Dodane: Kasia Data: 2013-08-02 15:10:54 (czytane: 16979) 
28 lipca 2013 r. na placu przy świetlicy wiejskiej w Dobrowodzie odbył się Piknik Rodzinny. Swoją obecnością imprezę uświetnili Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka - Koruba oraz Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora.
Impreza rozpoczęła się programem artystycznym, zaprezentowanym przez dzieci i młodzież z Dobrowody. Następnie wystąpiła "Kapela Świętokrzyska" oraz zespół "Anex", który poprowadził zabawę taneczną.
źródło www.bsck.busko.pl
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (38) |
-!! (2013-08-05 08:46:00)
Z tymi dodatkami to bywa różnie, jedni mają mniej inni więcej, zależy jak blisko są władzy.
-Mieszkaniec (2013-08-05 08:17:13)
Faktycznie pani radna na sesjach wygadana nie jest, ale czy się stoi czy się leży dieta radnego sie nalezy... I oczywiscie ze dyr miała zostać pani komendantowa bo ; to przyjaciółka pani radnej więc wiadomo jaki układ by panował a po drugie dieta radnego jest prawie 3 razy większa od dodatku dyrektorskiego więc korzystniej jest zasiadać w radzie i mieć koleźanke dyr. Ale cały misterny plan poszedł w pi...du. I dobrze,
-Bezimienny (2013-08-05 07:35:32)
a proboszczowi obrywa się rykoszetem tzn. nie miał pojęcia o treści wystąpienia zanim nie nastąpiło, co też dał wyraz przy następnej mszy.A na miejscu dyr. szkoły miał zasiąść ktoś inny a nie pani Basia. Na szczęście pucz się nie udał.
- (2013-08-04 23:49:17)
Pani Barbaro/proszę nie przypisywać sobie cudzych zasług.Szkoła.hala,ośrodek zdrowia ,częściowo świątynia to Wąsowicz.Pani kojarzy mi się z kilkoma wywrotkami żle użytego kruszywa.Parkingi są robione bez podstawowej znajomości sztuki budowlanej.To nie jest budowa ale destrukcja.Owszem coś Pani próbowała robić ale zabrakło odwagi i pewnie talentu.Potrzeby Dobrowody to chodniki ,KANALIZACJA i uporządkowanie wysypiska a nie wyborcze pikniki.W sprawie szkoły zawiodła Pani jako radna i jako człowiek.Zamiast potrzeb swoich wyborców reprezentowała wolę burmistrza.Myślę ,że czas aby Pani zakończyła swoją działalność publiczną i nie skłócała wsi.Za dotychczasową dziękuję.Życzę wszystkiego najlepszego.
-kris (2013-08-04 22:54:32)
tylko ręce opadają jak się widzi jak to pani radna zamiast wziąć się do roboty jako właśnie radna to pokazuje swoją głupotę (tylko nie wiem czy można nazwać to tak bo nawet określenie głupota ma jakieś granice)...... No i szkoda że nie jest tak wygadana na sesjach tak jak w kościele - o, a może sesje rady przenieść do kościołów. Lepiej nie będzie ale może śmieszniej...
-kuku (2013-08-04 22:39:42)
wierze Ci Kris :-)))
-kris (2013-08-04 22:38:09)
kuku, uwierz mi - ja tej pani nie wybierałem.... :)
-kuku (2013-08-04 22:15:53)
Kris masz racje atmosfera będzie naprawdę ciężka, ale chyba będzie ona doskwierać najbardziej pozostałym nauczycielom, niż samej bohaterce całej tej akcji. Przypuszczam, że takie osoby uważają, że są jedynymi słusznymi personami na swoim miejscu, a każdego kto uważa inaczej trzeba usunąć ze stanowiska.
Zastanawia mnie jednak czemu ją wybraliście?
-kris (2013-08-04 21:24:27)
Buszczanin zgoda, ale mi nie o to chodziło. Wyobraź sobie atmosferę w takiej szkole - to jest mała wiejska szkółka gdzie jest może z 10 nauczycieli a nie zespół szkół gdzie jest dyrektor, ze dwóch vice i z 40 nauczycieli. Poza tym jak np. Ty byś się poczuł i jak traktował takiego kogoś o kim wiesz że jest kretem we własnej robocie. A to że taki typ człowieka to też fakt - bo jak to niżej ktoś napisał "nie sra się we własne gniazdo".
-Buszczanin (2013-08-04 21:15:43)
Wróci jakby nigdy nic - to taki typ człowieka ... I dalej będzie pewnie wiercić. Ale może już radną nie zostanie, burmistrz się zmieni i kobita się uspokoi bo nie będzie pleców miała ...
-kris (2013-08-04 21:11:28)
do wszystkich którzy piszą komentarze i nie podpisują się - proszę Was podpisujcie się jakimś nawet najgłupszym nickiem bo wtedy łatwiej jest pogadać z KONKRETNĄ osobą - przecież nie będę pisał że chcę odpisać osobie {- (2013-08-04 20:29:47)}- a do tej osoby chcę się właśnie odezwać. No, tyle wstępu do anonimów - wracając do tematu - burmistrz z tą całą kabałą jak to nazywasz sobie jakoś poradzi (zawsze wróci do Społem czy gdzieś tam) ciekawiej jest z panią radną - wyobraź sobie pierwszy dzień roku szkolnego jak pani radna po całym cyrku wakacyjnym i kontrolach o których piszesz wraca do pracy hehehehe.
- (2013-08-04 20:42:26)
Frekwencja marna na pikniku ...
- (2013-08-04 20:38:36)
Dziwne jest że na stronie Urzędu Miasta Busko Zdrój nie jest podany powód unieważnienia konkursu.... Unieważnili bo co, wygrał nie ten co powinien? Skandall !!! Burmistrz niech przestanie swoich upychać na stanowiska, miało być dla ludzi a jest dla swoich
- (2013-08-04 20:35:46)
rozjaśniłeś mi trochę, ale tym bardziej nie najlepiej to świadczy o tej pani, bo mnie się wydawało, że chodziło o sprawę, jak to niektórzy twierdzą nieco podkręconego konkursu, i odmiennych stanowisk dwóch poniżej opisywanych pań (aczkolwiek do tej drugiej nic nie mam), a tu się okazuje, że chyba jedna pani poróżniła niemal całą wieś i nie tylko dyrektorka jej podpadła
- (2013-08-04 20:29:47)
Pani Wielgo poszła chyba parę kroków za daleko w swojej bucie i aspiracjach zawodowych. A to że nie darzą się sympatią z obecną dyrektorką szkoły to żadna tajemnica. Ale pisanie donosów, skarg, nasyłanie kontroli do szkoły to chyba lekka przesada, bo w swoje gniazdo się nie sra. Diwię się tylko że burmistrz dał się wmanewrować w całą tą kabałę i ciekawe jak teraz z tego wybrnie. Bo na pewno nie z twarzą podobnie jak wspomniana pani radna... Ksiądz też jest ciekawy bardzo w tej Dobrowodzie pozwalając na jakieś odczyty w kościele, no chyba że pani radna zostałą ministrantką ;)
Nic tylko się uśmiać z całej tej wojenki pani radnej która to bardzo chce być dyrektorką szkoły w Dobrowodzie i chyba jest tego pewna że burmistrz ją wsadzi na ten stopłek bo już się odgraża że jak zostanie dyr to zrobi porządek ....
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.