Dodane: Kasia Data: 2013-07-19 13:44:58 (czytane: 30708) 
Tereny przy Stawie Niemieckim oraz ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju zmienią swój wizerunek. Stanie się to za sprawą dwóch gminnych zadań inwestycyjnych mających na celu przekształcić ten obszar w miejsce przyjazne dla mieszkańców, służące wypoczynkowi i rekreacji.
„Uporządkowanie strefy wypoczynkowo-rekreacyjnej z Rybą w tle w rejonie ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju" oraz „Wzrost konkurencyjności i utrzymania atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa poprzez zagospodarowanie terenu przy Stawie Niemieckim w Busku-Zdroju", to dwa zadania, które wpłyną na wizerunek terenów znajdujących się obok osiedla Generała Andersa i Pułaskiego.

Pierwsza inwestycja polegać będzie na budowie skateparku- specjalnego toru do uprawiania sportów ekstremalnych wyposażonego w schody, poręcze, zjazdy, funboxy do skoków, barykady itp. Jest on adresowany do młodzieży pasjonującej się jazdą na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. W ramach zadania powstaną boiska do sportów plażowych: dwa do siatkówki oraz jedno do piłki nożnej.
Nie zapomniano o ścieżce rowerowej i tzw. ścieżce zdrowia, na której pojawią się urządzenia sportowe takie, jak m.in.: lina do balansowania, ściana wspinaczkowa, trampolina, platformy do skakania, stół do gry w tenisa stołowego oraz elementy fitness: drążki i urządzenia do ćwiczeń różnych części mięśni, urządzenia do biegów z przeszkodami itp. Nie zabraknie ławek do siedzenia, stojaków na rowery, a przede wszystkim zieleni. Ponadto wybudowane zostanie oświetlenie parkowe na całym terenie.

Druga inwestycja skupiona przy Stawie Niemieckim polegać będzie na budowie ścieżki zdrowia wokół zbiornika wodnego, czyli alejek spacerowych. Na tym obszarze powstanie również altana, sprzęt do grilowania, pola biwakowe, stoliki do gry w szachy i gier karcianych, ławki itp. Ta część strefy stanie się miejscem wypoczynku dla osób ceniących sobie spokój oraz rodzinną atmosferę. Powstanie ok. 50 miejsc postojowych i pas jezdny wraz z placem manewrowym, który usprawni dowóz dzieci do działającego tam Publicznego Przedszkola nr 2.
4 lipca 2013 r. w Kielcach między Adamem Jarubasem marszałkiem województwa świętokrzyskiego, a Waldemarem Sikorą burmistrzem miasta i gminy Busko-Zdrój, podpisana została umowa o dofinansowanie inwestycji, w ramach operacji „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013". Kwota dofinansowania pierwszego zadania to 1 428 900 zł, a drugiego 412 841 zł.
Tekst i foto EHR
źródło www.busko.pl
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (65) |
-Czy zmieni się też nazwa stawu? (2013-07-21 10:11:38)
Był Bycok jest Szczyt Głupoty, był Niemiecki, będzie ...?
-słomiany zapał (2013-07-21 10:05:47)
będzie podobnie jak ze wszystkimi innymi inwestycjami,ciekawe tylko czy staw niemiecki będzie czyszczony czy tylko na potrzeby inwestycji rozgrzebany ,a potem pozostawiony sam sobie i niech się glony rozmnażają tak jak w oczkach w parku,smród i zgnilizna
-Janusz (2013-07-21 04:10:04)
Świetna inicjatywa. Staw niemiecki nareszcie będzie wykorzystany.
- (2013-07-21 00:05:17)
a termin zakonczenia prac jak zawsze nie okreslony to juz normalka ze wynikna niespodziewane trudnosci zamiast pol roku bedzie to trwac z rok
-Radzanów =studnia bez dna, Staw Niemiecki 2ga studnia? (2013-07-20 23:58:45)
Poprzednicy topili kolejne miliony w Radzanowie - zbiorniku którego woda bodaj nigdy nie nadawała się do kąpieli, Sikora znalazł se bagno finansowe bliżej - staw Niemiecki i jego otoczenie. Jestem pewien, że wyjdzie jak z Radzanowem.
-Zastaw się a postaw się (2013-07-20 23:56:38)
Kryzys finansowy w Polsce się pogłębia, i ekonomiści przewidują ,że prawdopodobnie czeka nas los Grecji. A tymczasem u nas radosna twórczość trwa w najlepsze, bo czy aby włodarze zadłużonego już na miliony Buska dalej bezmyślnie nie szastają NASZYM publicznym groszem?!
Czy nie dość już rogrzebywania kolejnych części miasta, gdy rozpoczętych końca nie widać?!
Już teraz gdzie nie spojrzeć w Busku krajobraz księżycowy!
- (2013-07-20 22:50:29)
Popieram Panią przewodniczącą i ma mój głos w następnych wyborach.
-tak źle, tak niedobrze. (2013-07-20 21:46:51)
Jak tak to wyzywają Burmistrza, że nic nie robi. Jak robi, to go wyzywają że robi.
Na poprzednich dyrektorach BSCK wieszali psy, teraz też to samo.
Wygląda, że i tak się nie dogodzi.
- (2013-07-20 20:12:16)
Czy potrzebne jest 50 miejsc postojowych, dla kogo? Jak ma to być miejsce dla osób ceniących ciszę i rodzinną atmosferę.
Kiedy zostanie przedstawiony projekt zagospodarowania terenu?????
-Julka mądra to Ty nie jesteś..... (2013-07-20 18:12:00)
- co znaczy teren niezagospodarowany? Koniecznie trzeba zagospodarować zamiast utrzymywać zielone powierzchnie?
- skatepark jest potrzebny 10 może 20 osobom przez maks 3-4 miesiące i to po kilka godzin. Koszt budowy przeliczony przez te wslażniki to najwyższy wydatek na jedna osoba w ciągu ostatnich lat. Ktoś sobie za pieniądze podatnika tworzy wizerunek dobrego wujka
- skoro są pieniądze może warto zapytać mieszkańców, wzorem np Poznania, na co tą kasę skierować. Dośc już samowoli urzędasów w ,, zagospodarowywaniu,, publicznego grosza
- Busku brakuje animatora kultury a nie nowych urządzeń. Nowa postać w BSCK , ciekawe czy zaprezentowała w konkursie swoje pomysły, niepokojąco długo nic nie prezentuje. Może zwolnić urzędasa a za te pieniądze zorganizować konkurs na kilka czy kilkanaście ciekawych imprez. Tylko kto oceni stopień ich ciekawości? Urzędnik magistracki w spodniach typu
,, chłop stoi, portki siedzą,,?
- atrakcyjnośc terenów wokół stawu jest umowna. Dokładniej bliska zeru. Podobnie jak Zimne Wody. To skarbonka do której trzeba będzie stale wpłacać
- mało kompetenta władza zamiast zrobić listę spraw, cyka prezentami. Oczywiście jest w tym przemyślny cel: kupowanie mało rozgarniętego wyborcy. Bo czas już najwyższy
-Kto będzie płacić odszkodowania połamanym? (2013-07-20 17:37:50)
Skatepark- specjalny tor do uprawiania sportów ekstremalnych wyposażonego w schody, poręcze, zjazdy, funboxy do skoków, barykady - SUPER! - już widzę te kolejki połamanych użytkowników skateparku i ich sprytnych adwokatów skarżących w sądzie Gminę o odszkodowania! super! Teraz rozumiem dlaczego bardziej kumaci notable kierowali swoje dzieci na prawo.
-Julka (2013-07-20 16:57:39)
Oczywiście nikomu nic nie pasuje.! Ludzie, potraficie tylko narzekać.!! Robią coś- jest źle, nie robią-też źle. Skatepark pod BSCK.!? Ta rozwalona rampa na którą było strach stanąć.!? Nareszcie coś zaczynają robić i miasto zaczyna się rozwijać, a wy narzekacie.! Teren na którym ma to powstać od dawna jest zaniedbany i niewykorzystany. Ale nie, po co zrobić coś żeby młodzież miała użytek.!? Bo szczerze mówiąc co młodzież w Busku może robić, co jest dla nas młodych.? NIC.! Po co zrobić ławki i alejki spacerowe dookoła stawu skoro może być tam wielkie zaśmiecone nic. Brawa dla gminy że nareszcie zaczęła myśleć tez o mieszkańcach i coś dla nich zrobić, a nie tylko w kuracjuszy inwestować.!! :)
-Kolejne pieniądze wywalone w błoto... (2013-07-20 16:53:50)
i nareszcie pijący pod chmurką będą mieli altanę. Popieram jedynie budowę skateparku , natomiast sprzęt do ćwiczeń powinien znaleźć się na terenie stadionu (kompletnie niewykorzystanego) , a altany do grillowania niech każdy sobie zbuduje we własnym zakresie. Będą kolejne koszty, wystarczy policzyć ile pieniędzy wpompowano w Radzanów, gdzie spalono zadaszenia, zniszczono kabiny. A gdzie rozłoży się cyrk lub wesołe miasteczko. Do kompletu trzeba zaplanować w tym miejscu budowę Komisariatu Policji, bo spokój się w tym miejscu kończy. Lepiej władza powinna zmienić ogrodzenie Przedszkola na Andersa przy Stawie Niemieckim, bo stare woła o pomstę do nieba.
- (2013-07-20 15:53:14)
a czy ktoś pytał mieszkańców os. Piłsudskiego czy im zrobić boisko do piłki siatkowej i gminny plac zabaw??????????????????????????????????????
- (2013-07-20 14:20:30)
na kiedy jest zaplanowany koniec budowy?
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.