swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Skatepark i nie tylko

Dodane: Kasia Data: 2013-07-19 13:44:58 (czytane: 30710)  Wersja do druku

Tereny przy Stawie Niemieckim oraz ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju zmienią swój wizerunek. Stanie się to za sprawą dwóch gminnych zadań inwestycyjnych mających na celu przekształcić ten obszar w miejsce przyjazne dla mieszkańców, służące wypoczynkowi i rekreacji.

„Uporządkowanie strefy wypoczynkowo-rekreacyjnej z Rybą w tle w rejonie ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju" oraz „Wzrost konkurencyjności i utrzymania atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa poprzez zagospodarowanie terenu przy Stawie Niemieckim w Busku-Zdroju", to dwa zadania, które wpłyną na wizerunek terenów znajdujących się obok osiedla Generała Andersa i Pułaskiego.

skatepark_busko.jpg



Pierwsza inwestycja polegać będzie na budowie skateparku- specjalnego toru do uprawiania sportów ekstremalnych wyposażonego w schody, poręcze, zjazdy, funboxy do skoków, barykady itp. Jest on adresowany do młodzieży pasjonującej się jazdą na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. W ramach zadania powstaną boiska do sportów plażowych: dwa do siatkówki oraz jedno do piłki nożnej.

Nie zapomniano o ścieżce rowerowej i tzw. ścieżce zdrowia, na której pojawią się urządzenia sportowe takie, jak m.in.: lina do balansowania, ściana wspinaczkowa, trampolina, platformy do skakania, stół do gry w tenisa stołowego oraz elementy fitness: drążki i urządzenia do ćwiczeń różnych części mięśni, urządzenia do biegów z przeszkodami itp. Nie zabraknie ławek do siedzenia, stojaków na rowery, a przede wszystkim zieleni. Ponadto wybudowane zostanie oświetlenie parkowe na całym terenie.

skatepark_busko1.jpg


Druga inwestycja skupiona przy Stawie Niemieckim polegać będzie na budowie ścieżki zdrowia wokół zbiornika wodnego, czyli alejek spacerowych. Na tym obszarze powstanie również altana, sprzęt do grilowania, pola biwakowe, stoliki do gry w szachy i gier karcianych, ławki itp. Ta część strefy stanie się miejscem wypoczynku dla osób ceniących sobie spokój oraz rodzinną atmosferę. Powstanie ok. 50 miejsc postojowych i pas jezdny wraz z placem manewrowym, który usprawni dowóz dzieci do działającego tam Publicznego Przedszkola nr 2.

4 lipca 2013 r. w Kielcach między Adamem Jarubasem marszałkiem województwa świętokrzyskiego, a Waldemarem Sikorą burmistrzem miasta i gminy Busko-Zdrój, podpisana została umowa o dofinansowanie inwestycji, w ramach operacji „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013". Kwota dofinansowania pierwszego zadania to 1 428 900 zł, a drugiego 412 841 zł.

Tekst i foto EHR
źródło www.busko.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (65)
     

- (2013-07-20 14:12:49)

A czy ktoś pytał mieszkańców bloku nr 4 na Andersa - czy chcą mieć pod oknami takie cuda? Mieszkańcy tego bloku, przyzwyczajenie przez do spokoju i pięknego widoku z okien i balkonów z pewnością się ucieszą;-/ Już teraz dzień w dzień na stawem nie brakuje pijackich krzykaczy a co dopiero gdy postawi się tam gril. No chyba że straż miejska zajmie się w końcu pilnowaniem porządku w gminie i przestanie robić za listonosza.

-SUPER POMYSŁY (2013-07-20 14:10:44)

1.Cichy skatepark na terenach rekreacyjno- wypoczynkowych i przed blokami mieszkalnymi.
2. Stoły do tenisa stołowego na powietrzu.
3. stoły dla szachistów i karciarzy.

-om - bierz tą forsę!! (2013-07-20 13:03:28)

nie pozwól inny się nachapać.

-om (2013-07-20 10:52:48)

Pewnie znowu zrobią przetarg na wykonanie zrobią kiszke która warta jest 50% tego co zapłacą . Skoro jest dofinansowanie to trzeba wydac co do grosza. Więc zawyżają ceny robót żeby się zgadzało .

-koniQ (2013-07-20 09:34:28)

Brawo, rozje*ią kolejną część miasta... Wszystko na raz, chyba ktoś tam upadł na łeb z dużej wysokości.

-bigl (2013-07-20 02:01:37)

postawienie kilku drazkow to naprawde sprawa nie duzej kwoty a bedzie to najelpsza inwestycja dla mlodziezy pozdro

-asdasd (2013-07-20 00:13:30)

NARESZCIE SKATEPARK !!!!!!

-busczanin (2013-07-19 23:08:34)

skate park ok ale już to przerabialiśmy pod BSCK nikt naprawdę nie pamięta?????/
zapytaliście chłopaków z pod rossmana co oni na to?? typowe to jest dla naszej władzy nie widzą problemów Buska karabosy skate park bardzo niezbędna scena w Widuchowie kibelek za setki tys na uboczu
niestety pozwoliliśmy w busku rządzić wieśniokom którzy podjechali tu zarobić kase a resztę mają w d.....
pozdrawiam
ps pewnie MC wytnie mój komentarz bo tak mu każą dajmy to na FB czy NK bo to nasze miasto jest!!!!!!!!!

-Maciuś 1 (2013-07-19 22:54:56)

Wreszcie, może ktoś pogoni tych blokowych psiarzy co ich pupile srają na całej długości Kusocińskiego i nowego parku. Te kundle zasrywają trawniki a zasrani właściciele udają debili .Walić mandaty zasranym właścicielom kundli.

-, (2013-07-19 22:44:10)

Skatepark to bardzo dobry pomysł. Dlaczego chłopaki którzy pasjonują się jazdą na BMX-ie, hulajnodze, deskorolce, czy rolkach, mają nie mieć miejsc, aby uprawiac to co lubia ? Ludzie sie dziwia ze jezdza po ulicach, osiedlach, a tak naprawdę gdzie mają jeździc? Teraz jak beda mieli gdzie to juz nie bedzie jakis problemow że " potrącą kuracjuszy --.-. Za ten pomysł PLUS

- (2013-07-19 22:43:34)

zrobili by siłke na wolnym powietrzu, bylo ostatnio w wiadomosciach o takich typu rekreacyjno-sportowych sprzetach, radze obadac temat spoko sprawa !

- (2013-07-19 22:34:03)

Roz***ą całe miasto, juz nie da się jeździć ani chodzić i asyf wszędzie jak na wsi za przeproszeniem. Zróbcie jedno i zacznijcie drugie!

- (2013-07-19 20:41:20)

Skatepark niech skonsultują z młodzieżą która będzie z niego korzystać, żeby nie zrobili byle czego

- (2013-07-19 17:49:09)

brawo panie burmistrzu - w końcu ktoś podjął temat

-Basia (2013-07-19 17:15:36)

wspaniale ze cos takiego powstanie nie moge sie doczekac

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry