swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Skatepark i nie tylko

Dodane: Kasia Data: 2013-07-19 13:44:58 (czytane: 30708)  Wersja do druku

Tereny przy Stawie Niemieckim oraz ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju zmienią swój wizerunek. Stanie się to za sprawą dwóch gminnych zadań inwestycyjnych mających na celu przekształcić ten obszar w miejsce przyjazne dla mieszkańców, służące wypoczynkowi i rekreacji.

„Uporządkowanie strefy wypoczynkowo-rekreacyjnej z Rybą w tle w rejonie ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju" oraz „Wzrost konkurencyjności i utrzymania atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa poprzez zagospodarowanie terenu przy Stawie Niemieckim w Busku-Zdroju", to dwa zadania, które wpłyną na wizerunek terenów znajdujących się obok osiedla Generała Andersa i Pułaskiego.

skatepark_busko.jpg



Pierwsza inwestycja polegać będzie na budowie skateparku- specjalnego toru do uprawiania sportów ekstremalnych wyposażonego w schody, poręcze, zjazdy, funboxy do skoków, barykady itp. Jest on adresowany do młodzieży pasjonującej się jazdą na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. W ramach zadania powstaną boiska do sportów plażowych: dwa do siatkówki oraz jedno do piłki nożnej.

Nie zapomniano o ścieżce rowerowej i tzw. ścieżce zdrowia, na której pojawią się urządzenia sportowe takie, jak m.in.: lina do balansowania, ściana wspinaczkowa, trampolina, platformy do skakania, stół do gry w tenisa stołowego oraz elementy fitness: drążki i urządzenia do ćwiczeń różnych części mięśni, urządzenia do biegów z przeszkodami itp. Nie zabraknie ławek do siedzenia, stojaków na rowery, a przede wszystkim zieleni. Ponadto wybudowane zostanie oświetlenie parkowe na całym terenie.

skatepark_busko1.jpg


Druga inwestycja skupiona przy Stawie Niemieckim polegać będzie na budowie ścieżki zdrowia wokół zbiornika wodnego, czyli alejek spacerowych. Na tym obszarze powstanie również altana, sprzęt do grilowania, pola biwakowe, stoliki do gry w szachy i gier karcianych, ławki itp. Ta część strefy stanie się miejscem wypoczynku dla osób ceniących sobie spokój oraz rodzinną atmosferę. Powstanie ok. 50 miejsc postojowych i pas jezdny wraz z placem manewrowym, który usprawni dowóz dzieci do działającego tam Publicznego Przedszkola nr 2.

4 lipca 2013 r. w Kielcach między Adamem Jarubasem marszałkiem województwa świętokrzyskiego, a Waldemarem Sikorą burmistrzem miasta i gminy Busko-Zdrój, podpisana została umowa o dofinansowanie inwestycji, w ramach operacji „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013". Kwota dofinansowania pierwszego zadania to 1 428 900 zł, a drugiego 412 841 zł.

Tekst i foto EHR
źródło www.busko.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (65)
     

-Czy zmieni się też nazwa stawu? (2013-07-21 10:11:38)

Był Bycok jest Szczyt Głupoty, był Niemiecki, będzie ...?

-słomiany zapał (2013-07-21 10:05:47)

będzie podobnie jak ze wszystkimi innymi inwestycjami,ciekawe tylko czy staw niemiecki będzie czyszczony czy tylko na potrzeby inwestycji rozgrzebany ,a potem pozostawiony sam sobie i niech się glony rozmnażają tak jak w oczkach w parku,smród i zgnilizna

-Janusz (2013-07-21 04:10:04)

Świetna inicjatywa. Staw niemiecki nareszcie będzie wykorzystany.

- (2013-07-21 00:05:17)

a termin zakonczenia prac jak zawsze nie okreslony to juz normalka ze wynikna niespodziewane trudnosci zamiast pol roku bedzie to trwac z rok

-Radzanów =studnia bez dna, Staw Niemiecki 2ga studnia? (2013-07-20 23:58:45)

Poprzednicy topili kolejne miliony w Radzanowie - zbiorniku którego woda bodaj nigdy nie nadawała się do kąpieli, Sikora znalazł se bagno finansowe bliżej - staw Niemiecki i jego otoczenie. Jestem pewien, że wyjdzie jak z Radzanowem.

-Zastaw się a postaw się (2013-07-20 23:56:38)

Kryzys finansowy w Polsce się pogłębia, i ekonomiści przewidują ,że prawdopodobnie czeka nas los Grecji. A tymczasem u nas radosna twórczość trwa w najlepsze, bo czy aby włodarze zadłużonego już na miliony Buska dalej bezmyślnie nie szastają NASZYM publicznym groszem?!

Czy nie dość już rogrzebywania kolejnych części miasta, gdy rozpoczętych końca nie widać?!

Już teraz gdzie nie spojrzeć w Busku krajobraz księżycowy!





- (2013-07-20 22:50:29)

Popieram Panią przewodniczącą i ma mój głos w następnych wyborach.

-tak źle, tak niedobrze. (2013-07-20 21:46:51)

Jak tak to wyzywają Burmistrza, że nic nie robi. Jak robi, to go wyzywają że robi.
Na poprzednich dyrektorach BSCK wieszali psy, teraz też to samo.
Wygląda, że i tak się nie dogodzi.

- (2013-07-20 20:12:16)

Czy potrzebne jest 50 miejsc postojowych, dla kogo? Jak ma to być miejsce dla osób ceniących ciszę i rodzinną atmosferę.
Kiedy zostanie przedstawiony projekt zagospodarowania terenu?????

-Julka mądra to Ty nie jesteś..... (2013-07-20 18:12:00)

- co znaczy teren niezagospodarowany? Koniecznie trzeba zagospodarować zamiast utrzymywać zielone powierzchnie?

- skatepark jest potrzebny 10 może 20 osobom przez maks 3-4 miesiące i to po kilka godzin. Koszt budowy przeliczony przez te wslażniki to najwyższy wydatek na jedna osoba w ciągu ostatnich lat. Ktoś sobie za pieniądze podatnika tworzy wizerunek dobrego wujka

- skoro są pieniądze może warto zapytać mieszkańców, wzorem np Poznania, na co tą kasę skierować. Dośc już samowoli urzędasów w ,, zagospodarowywaniu,, publicznego grosza

- Busku brakuje animatora kultury a nie nowych urządzeń. Nowa postać w BSCK , ciekawe czy zaprezentowała w konkursie swoje pomysły, niepokojąco długo nic nie prezentuje. Może zwolnić urzędasa a za te pieniądze zorganizować konkurs na kilka czy kilkanaście ciekawych imprez. Tylko kto oceni stopień ich ciekawości? Urzędnik magistracki w spodniach typu
,, chłop stoi, portki siedzą,,?

- atrakcyjnośc terenów wokół stawu jest umowna. Dokładniej bliska zeru. Podobnie jak Zimne Wody. To skarbonka do której trzeba będzie stale wpłacać

- mało kompetenta władza zamiast zrobić listę spraw, cyka prezentami. Oczywiście jest w tym przemyślny cel: kupowanie mało rozgarniętego wyborcy. Bo czas już najwyższy

-Kto będzie płacić odszkodowania połamanym? (2013-07-20 17:37:50)

Skatepark- specjalny tor do uprawiania sportów ekstremalnych wyposażonego w schody, poręcze, zjazdy, funboxy do skoków, barykady - SUPER! - już widzę te kolejki połamanych użytkowników skateparku i ich sprytnych adwokatów skarżących w sądzie Gminę o odszkodowania! super! Teraz rozumiem dlaczego bardziej kumaci notable kierowali swoje dzieci na prawo.

-Julka (2013-07-20 16:57:39)

Oczywiście nikomu nic nie pasuje.! Ludzie, potraficie tylko narzekać.!! Robią coś- jest źle, nie robią-też źle. Skatepark pod BSCK.!? Ta rozwalona rampa na którą było strach stanąć.!? Nareszcie coś zaczynają robić i miasto zaczyna się rozwijać, a wy narzekacie.! Teren na którym ma to powstać od dawna jest zaniedbany i niewykorzystany. Ale nie, po co zrobić coś żeby młodzież miała użytek.!? Bo szczerze mówiąc co młodzież w Busku może robić, co jest dla nas młodych.? NIC.! Po co zrobić ławki i alejki spacerowe dookoła stawu skoro może być tam wielkie zaśmiecone nic. Brawa dla gminy że nareszcie zaczęła myśleć tez o mieszkańcach i coś dla nich zrobić, a nie tylko w kuracjuszy inwestować.!! :)

-Kolejne pieniądze wywalone w błoto... (2013-07-20 16:53:50)

i nareszcie pijący pod chmurką będą mieli altanę. Popieram jedynie budowę skateparku , natomiast sprzęt do ćwiczeń powinien znaleźć się na terenie stadionu (kompletnie niewykorzystanego) , a altany do grillowania niech każdy sobie zbuduje we własnym zakresie. Będą kolejne koszty, wystarczy policzyć ile pieniędzy wpompowano w Radzanów, gdzie spalono zadaszenia, zniszczono kabiny. A gdzie rozłoży się cyrk lub wesołe miasteczko. Do kompletu trzeba zaplanować w tym miejscu budowę Komisariatu Policji, bo spokój się w tym miejscu kończy. Lepiej władza powinna zmienić ogrodzenie Przedszkola na Andersa przy Stawie Niemieckim, bo stare woła o pomstę do nieba.

- (2013-07-20 15:53:14)

a czy ktoś pytał mieszkańców os. Piłsudskiego czy im zrobić boisko do piłki siatkowej i gminny plac zabaw??????????????????????????????????????

- (2013-07-20 14:20:30)

na kiedy jest zaplanowany koniec budowy?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry