swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Tak się bawiliśmy podczas Dni Buska-Zdroju! (fotoreportaż)

Dodane: Kasia Data: 2013-08-26 11:15:45 (czytane: 36371)  Wersja do druku

Za nami Dni Buska-Zdroju, które obchodziliśmy w ubiegły weekend 24 i 25 sierpnia. Gwiazdą tegorocznej imprezy był 'Mrozu' z zespołem.

Dni Buska-Zdroju rozpoczęły się w sobotę po południu od występu grupy "Zlepce", która działa przy Zespole Placówek Oświatowych w Busku-Zdroju. Młodzi aktorzy przypomnieli tym, którzy nie pamiętali, przedstawili tym, którzy nie znali, legendy związane z naszym miastem. Na scenie zaprezentowały się także zespoły taneczne działające przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury Perfecta 2 i Perfecta 3. Publiczność mogła podziwiać zdolności wokalne młodzieży należącej do Studia Piosenki przy BSCK.

dni_buska3.jpg

Po krótkiej części artystycznej Burmistrz Miasta i Gminy Waldemar Sikora serdecznie powitał wszystkich obecnych na Dniach Buska-Zdroju. Przypomniał, że Dni Buska to święto naszego miasta, którego historię tworzą mieszkańcy. Mówił, że na dzisiejszy wygląd naszego kurortu pracowało wiele pokoleń mieszkańców. "Tylko wspólnymi siłami możemy coś osiągnąć" - przekonywał burmistrz Sikora.

dni_buska_1.jpg

Burmistrz powitał reprezentantów z Ukrainy i Węgier, którzy przez kilka dni gościli w naszym mieście. Nie krył, że obecność wyjątkowych gości na Dniach Buska-Zdroju jest szczególnym wyróżnieniem. Wręczył gościom pamiątkowe grawertony, podziękował wszystkim za pracę na rzecz naszego miasta, za rozsławianie Buska w świecie. Życzył sobie i wszystkim mieszkańcom, by Busko-Zdrój nadal się rozwijało i przyciągało turystów.

dni_buska1.jpg

Po krótkich przemówieniach gości z Węgier i Ukrainy na scenie pojawił się zespół "The Beatlemen", który przeniósł wszystkich w klimat lat 60. Znane przeboje czwórki z Liverpoolu, przerywane przebojami "Czerwonych Gitar" i "Skaldów", poderwały do tańca nie tylko tych najmłodszych. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz sztuki barmańskiej, który zaprezentował zespół "Baraction". Barmani nie tylko efektownie przygotowywali drinki, ale także nimi częstowali, co zostało przyjęte wielkim aplauzem. Wieczorem na scenie letniej BSCK wystąpił zespół Brathanki.

dni_buska22.jpg

Niedzielne świętowanie Dni Buska-Zdroju rozpoczęło się od spektaklu pt. "Graal" Krakowskiego Teatru Ulicznego. Dla najmłodszych przygotowano konkursy z nagrodami, które wręczał sam Koziołek Matołek z Pacanowa. Nie zabrakło koncertu zespołu z Buska-Zdroju 'Exsagor', którego fani nie zawiedli. Około godziny 19.00 na scenie pojawił się Mrozu z zespołem, który zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy i korzystania z ostatnich dni wakacji.

mrozu.jpg

Wieczorem Krakowski Teatr Uliczny zaprezentował spektakl pt. "Magia Blasku".
Podczas Dni Buska-Zdroju można było zwiedzić Osadę Żywej Tradycji, gdzie prezentowały się stare zawody funkcjonujące na 'Szlaku wokół Słońca". Był kiermasz produktów regionalnych realizowany w ramach projektu współpracy "Festiwal Smaków". Dla dzieci przygotowano Wioskę zabaw.

dni_buska2.jpg

 Podczas Dni Buska-Zdroju komitet społeczny "Dla Serca Od Serca" zorganizował kiermasz, podczas którego można było kupić wiele ciekawych rzeczy w bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki ludziom dobrej woli konto Zuzi zasili kwota 6417,74 zł. 

dni_buska_zuzia_kiermasz.jpg

 


Ponadto obok BSCK funkcjonowały stoiska gastronomiczne i regionalne.

fotoreportaż




 



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (78)
     

-Jakub (2013-08-24 10:08:54)

Nie Będzie dni buska.....

-do poniżej (2013-08-23 22:34:15)

a co to znaczy związek z Buskiem? Skoro Go wybraliście o związek nikt nie pytał. Zresztą Tomek też znalazł swoich admiratorów w Busku.Związek ścisły z Buskiem chwały nie przysparza.Gdyby nie ludzie z zewnątrz, ciągle byłby powiat stopnicki

-taka jest demokracja... (2013-08-23 18:34:46)

władze zostały wybrane większością głosów.
Niestety mniejszość nie może się z tym pogodzić i ten wybór większości podważa.

Czy się to komuś podoba czy nie tak to wygląda.

-buszczanin (2013-08-23 15:50:02)

Nie wiem czy wypada robić taką impreze po śmierci p.Miodowicza,wszak to posel,czlowiek reprezentujący nasz region.

-oj, jaką niektórzy mają krótką pamięć... (2013-08-23 13:19:25)

no przecież przed cynamonem było tam co najmniej dwóch dzierżawców u których też był alkohol...
firmy nie wytrzymały konkurencji i zrezygnowali z dzierżawy.
Następny był cynamon. Okazało się, że można...
Dobrą kuchnią, wystrojem, obsługą...
Kto może mieć tak krótką pamięć i tego nie pamiętać?
Tylko konkurencja lub przegrana ekipa ostatnich wyborów

-kasia (2013-08-22 23:17:15)

czy bedzie jakas zabawa po koncercie?

-do mieszkaniec (2013-08-22 21:49:39)

niestety, codziennie nie daję

-od mieszkaniec (2013-08-22 20:38:17)

zabawkę można znaleźć na śmietniku i dzieci w Busku to robią.Jedzenie ze śmietnika też biorą.Nie wiem co to znaczy że coś brałem?chociaż przed kilkoma minutami brałem z lodówki schłodzony napój,a czy ty komuś coś dałeś?bo nie chwaląc się ja daję tym co potrzebują codziennie i nie tylko dzieciom.

-do mieszkaniec (2013-08-22 17:52:28)

dobrze gadasz, tylko chyba coś brałeś. Może zlikwidować sklepy z zabawkami, bo nie wszystkich stać na zakupy? No i zakazać wystaw sklepowych , bo nuż dzieciak coś zapragnie a rodzica nie stać. Koniecznie też powołać Inspekcję Robotniczo- Chłopska co by takiego porządku strzegła

-do poniżej (2013-08-22 15:31:04)

Dowiem się w końcu o tym niby liderze i tej pani.

-mieszkaniec (2013-08-22 14:49:53)

kochani wy wszyscy macie racje,ja ją też mam.więc jakie rozwiązanie?proste..należy zlikwidować alkohol w BSCK należy przywrócić w tej knajpie sprzedaż herbaty kawy napoi chłodzących prasy(tam się zawsze czytało prasę)należy zlikwidować gorące posiłki obiadowe.Przychodzących tam dzieci nie zawsze stać na kanapkę w szkole i jakąś zupkę w domu i co w BSCK rozchodzą się zapachy królewskich obiadków spożywanych przez władze z Buska.(pewna pani obecnie pracująca w Kielcach tam jest też nadto częstym bywalcem,dziecko z płaczem idzie dalej bardziej głodne do domu.Ważne jest to że NASZA KOCHANA władza bawi się doskonale.Tam są nawet zamykane drzwi w czasie jakiejś imprezy dla dzieci żeby do tej knajpy nie mogły wejść.Czy na tym polega KULTURA.Ja proponuję dodatkowe wyjście,mianowicie:zlikwidować knajpę,w tym pomieszczeniu zrobić salę komputerową.Wystarczy kawka ciasteczko jakiś napój.Panie władco panu potrzebne podpowiedzi więc podpowiedziałam,chuba że knajpiarz już pana ma czym szantażować.

-do Buszczanka (2013-08-22 11:19:00)

A komu to przeszkadza?? Konkurencja?? Chyba tylko bo mieszkańcy lubią mieć wybór dobrze jest mieć do wyboru "spelunke" i dobrą restaurację jaką jest Cynamon. To oni dokonują wyboru i rynek weryfikuje.

-do poniżej (2013-08-22 11:08:19)

Proszę kilka słów/bo nie wiem/co to,na co to i komu służy ten słoneczny lider,oraz kto temu szefuje.

-$$$$$$ (2013-08-21 21:46:08)

pani z Lidera zamawia zespoły z daleka żeby dać zarobek właścicielowi knajpy w BSCK .ona wie co robi.to tam się żywią i kwaterują co na to organy ścigania?

-do mieszkaniec (2013-08-21 16:10:51)

aleś meluman. Nut nie znasz, pojęcia o myzyce żadnego ale jaki gust wybredny!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry