swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Tak się bawiliśmy podczas Dni Buska-Zdroju! (fotoreportaż)

Dodane: Kasia Data: 2013-08-26 11:15:45 (czytane: 36370)  Wersja do druku

Za nami Dni Buska-Zdroju, które obchodziliśmy w ubiegły weekend 24 i 25 sierpnia. Gwiazdą tegorocznej imprezy był 'Mrozu' z zespołem.

Dni Buska-Zdroju rozpoczęły się w sobotę po południu od występu grupy "Zlepce", która działa przy Zespole Placówek Oświatowych w Busku-Zdroju. Młodzi aktorzy przypomnieli tym, którzy nie pamiętali, przedstawili tym, którzy nie znali, legendy związane z naszym miastem. Na scenie zaprezentowały się także zespoły taneczne działające przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury Perfecta 2 i Perfecta 3. Publiczność mogła podziwiać zdolności wokalne młodzieży należącej do Studia Piosenki przy BSCK.

dni_buska3.jpg

Po krótkiej części artystycznej Burmistrz Miasta i Gminy Waldemar Sikora serdecznie powitał wszystkich obecnych na Dniach Buska-Zdroju. Przypomniał, że Dni Buska to święto naszego miasta, którego historię tworzą mieszkańcy. Mówił, że na dzisiejszy wygląd naszego kurortu pracowało wiele pokoleń mieszkańców. "Tylko wspólnymi siłami możemy coś osiągnąć" - przekonywał burmistrz Sikora.

dni_buska_1.jpg

Burmistrz powitał reprezentantów z Ukrainy i Węgier, którzy przez kilka dni gościli w naszym mieście. Nie krył, że obecność wyjątkowych gości na Dniach Buska-Zdroju jest szczególnym wyróżnieniem. Wręczył gościom pamiątkowe grawertony, podziękował wszystkim za pracę na rzecz naszego miasta, za rozsławianie Buska w świecie. Życzył sobie i wszystkim mieszkańcom, by Busko-Zdrój nadal się rozwijało i przyciągało turystów.

dni_buska1.jpg

Po krótkich przemówieniach gości z Węgier i Ukrainy na scenie pojawił się zespół "The Beatlemen", który przeniósł wszystkich w klimat lat 60. Znane przeboje czwórki z Liverpoolu, przerywane przebojami "Czerwonych Gitar" i "Skaldów", poderwały do tańca nie tylko tych najmłodszych. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz sztuki barmańskiej, który zaprezentował zespół "Baraction". Barmani nie tylko efektownie przygotowywali drinki, ale także nimi częstowali, co zostało przyjęte wielkim aplauzem. Wieczorem na scenie letniej BSCK wystąpił zespół Brathanki.

dni_buska22.jpg

Niedzielne świętowanie Dni Buska-Zdroju rozpoczęło się od spektaklu pt. "Graal" Krakowskiego Teatru Ulicznego. Dla najmłodszych przygotowano konkursy z nagrodami, które wręczał sam Koziołek Matołek z Pacanowa. Nie zabrakło koncertu zespołu z Buska-Zdroju 'Exsagor', którego fani nie zawiedli. Około godziny 19.00 na scenie pojawił się Mrozu z zespołem, który zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy i korzystania z ostatnich dni wakacji.

mrozu.jpg

Wieczorem Krakowski Teatr Uliczny zaprezentował spektakl pt. "Magia Blasku".
Podczas Dni Buska-Zdroju można było zwiedzić Osadę Żywej Tradycji, gdzie prezentowały się stare zawody funkcjonujące na 'Szlaku wokół Słońca". Był kiermasz produktów regionalnych realizowany w ramach projektu współpracy "Festiwal Smaków". Dla dzieci przygotowano Wioskę zabaw.

dni_buska2.jpg

 Podczas Dni Buska-Zdroju komitet społeczny "Dla Serca Od Serca" zorganizował kiermasz, podczas którego można było kupić wiele ciekawych rzeczy w bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki ludziom dobrej woli konto Zuzi zasili kwota 6417,74 zł. 

dni_buska_zuzia_kiermasz.jpg

 


Ponadto obok BSCK funkcjonowały stoiska gastronomiczne i regionalne.

fotoreportaż




 



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (78)
     

Romek (2013-08-30 01:13:24)

Lansik musi byc dziewczyny Gwiazdy Buskie muszo sie pokazac pomagac trzeba ale nie paradowac na wszystkich zdjeciach w pierwszych rzedach to tyle powodzenia w dalszych akcjach

do ROMKA (2013-08-29 21:08:07)

A to się jeszcze okaże, czy to Cię nie obchodzi, jak zapłacisz grzywne za szkodzenie Komitetowi, a dokładnie Zuzi, która potrzebuje wsparcia finansowego!

:)

Alicja (2013-08-29 20:00:16)

ROMKU!!!

Jesli nie boisz sie ujawnic swojej prawdziwej tozsamosci - zapraszam na strone na FB: Pomoc Dla Zuzi Z Buska Zdroju

Znajdziesz tam informacje dotyczace zarowno skladu Komitetu (z nazwiskami) jak i na temat wszystkich przeprowadzonych akcji Pomocy Dla Zuzi.

Jesli czegos nie rozumiesz - napisz do nas - chetnie Ci wyjasnimy!!!
A jesli chcesz wiedziec dlaczego pewne osoby odeszly z Komitetu - to sam je zapytaj o powod :)

Zamiast pisac tutaj rozne bzdury, pomysl jak sam mozesz pomoc swojej mieszkance Zuzi lub innemu potrzebujacemu dziecku!!!


............ (2013-08-29 19:47:49)

przecież można sprawdzić kto wypisuje takie brednie

do Romek (2013-08-29 16:27:01)

wystarczy wejść na stronę Zuzi na fb " Pomoc dla Zuzi z Buska Zdroju" i zobaczyć komitet nie trzeba podawać nazwisk

AgNIESZka (2013-08-29 00:07:06)

Kto ma zdjecie z mrozem? wklejajcie :>

Komitet (2013-08-28 20:54:25)

Komitet DLA SERCE OD SERCA działający na rzecz chorej Zuzi Stachowicz pragnie ogromnie podziękować mieszkańcom naszego miasta za tak ogromne wsparcie naszej akcji podczas Dni Buska.Dzięki Wam Zuzia jest coraz bliżej tego aby wyjechać na zagraniczne leczenie przeciwciałami.Cieszymy się ze masze miasto ma tak wspaniałych,czułych na krzywdę ludzką mieszkańców.Pamiętajmy ze pomagając naszej małej mieszkańce w powrocie do zdrowia wspieramy jednocześnie jej rodziców którzy wiedzą ze nie zostali sami w tak trudnych chwilach.
Pragniemy również podziękować włądzom miasta,Panu Burmistrzowi oraz pracownikom Buskiego Samorządowego Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu akcji.Komitet nasz będzie do końca wspierał Zuzie w tej walce o zdrowie.Sobie życzymy dużo sił i pomysłów na kolejne akcje Jeszcze raz dziękujemy z całego serca!Jesteście wielcy!

(2013-08-28 19:01:33)

jak ktoś pisze ze ta pani zaczyna pierwsza i kończy ostatnia to chyba nie byl na żadnych akcjach komitetu...

Romek (2013-08-28 14:23:48)

Wybory tuż tuż dziewczyny z Komitetu my ludzie buska trzymamy kciuki

xtz (2013-08-28 12:30:15)

TA panis długowłosa to czym się ogólnie zajmuje??

--- (2013-08-27 23:12:25)

Ostatnie wpisy nie należą do miłych.
Jak można tak oczerniać innych? Piszecie o osobie która jest współzałożycielka Komitetu i udziela się bezinteresownie we wszystkich akcjach dla Zuzi pomimo nawału własnych obowiązków.Dzięki niej istnieje ten Komitet.Nie będę wyliczać jej poniesionego wkładu we wszystkie akcje,również finansowego.Zaczyna i kończy akcje ostatnia i wspólnie ze wszystkimi cieszy się z ich powodzenia.Dzięki temu że jest lubiana i znana ułatwiło to załatwienie wielu trudnych spraw podczas pracy Komitetu.I tak jak piszecie ma dobra sytuacje materialna ale potrafi się dzielić i jest CZŁOWIEKIEM.
Pisząc takie rzeczy odbieracie innym zapał do tego aby czynić rzeczy dobre dla tych którzy tego potrzebują.
Nie naraża się na krytykę ten kto nie robi w życiu NIC.

kasia (2013-08-27 00:50:28)

wszystko byłoby super gdyby nie reklama pewnych osób przy tych zbiórkach...

--- (2013-08-26 22:28:19)

Na początku 2013 roku lekarze wykryli u Zuzi guza w jamie brzusznej. Zdiagnozowano nerwiaka zarodkowo współczulnego (neuroblastoma) wysokiego ryzyka IV stopnia. To nowotwór na prawym nadnerczu z przerzutami do kości prawej łopatki. Dziewczynka rozpoczęła leczenie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Minie jeszcze wiele tygodni zanim wróci do domu.

Zuzia i jej bliscy potrzebują wsparcia. Tego psychicznego, ciepłych słów, wiary, że pokonają raka, że wszystko będzie dobrze, że nie są z tym sami, ale także wsparcia materialnego.

Aby Zuzia wróciła do zdrowia po zakończeniu leczenia w Polsce musi poddać się terapii przeciwciałami za granicą, które nie jest refundowane przez NFZ. Koszt pobytu w klinice wynosi około 140 000 Euro. Każda złotówka przybliża Zuzię do uzbierania potrzebnej kwoty na zagraniczne leczenie..

Na początku roku mama Zuzi zwróciła się publicznie o pomoc.Wielu ludzi dobrej woli odpowiedziało na ten apel i wsparło finansowo Zuzie poprzez wpłaty na konto fundacji Wyspy Szczęśliwe pod której opieka jest Zuzia,przekazali swój 1 % podatku oraz brali udział w akcjach organizowanych przez Komitet Społeczny który składa się się z grupy przyjaciół rodziców.Wszystkie pieniądze trafiają na konto fundacji Wyspy Szczęśliwe i będą przekazane na zagraniczne leczenie gdy Zuzia będzie gotowa.Obecnie Zuzia przeszła kilka etapów chemii oraz operacje wycięcia guza z jamy brzusznej.Na dzień dzisiejszy suma zebrana na leczenie stanowi około 30% całości potrzebnej by Zuzia mogła wyjechać za granicę.
Na facebook znajduje się strona POMOC DLA ZUZI Z BUSKA ZDROJU prowadzona przez Komitet działający rzecz Zuzi oraz jej mamę gdzie znajdują się wszystkie informacje na temat stanu zdrowia,przebiegu leczenia oraz wszystkich zorganizowanych zbiórek.
Pozdrawiam

KINGA do bycok (2013-08-26 21:41:40)

DO BYCOK: wszystkie informacje na temat zbiórek pieniędzy dla Zuzi są często publikowane na busko.com, były również w gazetach podsumowania. na facebooku jest profil POMOC DLA ZUZI Z BUSKA-ZDROJU, wszystko tam pisze o stanie zdrowia Zuzi i zbiórek kasy, zapraszamy na ten profil i proszę do nas napisać, chętnie spotkamy się i wytłumaczymy wszystko. możemy również pomóc założyć taki komitet, zobaczysz wtedy jak to wygląda od drugiej strony, jaka to jest ciężka praca, a przy okazji uzbierasz trochę pieniędzy dla Zuzi, lub innego dziecka. rodzice nie rozliczają się z tych pieniędzy, ponieważ one są wpłacane na konto fundacji Wyspy Szczęśliwe pod opieką której jest Zuzia. nikt nie ma dostępu do tych pieniędzy, do momentu, kiedy dziewczynka będzie gotowa do wyjazdu na zagraniczne leczenie, jeśli uzbiera się pełna kwota. łatwo do nas dotrzeć nawet nie będąc na facebooku, więc zapraszam na rozmowę. pozdrawiam.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry