swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

III Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie - podziękowania

Dodane: Kasia Data: 2013-10-15 15:50:49 (czytane: 78993)  Wersja do druku

Od piątku 20 września do niedzieli 22 w Busku-Zdroju odbywały się III Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie. Startowała w nich rekordowa liczba zawodników z całej Polski. Organizatorem Mistrzostw był BMUKS Ring.

Turniej odbywał się w hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju. Do Buska przyjechała rekorodowa liczba zawodników, ponad 130, z całej Polski. Zawody rozegrano we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych z udziałem kobiet. Zawodnikom kibicowała m.in. wojewoda świętokrzyski pani Bożentyna Pałka-Koruba.

 boks_szabla.jpg

mistrz_boks.jpg

Zawodnicy dostarczyli publiczności wielu emocji związanych z walkami bokserskimi. Najlepszych nagrodzono medalami, pucharami i statuetkami. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

 

final102.jpg

Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie organizowane w Busku-Zdroju już po raz trzeci cieszą się coraz większa popularnością, a poziom prezentowany przez zawodników z roku na roku jest coraz wyższy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne Mistrzostwa.

boks_mistrzostwa003.jpg


Wyniki poszczególnych walk do pobrania w formacie pdf - pobierz

 

fotoreportaż

 


 dvd_logo150.jpg

III Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie na DVD

 

Pełna relacja video z Mistrzostw dostępna jest na 9 płytach DVD.  Istnieje możliwość nabycia poszczególnych płyt.

Na całość składa się:
3 płyty DVD z dnia pierwszego
4 płyty DVD  z dnia drugiego ( 2 płyty z serii 1 i 2 płyty z serii 2)
2 płyty DVD z dnia trzeciego

Wkrótce udostępnimy listę walk nagranych na poszczególnych płytach.

Chętnych na nabycie płyt prosimy o kontakt:
Realnet - Sklep komputerowy, ul. Batorego 4, Busko-Zdrój
tel. 41 378 17 27, kom 600 785 785  (pon.-piątek 9-17, sobota 9-14)
lub   604 509 169.

 

Młodzież zainteresowaną uprawianiem boksu (wiek 11 -18 lat) informujemy, że od  września w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz od 16:00 do 18:00 będą prowadzone zapisy i treningi bokserskie. Szczegóły u trenerów - salka boksu w Gimnazjum Samorządowym nr 1 ul. prof.Grotta 3 w Busku-Zdroju.

Podziękowania:

Klub BMUKS "Ring" dziękuje za pomoc i wsparcie w organizacji III Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Boksie Busko -Zdrój 2012 r zwłaszcza :  

  • Włodzimierzowi Ciasiowi  Prezesowi P F S ,,Gwardia"  
  • Bożentynie Pałce-Korubie  Wojewodzie  Świętokrzyskiemu
  • Jerzemu Kolarzowi  Staroście  Buskiemu
  • Waldemarowi Sikorze  Burmistrzowi  Miasta i Gminy Busko-Zdrój
  • Wiceburmistrzom Henrykowi Radoszowi i Tomaszowi Mierzwie
  • Komendantowi Powiatowemu  Policji  w Busku-Zdroju inspektorowi Adamowi  Równickiemu
  • Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej  brygadierowi Kazimierzowi Ścibiło
  • Komendantowi WKU w Busku-Zdroju płk Jarosławowi Molisakowi

  • Pułkownikowi Stanisławowi Kozioł, prezesowi Związku Żołnierzy Wojska Polskiego za cenny dar, jakim była szabla oficerska, o którą ubiegało się 21 klubów i 131 zawodników
  • Zarządowi Głównemu NSZZ Policjantów oraz Zarządom Wojewódzkim: NSZZ Policjantów, SEiR Policji kol Józefowi Libudzie i Jerzemu Kaniewskiemu, a także działającym przy tut. Komendzie Powiatowej Policji Przewodniczącym: NSZZ Policjantów Sławomirowi Odomskiemu i Koła SEiR Policyjnych Tadeuszowi Wożniakowi.   


Szczególne słowa podziękowania kierujemy do naszego  Patrona Medialnego - Marka  Ciszewskiego Szefa Telewizji Ponidzie, który  medialnie wspierał zawody oraz umożliwił oglądanie zawodów na żywo.

Dziennikarzom i redaktorom, którzy relacjonowali zmagania zawodników, sędziom i delegatowi  sportowemu PZB.   
Naszym zawodnikom i trenerom biorącym  udział w mistrzostwach, dzięki którym mogliśmy oglądać dobry boks. 

Wsparcie i pomoc naszych  sponsorów i wolontariuszy  pomogły w  organizacyjnym i finansowym  przeprowadzeniu Mistrzostw. Szczególne słowa uznania i podziękowania kierujemy do:

  • Mieczysława  Sasa  z Przedsiębiorstwa ,,SAS”
  • Pań: Anny  Karwat i Ireny Romanowskiej z Banku Spółdzielczego w Busku Zdroju
  • Prezesa  Zarządu Uzdrowiska  SA w Busku-Zdroju  Wojciecha Legawca;
  • Mariana Kopały z Przedsiębiorstwa METAL KOP
  • Tadeusza  Banaszewskiego z firmy POLMOZBYT
  • Kierownictwa restauracji ,,Belwederska”
  • Józefa Żurka  z PSS Społem
  • Anny Sikory i Włodzimierza Wróbla z Hurtowni Sawa
  • Marka Wyrozumskiego "Produco" S.C.
  • Kazimierza Krzemińskiego z Hurtowni KIM
  • dr Grzegorza Gałuszki dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju
  • Andrzeja  Kaszowicza  z Laguna Klub
  • Piotra  Piaseckiego Zakład Produkcji Chronionej Kołaczkowice
  • Dyrektora Samorządowego Centrum Kultury Pana Roberta Dąbala
  • Orkiestry Dętej z Samorządowego Centrum Kultury
  • Straży Pożarnej w Zbludowicach
  • Zbigniewa i Marcina Chrobotów - Przetwórstwo Mięsne w Łatanicach
  • Małgorzaty i Dariusza Opozda - Pensjonat Gosia
  • Jerzego Wątroby i Grzegorza Solarza Prezesów ZDZ
  • Dominika Kondka z firmy  MEDIASPCHERE
  • Stefana Rachwalskiego Prezesa Fundacji im. Z i W Pokusów w Krakowie
  • Mirosława Kowalskiego z firmy Promoefekt w Busku Zdroju
  • dr Romana Dudy z firmy Bio Galen RKD w Szańcu
  • Grzegorza Wojciechowskiego Dyrektora Hali PMOS
  • Andrzeja Skubery Dyrektora Gimnazjum Samorządowego nr 1
  • Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju Marka Madetko
  • Jacka Gębali z Banku SKOK Jaworzno,
  • Czesława Kryczki Prezesa MGZK w Busku-Zdroju i wielu innych, których nie zdołaliśmy wymienić.


Dziękujemy za ostanie samorzutne inicjatywy, za dobrą wolę i bezpłatny przewóz zawodników na treningi Panom:  Damianowi Chmurze z Solca Zdroju i Robertowi Markowskiemu ze Stopnicy, Dyrektorowi Jerzemu Pamule za umożliwienie nieodpłatnego leczenia kontuzji zawodniczych oraz korzystania z bazy sanatoryjnej przez zawodników, Uzdrowisku Solec  Zdrój za  nieodpłatne umożliwienie korzystania z basenów termalnych.

Dziękujemy Władysławowi Smoleniowi z Nowego Korczyna za wkład do zakupu kamery.  

Sekretarz Klubu BMUKS "Ring"  Mariusz Karczewski


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (102)
     

-Zomk (2013-09-24 17:27:59)

Zdjęcia wspaniałe;Sielawa został uznany za najlepszego zawodnika Mistrzostw.Czy to ten co walczył z naszym trenerem Wojciechem Olszowym we Wrocławiu?

- (2013-09-24 15:48:55)

łóżka przygotowane obiady też a tu kicha

-Dorek Mława (2013-09-24 00:04:42)

Widzę ponad 4000 wpisów. Busko to dobry boks.Nawet Wojewoda byłą na boksie i Prezes Naczelny Ciaś i szefowie wojska i policji brawo

-Sory (2013-09-23 22:53:09)

Dziękuję i gratuluję Busko mała mieścina a boks ma b.duzy

-Baria (2013-09-23 18:13:47)

Moment wzruszający- Trener Gwardyjsiego "KLUBU" Hetman Białystok- ukląkł i ucałował zdobytą szablę.

-Madzia (2013-09-23 17:54:58)

Nie WISŁA tylko GWARDIA.Stary
Policyjny Klub

-Do Cwoku (2013-09-23 17:49:23)

Światowcze jak ci baba gębę obije to o trendach gadał nie będziesz

-Paulina (2013-09-23 14:20:13)

Wisłą stanie do boju i szabelkę weźmie :ja Sołtys Krakowa Wam to mówię.

-Ściernia (2013-09-23 14:13:40)

Za rok Gwardia Wrocław szablę zdobędzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-Romek (2013-09-23 13:30:55)

Zawodniczka z Buska była najpiękniejsza skąd ją trenerzy wytrzasnęli.Walczyła pięknie

-do soj (2013-09-23 12:48:02)

Ćwoku a nie wiesz że jest równouprawnienie baby chcą i mają tego co chcą.Światowe trendy są właśnie takie.Taka piękna czarnula z Buska też wystartowała i biła się się skutecznie.

-Gregu Nowa Huta (2013-09-23 12:42:13)

Wynik bardzo dobry mimo,ze nie walczyły wasze orły Nowak,Kaszuba i ten trzeci nie pamiętam ................brawo Busko.......

- (2013-09-23 12:39:24)

Soi biedna dziewuszyna, druga ją oklepuje . Tej głowa tylko skacze do tyłu. Czerwony nos. oczy pełne łez.(obrazek z mistrzostw) Komu i czemu ma to służyć ?

-Ren Zawisza Bydgoszcz (2013-09-23 12:31:24)

Tak jesteście najgościnniejszym miastem gratulacje dla władz i klubu RiNG.Zawisza Wam dziękuje

-do Dadan (2013-09-23 11:53:01)

Głupiec tylko mógł zakłócić te Mistrzostwa.Policji i w mundurach i po cywilnemu było dużo.Nowy Komendant zadbał by było OK- dzięki. Busko pokochało boks ludzi multum mimo,że w tym czasie było kilka pomniejszych imprez.Była i obserwowała walki Pani Wojewoda która nie opuściła żadnych Mistrzostw Polski w Boksie.Wzruszający moment Trener Hetmana ukląkł w ringu i całował zdobytą szablę oficerską wręczaną prze Prezesa Związku Żołnierzy Wojska Polskiego płk Stanisława Kozła i płk Molisaka szefa WKU w towarzystwie Burmistrzów Buska Radnego Wojewódzkiego Mieczysława Sasa i Radnego Powiatu dr Romana Dudę oraz Prezesa Klubu W Olszowego.Jak mówiono.... a ponoć ich Hetman nie miał szabli...............Nasz Kościuszko mimo,że nie Hetman miał i ma.Hetman potraktował Mistrzostwa bardo poważnie i wystawił do walk 16 zawodników i zawodniczek.Twierdą ,ze Busko to najpiękniejsze i najgościnniejsze miasto wrócą jak Bóg da za rok.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry