Dodane: Kasia Data: 2013-10-15 15:50:49 (czytane: 78992) 
Od piątku 20 września do niedzieli 22 w Busku-Zdroju odbywały się III Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie. Startowała w nich rekordowa liczba zawodników z całej Polski. Organizatorem Mistrzostw był BMUKS Ring.
Turniej odbywał się w hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju. Do Buska przyjechała rekorodowa liczba zawodników, ponad 130, z całej Polski. Zawody rozegrano we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych z udziałem kobiet. Zawodnikom kibicowała m.in. wojewoda świętokrzyski pani Bożentyna Pałka-Koruba.


Zawodnicy dostarczyli publiczności wielu emocji związanych z walkami bokserskimi. Najlepszych nagrodzono medalami, pucharami i statuetkami. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie organizowane w Busku-Zdroju już po raz trzeci cieszą się coraz większa popularnością, a poziom prezentowany przez zawodników z roku na roku jest coraz wyższy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne Mistrzostwa.

Wyniki poszczególnych walk do pobrania w formacie pdf - pobierz

III Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Boksie na DVD
Pełna relacja video z Mistrzostw dostępna jest na 9 płytach DVD. Istnieje możliwość nabycia poszczególnych płyt.
Na całość składa się:
3 płyty DVD z dnia pierwszego
4 płyty DVD z dnia drugiego ( 2 płyty z serii 1 i 2 płyty z serii 2)
2 płyty DVD z dnia trzeciego
Wkrótce udostępnimy listę walk nagranych na poszczególnych płytach.
Chętnych na nabycie płyt prosimy o kontakt:
Realnet - Sklep komputerowy, ul. Batorego 4, Busko-Zdrój
tel. 41 378 17 27, kom 600 785 785 (pon.-piątek 9-17, sobota 9-14)
lub 604 509 169.
Młodzież zainteresowaną uprawianiem boksu (wiek 11 -18 lat) informujemy, że od września w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz od 16:00 do 18:00 będą prowadzone zapisy i treningi bokserskie. Szczegóły u trenerów - salka boksu w Gimnazjum Samorządowym nr 1 ul. prof.Grotta 3 w Busku-Zdroju.
Podziękowania:
Klub BMUKS "Ring" dziękuje za pomoc i wsparcie w organizacji III Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Boksie Busko -Zdrój 2012 r zwłaszcza :
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do naszego Patrona Medialnego - Marka Ciszewskiego Szefa Telewizji Ponidzie, który medialnie wspierał zawody oraz umożliwił oglądanie zawodów na żywo.
Dziennikarzom i redaktorom, którzy relacjonowali zmagania zawodników, sędziom i delegatowi sportowemu PZB.
Naszym zawodnikom i trenerom biorącym udział w mistrzostwach, dzięki którym mogliśmy oglądać dobry boks.
Wsparcie i pomoc naszych sponsorów i wolontariuszy pomogły w organizacyjnym i finansowym przeprowadzeniu Mistrzostw. Szczególne słowa uznania i podziękowania kierujemy do:
Dziękujemy za ostanie samorzutne inicjatywy, za dobrą wolę i bezpłatny przewóz zawodników na treningi Panom: Damianowi Chmurze z Solca Zdroju i Robertowi Markowskiemu ze Stopnicy, Dyrektorowi Jerzemu Pamule za umożliwienie nieodpłatnego leczenia kontuzji zawodniczych oraz korzystania z bazy sanatoryjnej przez zawodników, Uzdrowisku Solec Zdrój za nieodpłatne umożliwienie korzystania z basenów termalnych.
Dziękujemy Władysławowi Smoleniowi z Nowego Korczyna za wkład do zakupu kamery.
Sekretarz Klubu BMUKS "Ring" Mariusz Karczewski
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (102) |
-obertas (2013-09-28 10:44:58)
Pełny profesionalizm.
Gratulacje dla organizatorów.Widać ich było w czasie przygotowań na długo przed zawodami,na sali i obok hali.Okazuje się,że na boks jest w Busku duże zapotrzebowanie.Bardzo ładne walki stoczyli zawodnicy RINGU mimo,że nie wystąpili najlepsi zawodnicy Damian Kaszuba i Damian Nowak pewni Mistrzowie Gwardyjscy powód roztrenowanie- brak dla nich pracy w Busku-Zdroju.
-do Tomek (2013-09-28 10:44:48)
Tak Panie Tomaszu- ale dodajmy,że nie tylko związki policyjne i emeryckie związki policyjne ale także związki żołnierskie i strażackie.W przygotowania włączyła się cała mundurówka Jak się mogły mistrzostwa nie udać jak doda się do tego prężny Zarząd i wzrastającą grupę sponsorów i kibiców.Która sportowa impreza w powiecie buskim ma ponad 6000 wpisów w internecie i tyle pozytywnych komentarzy.
-do Tomek (2013-09-28 10:20:32)
Tak Panie Tomaszu- ale dodajmy,że nie tylko związki policyjne i emeryckie związki policyjne ale także związki żołnierskie i strażackie.W przygotowania włączyła się cała mundurówka Jak się mogły mistrzostwa nie udać jak doda się do tego prężny Zarząd i wzrastającą grupę sponsorów i kibiców.Która sportowa impreza w powiecie buskim ma ponad 6000 wpisów w internecie i tyle pozytywnych komentarzy.
-obertas (2013-09-28 10:05:40)
Pełny profesionalizm.
Gratulacje dla organizatorów.Widać ich było w czasie przygotowań na długo przed zawodami,na sali i obok hali.Okazuje się,że na boks jest w Busku duże zapotrzebowanie.Bardzo ładne walki stoczyli zawodnicy RINGU mimo,że nie wystąpili najlepsi zawodnicy Damian Kaszuba i Damian Nowak pewni Mistrzowie Gwardyjscy powód roztrenowanie- brak dla nich pracy w Busku-Zdroju.
-rudek (2013-09-27 15:42:46)
Niektóre bokserki byłyby Miss Pięknośći.Nasze też ładne dziewczyny.
-narożnik czerwony (2013-09-27 15:42:22)
Najładniejsze zdjęcia: Wojewoda z bokserkami- 3 złote medalistki mistrzostw.
Zdjęcie nr 2 to klęczący Trener Hetmana ze łzami w oczach całujący zdobyta szablę ufundowana przez Prezesa Żołnierzy Wojska Polskiego płk Stanisława Kozioła
-do tego co do Tomka (2013-09-27 14:51:39)
Śmierdzisz na odległość.Zazdrość cię zżera bo ty niczego nie potrafisz a oni zrobili bardzo dobre zawody.Na ich komunikat przyjechali bokserzy z całej Polski. Pocałujże ich w rury wydechowe.
-do tego co do Tomka (2013-09-27 14:20:15)
Śmierdzisz na odległość.Zazdrość cię zżera bo ty niczego nie potrafisz a oni zrobili bardzo dobre zawody.Na ich komunikat przyjechali bokserzy z całej Polski. Pocałujże ich w rury wydechowe.
-do Tomka (2013-09-26 21:27:33)
Emerytów policyjnych czy milicyjno-SBkowskich ?
-Marek (2013-09-26 09:29:25)
ponad 5000 wpisów młodzież najczęściej sięga po internet jest szybki obiektywny i nie skażony cenzurą.Która dyscyplina podbije stawkę.Boks zakorzenił się w Busku na dobre.Gdyby nasi trenowali tak jak inne kluby co dzień to co by było?.Oni umawiają się i ćwiczą również sami-wspaniała mamy młodzież.Patrzyłem na wychodzące do prezentacji kluby wszystkie województwa.Najlepsze kluby w Polsce zrobiło to na mnie wrażenie. Wzruszyłem się. Czy oni tak lubią nasze miasto,ze tak licznie przybywają?,czy organizacja jest tak dobra?.
-Hirek Białystok (2013-09-26 09:14:04)
Pani Wojewoda to zuch była na walkach i miała ładny strój skromny bez bibelotów taka naturalna co? Nie często się zdarza by na zawody przybyła taka obsada:Wojsko Policja,Starosta, Burmistrzowie, Radni wojewódzcy,powiatowi,gminni-gratulujemy organizacji
-Adek (2013-09-25 16:44:39)
w Listopadzie czeka na kolejna impreza bokserska w związku z rocznicą odzyskania niepodległości
-Tomek (2013-09-25 06:56:31)
Dzięki dla organizatorów za tak udaną imprezę, a z tego co wiem byli nimi: Zarząd Klubu RING oraz przedstawiciele związków policjantów oraz emerytów policyjnych.
-chchiałbym jak HETMAN (2013-09-24 17:47:11)
Hetman to jest Hetman wróćmy do starych nazw ok.Białystok zwyciężył i takie jego prawo
-Kiral (2013-09-24 17:33:26)
Hetman Szablę ukochał pocałował i na klęczkach ją wziąl. Tak mi dopomóz Bóg
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.