Dodane: Kasia Data: 2013-08-26 11:15:45 (czytane: 36372) 
Za nami Dni Buska-Zdroju, które obchodziliśmy w ubiegły weekend 24 i 25 sierpnia. Gwiazdą tegorocznej imprezy był 'Mrozu' z zespołem.
Dni Buska-Zdroju rozpoczęły się w sobotę po południu od występu grupy "Zlepce", która działa przy Zespole Placówek Oświatowych w Busku-Zdroju. Młodzi aktorzy przypomnieli tym, którzy nie pamiętali, przedstawili tym, którzy nie znali, legendy związane z naszym miastem. Na scenie zaprezentowały się także zespoły taneczne działające przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury Perfecta 2 i Perfecta 3. Publiczność mogła podziwiać zdolności wokalne młodzieży należącej do Studia Piosenki przy BSCK.
Po krótkiej części artystycznej Burmistrz Miasta i Gminy Waldemar Sikora serdecznie powitał wszystkich obecnych na Dniach Buska-Zdroju. Przypomniał, że Dni Buska to święto naszego miasta, którego historię tworzą mieszkańcy. Mówił, że na dzisiejszy wygląd naszego kurortu pracowało wiele pokoleń mieszkańców. "Tylko wspólnymi siłami możemy coś osiągnąć" - przekonywał burmistrz Sikora.

Burmistrz powitał reprezentantów z Ukrainy i Węgier, którzy przez kilka dni gościli w naszym mieście. Nie krył, że obecność wyjątkowych gości na Dniach Buska-Zdroju jest szczególnym wyróżnieniem. Wręczył gościom pamiątkowe grawertony, podziękował wszystkim za pracę na rzecz naszego miasta, za rozsławianie Buska w świecie. Życzył sobie i wszystkim mieszkańcom, by Busko-Zdrój nadal się rozwijało i przyciągało turystów.

Po krótkich przemówieniach gości z Węgier i Ukrainy na scenie pojawił się zespół "The Beatlemen", który przeniósł wszystkich w klimat lat 60. Znane przeboje czwórki z Liverpoolu, przerywane przebojami "Czerwonych Gitar" i "Skaldów", poderwały do tańca nie tylko tych najmłodszych. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz sztuki barmańskiej, który zaprezentował zespół "Baraction". Barmani nie tylko efektownie przygotowywali drinki, ale także nimi częstowali, co zostało przyjęte wielkim aplauzem. Wieczorem na scenie letniej BSCK wystąpił zespół Brathanki.

Niedzielne świętowanie Dni Buska-Zdroju rozpoczęło się od spektaklu pt. "Graal" Krakowskiego Teatru Ulicznego. Dla najmłodszych przygotowano konkursy z nagrodami, które wręczał sam Koziołek Matołek z Pacanowa. Nie zabrakło koncertu zespołu z Buska-Zdroju 'Exsagor', którego fani nie zawiedli. Około godziny 19.00 na scenie pojawił się Mrozu z zespołem, który zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy i korzystania z ostatnich dni wakacji.

Wieczorem Krakowski Teatr Uliczny zaprezentował spektakl pt. "Magia Blasku".
Podczas Dni Buska-Zdroju można było zwiedzić Osadę Żywej Tradycji, gdzie prezentowały się stare zawody funkcjonujące na 'Szlaku wokół Słońca". Był kiermasz produktów regionalnych realizowany w ramach projektu współpracy "Festiwal Smaków". Dla dzieci przygotowano Wioskę zabaw.

Podczas Dni Buska-Zdroju komitet społeczny "Dla Serca Od Serca" zorganizował kiermasz, podczas którego można było kupić wiele ciekawych rzeczy w bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki ludziom dobrej woli konto Zuzi zasili kwota 6417,74 zł.

Ponadto obok BSCK funkcjonowały stoiska gastronomiczne i regionalne.
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (78) |
-do zzz (2013-08-21 15:51:36)
nie do jakości zespołów są uwagi. Są one do całokształtu działalności promującej miasta, w tym dni Buska. Olany został ten jubileusz zarówno przez władze powiatowe jak i miejskie. Zero pomysłu, zero inwencji, byle temat odwalić. Kompromituje się tu BSCK, które buskiego podatnika całkiem sporo kosztuje a jak wynika z informacji i zapisach , robi niewiele więcej niż w szkołach. Po co to powielać. Dni Buska powinny interesować wszystkich:BSCK, Bibliotekę, organizacje sportowe, turystyczne a głównie mieszkańców miasta
Nikt się tym nie zajął więc będziecie mieli takie obchody jak w Szczaworyżu
-xxx (2013-08-21 15:34:13)
Dni Buska organizowane są głownie przez prezeskę Słonecznego Lidera, więc wszelkie zastrzeżenia odnośnie zaproszenia zespołów proszę kierować do niej, a nie do Burmistrza. Słoneczny lider to organizacja, która pomaga tylko swoim znajomym. Nikt spoza "klanu" nie uzyska pomocy, a na dniach Buska będzie przykład działalności słonecznego lidera.
-xxx (2013-08-21 14:18:12)
Wszyscy narzekają, ale nikt z tym nic nie zrobi. Smutne...
- (2013-08-21 14:03:05)
w calym tym pseldo remoncie buska miema skladu ani ladu wszystko robione byle jak zeby tylko wytrzymalo do nastepnego roku a potem niech sie ktos martwi o remont
-pan z busa (2013-08-21 12:30:24)
Ludzie co jest grane ul Kilińskiego dwa m-ce temu była pieszczona na na glanc a dzisiaj znowu tną asfalt .To już w głowie się nie mieści ile razy ta sama robota będzie odwalana po kilka razy i kto za to płaci (może lepiej pytać kto za to kasę wyprowadza??)
-xyz (2013-08-21 11:52:09)
Uzdrowiska powinno równać do przyzwoitych np czeskich miast uzdrowiskowych. Takich jak porównywalne z Buskiem Teplice, Jachymow. Tiebon, Lazne Belohrad, Jessenik.Zobaczcie jak wyglądają ich strony internetowe. Gdzie je porównywać z ta wsiowa tablica ogłoszeń pt ,,umig,, Kto jeżdzi na kurację do umigu? Czy jest choć jedna osoba w tym zatęchłym magistracie , co potrafi to zmienić? Co robi dział promocji? Dlaczego jest zupełnie pozbawiony inicjatywy w prostych i mało kosztownych sprawach?
Inne obrazki z miasteczek uzdrowiskowych można znależć w Austrii. Perełki typy Baden, Bad Ischl, Bad Hofgastain czy Bad Wallensdorf to lata świetlne jeśli idzie o kwestie promocji od zapyziałego Buska, A ceny pobytu porównywalne
Wejdżcie na te strony, ściągnijcie foldery tych miejscowości a nie porównywujcię się do Lądka czy Szczawnicy. Tylko czy przy obecnych władzach miasta i uzdrowiska jest to możliwe? W
-poniżej odpowiada (2013-08-20 14:37:33)
- Porównywanie się do najsłabszych fragmentów Krynicy, Szczawnicy czy Lądka może służyć samouspokojeniu pt gdzie indziej jest tak samo lub gorzej. To samouspokajanie się spraw ładu, estetyki miasta nie posuwa do przodu. W efekcie miasto nie ma dobrze opracowanego planu estetyzacji miasta / kolor, elewacje, detal architektoniczny, symbole miasta, zieleń, informacja przestrzenna, meble miejskie i kilkanaście temu podobnych. Sztukuje się i składa nieskładalne detale i wygląda to fatalnie. Zeby zauważyć trzeba mieć dystans tzn wyjechac z Buska na czas jakiś i powrócić. W innym przypadku psie kupy są stałym elementem krajobrazu buskiego
Bloki to krajobraz architektoniczny każdego współczesnego miasteczka. Ztym, że są bloki zapuszczone, liszajowate, prawie slumsy i są bloki estetyczne, cieszące oko elewacją czy detalm, ukwiecone, czyste, zachęcające, dobrze komponujące się z otoczeniem. Do tych należy równać
Buskie bloki podczas tych wielu ich remontów nie widziały ręki architekta, plastyka, speca od zieleni. Nigdy przy tych remontach nie zmieniani radykalnie tych slumsów, nie ingerowano w ich ład i estetykę. Ot kolor elewacji wymyślał usmarkany majster a nie wynikał on z przemyślanej kolorystyki kwartału czy ulicy
Są więc te bloki identyczne z tymi w Chmielniku czy Kazimierzy. A tu chodzi o budowę min poprzez ład architektoniczny określonego, przyjaznego obrazu miasta - uzdrowiska. Powinny więc te bloki być estetyczniejsze, ciekawsze, bardziej zadbane. Nie będa , bo decydenci wyrości w tych szarch budynkach i wydaje im się ,że tak być musi
Busko nadal nie jest wystarczająco skanalizowane. Zobacz ile ulic nie ma kratek ściekowych. A gnojówka nie płynie bo wypieprzono chlewy za miasto. Płyną za to śmieci
-do poniżej (2013-08-20 13:10:46)
Pokaż mi te bloki w Krynicy,Szczawnicy,Lądku,czy Świnoujściu.A rynsztoki dawniej były w Kielcach Krakowie i Warszawie też.Widzę żeś chłopku nie z Buska,Bo kiedy tam były rynsztoki, to te ulice inne nazwy nosiły.
-do poniżej (2013-08-19 16:17:16)
a obejrzyj sobie łaskawco ład i estetykę tych odwiecznie prywatnych posesji. Tych w centrum miasta. Syf i malaria tam panująca jest od dziesiątków lat. Całe szczęście, że władza ludowa założyła czas jakiś temu kanalizację to goowna nie płyną rynsztokami np Kościuszki czy Kilińskiego. Bloki buduje sie na całym świecie. Ale też zagospodarowuje się i organizuje korzystanie z tych obiektów. Miejscowi pozostali na zbudowaniu / zresztą sami tego nie robiąc/ i olali resztę. A przyzwyczajeni do nieładu Buszczanie przez lata brodzili w błocku chcąc do tych bloków się dostać. mWycisnąć na włady? A to już nie. Bo się podpadnie. Mentalnośc chłopka pańszczyżnianego. Jesteście w masie, bo nie odnoszę tej opinii do wszystkich, zapóznieni cywilizacyjnie, zacukani intelektualnie, pełni lękow i obaw, dobrze się czujący w bałaganie, bylejakości, tandecie. Gdyby było inaczej to miasto wyglądałoby zupełnie przyzwoicie. Inne miasteczka otrzepały się z kurzu, Busko niestety nie. I
-do poniżej (2013-08-19 11:04:24)
Widzisz że gdyby nie było bloków,nie było by śmierdzących klatek,samochody parkowane by były na własnych posesjach,dzieci bawiły by się na swoich podwórkach i spółdzielni też by nie było bo po co i komu.A we władzach i biurach pracowali by Busczanie,tak jak to drzewiej bywało.Widzisz czego narobiliście sprowadzając się do Buska.
-xyz (2013-08-18 20:12:36)
aaaaa to wiele wyjaśnia. Skoro myśli się doopa to takie efekty. Zeżreć obiad, uwalić się na kanapie, otworzyć browara i wpakować do pyska garśc chipsów to wasz sposób na wolny czas. Ale żeby wyjśc przed blok naprawić coś na placu zabaw, zawiadomić straż miejską że auta parkuja na chodniku, zwrócić uwagę w społdzielni ,że klatka smierdzi i jest brudna.....oooooo co to, to nie. Więc niech wam dalej bieda ściska sempiterny
-xyz (2013-08-18 19:52:16)
sami sobie jesteście winni. Nie obchodzą was problemy miasta, interesuje tylko tyle co do płota. Nie naciskacie władzy , bo macie przed nia odziedziczony po przodkach strach przed każda władzą.Myślenia o tym kto powinien zarządzać miastem sprowadzacie do personaliów / un się nado .../ zamiast do problemów. W efekcie każdy ciołek który wam bajek naopowiada ma szanse na urząd.Tak więc swoim marazmem pogrązacie miasto coraz bardziej w kierunku wiochy , narazie uzdrowiskowej
-dd (2013-08-18 19:41:31)
A obecna ekipa to kto Twoim zdaniem sami mezowie stanu.Trzeba cos zmienic aby sie przekonac a nie tkwic w tym marazmie
- (2013-08-18 18:47:29)
Jak PIS dojdzie do wladzy z wiezien wyjda rowerzysci a pojda aferzysci i na tym polega roznica wiec nie strasz bo ta wladza idzie na dno
- (2013-08-18 18:40:48)
Zlodzieje w kajdanki
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.