Od piątku 20 września do niedzieli 22 w Busku-Zdroju odbywały się III Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie. Startowała w nich rekordowa liczba zawodników z całej Polski. Organizatorem Mistrzostw był BMUKS Ring.
Turniej odbywał się w hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju. Do Buska przyjechała rekorodowa liczba zawodników, ponad 130, z całej Polski. Zawody rozegrano we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych z udziałem kobiet. Zawodnikom kibicowała m.in. wojewoda świętokrzyski pani Bożentyna Pałka-Koruba.


Zawodnicy dostarczyli publiczności wielu emocji związanych z walkami bokserskimi. Najlepszych nagrodzono medalami, pucharami i statuetkami. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie organizowane w Busku-Zdroju już po raz trzeci cieszą się coraz większa popularnością, a poziom prezentowany przez zawodników z roku na roku jest coraz wyższy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne Mistrzostwa.

Wyniki poszczególnych walk do pobrania w formacie pdf - pobierz
fotoreportaż 

III Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie na DVD
Pełna relacja video z Mistrzostw dostępna jest na 9 płytach DVD. Istnieje możliwość nabycia poszczególnych płyt.
Na całość składa się:
3 płyty DVD z dnia pierwszego
4 płyty DVD z dnia drugiego ( 2 płyty z serii 1 i 2 płyty z serii 2)
2 płyty DVD z dnia trzeciego
Wkrótce udostępnimy listę walk nagranych na poszczególnych płytach.
Chętnych na nabycie płyt prosimy o kontakt:
Realnet - Sklep komputerowy, ul. Batorego 4, Busko-Zdrój
tel. 41 378 17 27, kom 600 785 785 (pon.-piątek 9-17, sobota 9-14)
lub 604 509 169.
Młodzież zainteresowaną uprawianiem boksu (wiek 11 -18 lat) informujemy,
że od września w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz od 16:00 do
18:00 będą prowadzone zapisy i treningi bokserskie. Szczegóły u
trenerów - salka boksu w Gimnazjum Samorządowym nr 1 ul. prof.Grotta 3 w
Busku-Zdroju.
Podziękowania:
Klub BMUKS "Ring" dziękuje za pomoc i wsparcie w organizacji III Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Boksie Busko -Zdrój 2012 r zwłaszcza :
- Włodzimierzowi Ciasiowi Prezesowi P F S ,,Gwardia"
- Bożentynie Pałce-Korubie Wojewodzie Świętokrzyskiemu
- Jerzemu Kolarzowi Staroście Buskiemu
- Waldemarowi Sikorze Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój
- Wiceburmistrzom Henrykowi Radoszowi i Tomaszowi Mierzwie
- Komendantowi Powiatowemu Policji w Busku-Zdroju inspektorowi Adamowi Równickiemu
- Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej brygadierowi Kazimierzowi Ścibiło
- Komendantowi WKU w Busku-Zdroju płk Jarosławowi Molisakowi
- Pułkownikowi Stanisławowi Kozioł, prezesowi Związku Żołnierzy Wojska Polskiego za cenny dar, jakim była szabla oficerska, o którą ubiegało się 21 klubów i 131 zawodników
- Zarządowi Głównemu NSZZ Policjantów oraz Zarządom Wojewódzkim: NSZZ Policjantów, SEiR Policji kol Józefowi Libudzie i Jerzemu Kaniewskiemu, a także działającym przy tut. Komendzie Powiatowej Policji Przewodniczącym: NSZZ Policjantów Sławomirowi Odomskiemu i Koła SEiR Policyjnych Tadeuszowi Wożniakowi.
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do naszego Patrona Medialnego - Marka Ciszewskiego Szefa Telewizji Ponidzie, który medialnie wspierał zawody oraz umożliwił oglądanie zawodów na żywo.
Dziennikarzom i redaktorom, którzy relacjonowali zmagania zawodników, sędziom i delegatowi sportowemu PZB.
Naszym zawodnikom i trenerom biorącym udział w mistrzostwach, dzięki którym mogliśmy oglądać dobry boks.
Wsparcie i pomoc naszych sponsorów i wolontariuszy pomogły w organizacyjnym i finansowym przeprowadzeniu Mistrzostw. Szczególne słowa uznania i podziękowania kierujemy do:
- Mieczysława Sasa z Przedsiębiorstwa ,,SAS”
- Pań: Anny Karwat i Ireny Romanowskiej z Banku Spółdzielczego w Busku Zdroju
- Prezesa Zarządu Uzdrowiska SA w Busku-Zdroju Wojciecha Legawca;
- Mariana Kopały z Przedsiębiorstwa METAL KOP
- Tadeusza Banaszewskiego z firmy POLMOZBYT
- Kierownictwa restauracji ,,Belwederska”
- Józefa Żurka z PSS Społem
- Anny Sikory i Włodzimierza Wróbla z Hurtowni Sawa
- Marka Wyrozumskiego "Produco" S.C.
- Kazimierza Krzemińskiego z Hurtowni KIM
- dr Grzegorza Gałuszki dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju
- Andrzeja Kaszowicza z Laguna Klub
- Piotra Piaseckiego Zakład Produkcji Chronionej Kołaczkowice
- Dyrektora Samorządowego Centrum Kultury Pana Roberta Dąbala
- Orkiestry Dętej z Samorządowego Centrum Kultury
- Straży Pożarnej w Zbludowicach
- Zbigniewa i Marcina Chrobotów - Przetwórstwo Mięsne w Łatanicach
- Małgorzaty i Dariusza Opozda - Pensjonat Gosia
- Jerzego Wątroby i Grzegorza Solarza Prezesów ZDZ
- Dominika Kondka z firmy MEDIASPCHERE
- Stefana Rachwalskiego Prezesa Fundacji im. Z i W Pokusów w Krakowie
- Mirosława Kowalskiego z firmy Promoefekt w Busku Zdroju
- dr Romana Dudy z firmy Bio Galen RKD w Szańcu
- Grzegorza Wojciechowskiego Dyrektora Hali PMOS
- Andrzeja Skubery Dyrektora Gimnazjum Samorządowego nr 1
- Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju Marka Madetko
- Jacka Gębali z Banku SKOK Jaworzno,
- Czesława Kryczki Prezesa MGZK w Busku-Zdroju i wielu innych, których nie zdołaliśmy wymienić.
Dziękujemy za ostanie samorzutne inicjatywy, za dobrą wolę i bezpłatny przewóz zawodników na treningi Panom: Damianowi Chmurze z Solca Zdroju i Robertowi Markowskiemu ze Stopnicy, Dyrektorowi Jerzemu Pamule za umożliwienie nieodpłatnego leczenia kontuzji zawodniczych oraz korzystania z bazy sanatoryjnej przez zawodników, Uzdrowisku Solec Zdrój za nieodpłatne umożliwienie korzystania z basenów termalnych.
Dziękujemy Władysławowi Smoleniowi z Nowego Korczyna za wkład do zakupu kamery.
Sekretarz Klubu BMUKS "Ring" Mariusz Karczewski