym trenerem Wojciechem Olszowym we Wrocławiu?
- (2013-09-24 15:48:55)
łóżka przygotowane obiady też a tu kicha
-Dorek Mława (2013-09-24 00:04:42)
Widzę ponad 4000 wpisów. Busko to dobry boks.Nawet Wojewoda byłą na boksie i Prezes Naczelny Ciaś i szefowie wojska i policji brawo
-Sory (2013-09-23 22:53:09)
Dziękuję i gratuluję Busko mała mieścina a boks ma b.duzy
-Baria (2013-09-23 18:13:47)
Moment wzruszający- Trener Gwardyjsiego "KLUBU" Hetman Białystok- ukląkł i ucałował zdobytą szablę.
-Madzia (2013-09-23 17:54:58)
Nie WISŁA tylko GWARDIA.Stary
Policyjny Klub
-Do Cwoku (2013-09-23 17:49:23)
Światowcze jak ci baba gębę obije to o trendach gadał nie będziesz
-Paulina (2013-09-23 14:20:13)
Wisłą stanie do boju i szabelkę weźmie :ja Sołtys Krakowa Wam to mówię.
-Ściernia (2013-09-23 14:13:40)
Za rok Gwardia Wrocław szablę zdobędzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-Romek (2013-09-23 13:30:55)
Zawodniczka z Buska była najpiękniejsza skąd ją trenerzy wytrzasnęli.Walczyła pięknie
-do soj (2013-09-23 12:48:02)
Ćwoku a nie wiesz że jest równouprawnienie baby chcą i mają tego co chcą.Światowe trendy są właśnie takie.Taka piękna czarnula z Buska też wystartowała i biła się się skutecznie.
-Gregu Nowa Huta (2013-09-23 12:42:13)
Wynik bardzo dobry mimo,ze nie walczyły wasze orły Nowak,Kaszuba i ten trzeci nie pamiętam ................brawo Busko.......
- (2013-09-23 12:39:24)
Soi biedna dziewuszyna, druga ją oklepuje . Tej głowa tylko skacze do tyłu. Czerwony nos. oczy pełne łez.(obrazek z mistrzostw) Komu i czemu ma to służyć ?
-Ren Zawisza Bydgoszcz (2013-09-23 12:31:24)
Tak jesteście najgościnniejszym miastem gratulacje dla władz i klubu RiNG.Zawisza Wam dziękuje
-do Dadan (2013-09-23 11:53:01)
Głupiec tylko mógł zakłócić te Mistrzostwa.Policji i w mundurach i po cywilnemu było dużo.Nowy Komendant zadbał by było OK- dzięki. Busko pokochało boks ludzi multum mimo,że w tym czasie było kilka pomniejszych imprez.Była i obserwowała walki Pani Wojewoda która nie opuściła żadnych Mistrzostw Polski w Boksie.Wzruszający moment Trener Hetmana ukląkł w ringu i całował zdobytą szablę oficerską wręczaną prze Prezesa Związku Żołnierzy Wojska Polskiego płk Stanisława Kozła i płk Molisaka szefa WKU w towarzystwie Burmistrzów Buska Radnego Wojewódzkiego Mieczysława Sasa i Radnego Powiatu dr Romana Dudę oraz Prezesa Klubu W Olszowego.Jak mówiono.... a ponoć ich Hetman nie miał szabli...............Nasz Kościuszko mimo,że nie Hetman miał i ma.Hetman potraktował Mistrzostwa bardo poważnie i wystawił do walk 16 zawodników i zawodniczek.Twierdą ,ze Busko to najpiękniejsze i najgościnniejsze miasto wrócą jak Bóg da za rok.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.