swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Tak się bawiliśmy podczas Dni Buska-Zdroju! (fotoreportaż)

Dodane: Kasia Data: 2013-08-26 11:15:45 (czytane: 36369)  Wersja do druku

Za nami Dni Buska-Zdroju, które obchodziliśmy w ubiegły weekend 24 i 25 sierpnia. Gwiazdą tegorocznej imprezy był 'Mrozu' z zespołem.

Dni Buska-Zdroju rozpoczęły się w sobotę po południu od występu grupy "Zlepce", która działa przy Zespole Placówek Oświatowych w Busku-Zdroju. Młodzi aktorzy przypomnieli tym, którzy nie pamiętali, przedstawili tym, którzy nie znali, legendy związane z naszym miastem. Na scenie zaprezentowały się także zespoły taneczne działające przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury Perfecta 2 i Perfecta 3. Publiczność mogła podziwiać zdolności wokalne młodzieży należącej do Studia Piosenki przy BSCK.

dni_buska3.jpg

Po krótkiej części artystycznej Burmistrz Miasta i Gminy Waldemar Sikora serdecznie powitał wszystkich obecnych na Dniach Buska-Zdroju. Przypomniał, że Dni Buska to święto naszego miasta, którego historię tworzą mieszkańcy. Mówił, że na dzisiejszy wygląd naszego kurortu pracowało wiele pokoleń mieszkańców. "Tylko wspólnymi siłami możemy coś osiągnąć" - przekonywał burmistrz Sikora.

dni_buska_1.jpg

Burmistrz powitał reprezentantów z Ukrainy i Węgier, którzy przez kilka dni gościli w naszym mieście. Nie krył, że obecność wyjątkowych gości na Dniach Buska-Zdroju jest szczególnym wyróżnieniem. Wręczył gościom pamiątkowe grawertony, podziękował wszystkim za pracę na rzecz naszego miasta, za rozsławianie Buska w świecie. Życzył sobie i wszystkim mieszkańcom, by Busko-Zdrój nadal się rozwijało i przyciągało turystów.

dni_buska1.jpg

Po krótkich przemówieniach gości z Węgier i Ukrainy na scenie pojawił się zespół "The Beatlemen", który przeniósł wszystkich w klimat lat 60. Znane przeboje czwórki z Liverpoolu, przerywane przebojami "Czerwonych Gitar" i "Skaldów", poderwały do tańca nie tylko tych najmłodszych. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz sztuki barmańskiej, który zaprezentował zespół "Baraction". Barmani nie tylko efektownie przygotowywali drinki, ale także nimi częstowali, co zostało przyjęte wielkim aplauzem. Wieczorem na scenie letniej BSCK wystąpił zespół Brathanki.

dni_buska22.jpg

Niedzielne świętowanie Dni Buska-Zdroju rozpoczęło się od spektaklu pt. "Graal" Krakowskiego Teatru Ulicznego. Dla najmłodszych przygotowano konkursy z nagrodami, które wręczał sam Koziołek Matołek z Pacanowa. Nie zabrakło koncertu zespołu z Buska-Zdroju 'Exsagor', którego fani nie zawiedli. Około godziny 19.00 na scenie pojawił się Mrozu z zespołem, który zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy i korzystania z ostatnich dni wakacji.

mrozu.jpg

Wieczorem Krakowski Teatr Uliczny zaprezentował spektakl pt. "Magia Blasku".
Podczas Dni Buska-Zdroju można było zwiedzić Osadę Żywej Tradycji, gdzie prezentowały się stare zawody funkcjonujące na 'Szlaku wokół Słońca". Był kiermasz produktów regionalnych realizowany w ramach projektu współpracy "Festiwal Smaków". Dla dzieci przygotowano Wioskę zabaw.

dni_buska2.jpg

 Podczas Dni Buska-Zdroju komitet społeczny "Dla Serca Od Serca" zorganizował kiermasz, podczas którego można było kupić wiele ciekawych rzeczy w bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki ludziom dobrej woli konto Zuzi zasili kwota 6417,74 zł. 

dni_buska_zuzia_kiermasz.jpg

 


Ponadto obok BSCK funkcjonowały stoiska gastronomiczne i regionalne.

fotoreportaż




 



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (78)
     

koleżanka (2013-08-26 21:05:04)

Do Bycok

Wszystkie informacje na temat zdrowia,przebiegu leczenia oraz zbiórek na chorą Zuzie Stachowicz zamieszczane są na stronie facebook Pomoc dla Zuzi z Buska-Zdroju
można się także kontaktować z rodzicami Zuzi oraz Komitetem działającym na rzecz Zuzi.
Pozdrawiam Serdecznie

bycok (2013-08-26 13:54:03)

A w jaki sposób rozliczają się z pieniędzy publicznych rodzice chorej Zuzy na, którą zbierane są od dłuższego czasu pieniądze? i to nie małe. Czemu Komitet nie udostępnia na forum np. strony buskiej na co wydawane są publiczne i prywatne pieniądze? Nie widzieliśmy dokumentów medycznych potwierdzających chorobę dziewczynki. A może jest gzdzieś jakaś oficjalna strona na, której możan się zapoznać z tymi dokumentami tak medycznymi jak i finansowymi? Kto wogóle jest w tym Komitecie, kto tym wszystkim zawiaduje i ponosi odpowiedzialność? Wszystkie informacje powinny być udostępnione na bieżąco mieszkańcom naszego miasta. Pozdrawiam:-)

-psełdo anonimy (2013-08-26 13:37:17)

Dziś już nic nie jest anonimem ,można każdego wyłapać z internetu,Naszej wsi jako Busko Zdrój od dłuższego czasu nie pasuje nic,,Nie pasuje lokal,nie pasuje właściciel ,nie pasuje Burmistrza,nie pasuje bark imprez a jak już są to też im nie pasuje .Wieś Buska doszukuje się wszystkiego ,czy mają racje czy nie to celują ...
Mieszkańcami Buska Zdroju jest wieś ,,,,więc po co te wytykania..Co do Śmierci Posła jest szczytem bezczelności i bezlitosnego charakteru by w tak trudnych chwilach dla rodziny szły takie obelgi,Dzis uczymy sie szanować psa,zwierzynę ,Wię nie wspomnę o człowieku .

-Rodowity (2013-08-26 12:20:04)

Do aaa.Myślę że On nie jest -jak to napisałaś"mieszczuchem".My ,jak to często podkreślam,nie obrażamy nikogo.Przynajmniej się staramy.

-do poniżej (2013-08-25 23:16:16)

znakomita wizytówka buskiego cioola. Szkoda, że anonim. Niestety takie umysłowości stanowią znaczący procent buskiego społeczeństwa

-AgNIESZka (2013-08-25 21:39:59)

Jej dzisiaj Mrozu był poprostu zarabisty:*I zeby wiecej takich gwiazd do nas przyjezdzalo w tym Mrozu rowniez :)

-Bob (2013-08-25 20:07:02)

No, kiełbasa wyborcza w cenie - wszak wybory niedługo. Oj, chyba się nie uda...

-do xyz (2013-08-25 19:55:02)

tak właśnie jest!! Buszczanie - tacy są

-do xyz (2013-08-25 19:04:15)

otóż mylisz się xyz, być może pretensje że nic dla Buska ie załatwił są może pewnego rodzaju skrótem myślowym, jednak osoba, która reprezentuje daną społeczność jako poseł radny czy senator ma w swoich obowiązkach dbać o potrzeby tej społeczności - to jest zapisane w ustawach ustrojowych. Dlatego człowiek, który nigdy nie zainteresował się potrzebami tej społeczności przez tą społeczność nie jest szanowany

-boj (2013-08-25 10:28:47)

Chociaż jedna impreza przez całe wakacje. Takie koncerty powinny być co tydzień, żeby kuracjusze mieli co wspominać i chęci wracać ponownie. Każda większa miejscowość nad Bałtykiem ma wypełnione imprezami całe wakacje, ale w Busku jest brak inicjatywy...

-Grzegorz (2013-08-25 01:15:31)

I tak się Busko bawi w stopnicy bo tu u nas lipa jak zwykle jest ech niby brathanki ale tyle czasu się dostrajali że pomyślał by kto że to przerwa na reklamy na Polsacie ech i zrozumieć tą głośność można że taka na Full w końcu miasto kuracjuszy a wiek już nie młody to i słuch nie ten sam tylko młodzieży szkoda bo im to jednak jeszcze szkodzi :-) dziękuję

-Ewelina (2013-08-24 15:31:48)

No cóż, do wczorajszej farsy idealnie pasują słowa, że nadgorliwość gorsza od faszyzmu..... Ten kto odwołał chyba za bardzo działał pod wpływem emocji a nie mózgu, chcieli dobrze a wyszło jak zawsze.....

- (2013-08-24 11:38:24)

A może poszli po rozum do głowy, ale za późno.
Dal kogoś był ważniejszy jakiś POwiec niż mieszkańcy tego miasta i gminy, niż młodzież, studenci i ich rodzice.
Dziękujemy, będziemy pamiętać i przy każdej okazji na mieście w rozmowach miedzy sobą przypominać.

-Rafael (2013-08-24 10:42:28)

Za duże koszty żeby to odwołać, zresztą jedna farsa wystarczy.

- (2013-08-24 10:19:59)

skoro odwołano imprezę dla młodzieży to również ta imprezka powinna być odwołana, nie uszanowano młodzieży, dlaczego więc robić farsę, jedna impreza jest związana z żałobą a druga nie??

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry