swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Skatepark i nie tylko

Dodane: Kasia Data: 2013-07-19 13:44:58 (czytane: 30711)  Wersja do druku

Tereny przy Stawie Niemieckim oraz ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju zmienią swój wizerunek. Stanie się to za sprawą dwóch gminnych zadań inwestycyjnych mających na celu przekształcić ten obszar w miejsce przyjazne dla mieszkańców, służące wypoczynkowi i rekreacji.

„Uporządkowanie strefy wypoczynkowo-rekreacyjnej z Rybą w tle w rejonie ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju" oraz „Wzrost konkurencyjności i utrzymania atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa poprzez zagospodarowanie terenu przy Stawie Niemieckim w Busku-Zdroju", to dwa zadania, które wpłyną na wizerunek terenów znajdujących się obok osiedla Generała Andersa i Pułaskiego.

skatepark_busko.jpg



Pierwsza inwestycja polegać będzie na budowie skateparku- specjalnego toru do uprawiania sportów ekstremalnych wyposażonego w schody, poręcze, zjazdy, funboxy do skoków, barykady itp. Jest on adresowany do młodzieży pasjonującej się jazdą na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. W ramach zadania powstaną boiska do sportów plażowych: dwa do siatkówki oraz jedno do piłki nożnej.

Nie zapomniano o ścieżce rowerowej i tzw. ścieżce zdrowia, na której pojawią się urządzenia sportowe takie, jak m.in.: lina do balansowania, ściana wspinaczkowa, trampolina, platformy do skakania, stół do gry w tenisa stołowego oraz elementy fitness: drążki i urządzenia do ćwiczeń różnych części mięśni, urządzenia do biegów z przeszkodami itp. Nie zabraknie ławek do siedzenia, stojaków na rowery, a przede wszystkim zieleni. Ponadto wybudowane zostanie oświetlenie parkowe na całym terenie.

skatepark_busko1.jpg


Druga inwestycja skupiona przy Stawie Niemieckim polegać będzie na budowie ścieżki zdrowia wokół zbiornika wodnego, czyli alejek spacerowych. Na tym obszarze powstanie również altana, sprzęt do grilowania, pola biwakowe, stoliki do gry w szachy i gier karcianych, ławki itp. Ta część strefy stanie się miejscem wypoczynku dla osób ceniących sobie spokój oraz rodzinną atmosferę. Powstanie ok. 50 miejsc postojowych i pas jezdny wraz z placem manewrowym, który usprawni dowóz dzieci do działającego tam Publicznego Przedszkola nr 2.

4 lipca 2013 r. w Kielcach między Adamem Jarubasem marszałkiem województwa świętokrzyskiego, a Waldemarem Sikorą burmistrzem miasta i gminy Busko-Zdrój, podpisana została umowa o dofinansowanie inwestycji, w ramach operacji „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013". Kwota dofinansowania pierwszego zadania to 1 428 900 zł, a drugiego 412 841 zł.

Tekst i foto EHR
źródło www.busko.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (65)
     

-Bzdurna inwestycja, kolejne zmarnowane miliony (2013-07-19 16:44:02)

Gmina zamyka kolejne szkoły lub je łączy, bo mało dzieci, a tu zamierza za miliony budować Małpi Park, jakbyśmy mieli co najmniej afrykański a nie ujemny przyrost naturalny - skąd ta schizofrenia?!
Czy nie stąd, że przy takich inwestycjach można się suto nachapać? czy nie dlatego budowa dróg u nas jest droższa niż w Niemczech?
Czy to nie będzie kolejna kicha minigolf przy MGOPS?
[b]Władzo stwórz miejsca pracy i doprowadź do porządku to co jest, nie marnuj naszej kasy na bezmyślne cudeńka![/b]

-Młody Busczanin (2013-07-19 15:52:13)

I tak w tym buskim grajdole wszystko poniszczą albo podpalą gnoje z pobliskich osiedli. Szkoda, bo zapowiada się to wszystko na prawdę fajnie.

- (2013-07-19 15:35:52)

wszystko ładnie ławki, ścieżka rowerowa, ścieżka zdrowia stoliki,pola biwakowe, miejsca parkingowe, altana, stoły, boiska itd. ciekawie mnie tylko jedno gdzie to się pomieści, bo teren wcale nie jest duży

- (2013-07-19 15:29:46)

wszystko ok ale może by tak pierw skończyć poprzednie prace bo faktycznie Busko będzie wyglądało jak po wojnie

- (2013-07-19 14:55:19)

....i kamery do monitoringu, żeby amatorzy zimnych zakąsek i małolaty niszczący wszystko nie zadomowili
się na stałe.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry