swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Nietrzeźwy wójt gminy Tuczępy za kierownicą

Dodane: Kasia Data: 2013-07-03 09:30:26 (czytane: 17344)  Wersja do druku

W poniedziałek wieczorem policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę peugeota. Po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że mężczyzna ma 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowcą samochodu był 48-letni wójt gminy Tuczępy, który po złożeniu wyjaśnień został zwolniony do domu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Sprawę przekazano do prokuratury. Jeśli wójt zostanie skazany, straci stanowisko.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (24)
     

- (2013-07-06 10:15:00)

Ot Polska. Policja złapała pijanego za kierownocą w jak sie okazuje cześć społeczeństwa broni gościa. Więc może wszyscy prowadźmy na bani a jak kogoś złapią to będziemy ubolewać że mu się nie udało, że mu się noga podwinęłą ... Dobre podejście do sprawy. Dla mnie jest to dno człowiek bo albo ma problemy w alkoholem albo czuł się na tyle mocny zajmując wysoskie stanowisko że miał w d.....pie policję i przepisy. Ja osobiście po wypiciu idę na piechotę, wracam z kimś trzeźwym lub taxi - to chyba nienormalny jestem dla niktórych broniących w/w pana, bo przecież spoko mogę wrócić sam prowadząć i może jakoś się uda.....

- (2013-07-05 19:03:30)

obyś nigdy w życiu nie popełnił błędu, a jeśli już ci się zdarzy oby cię potraktowali tak jak ty traktujesz innych

nie zapominaj, ze ludzie giną na drogach również przez kierowców trzeźwych, ale bez wyobraźni, więc każdy może być sprawcą takiego zdarzenia, nie tylko ktoś po kropelkach, ale również ktoś taki jak ty

gdybyś czytał posty ze zrozumieniem to zauważyłbyś, ze dotyczą one raczej sprzeciwu przed wydawaniem wyroków zanim zrobi to sąd

ponadto nie trzeba podawać imienia i nazwiska wójta skoro podano, że jest to wójt Tucząp, taki człowiek jest tylko jeden i wszyscy wiedzą kim on jest

--gal (2013-07-05 14:36:27)

Nie rozumie dlaczego niektórzy bronią tego człowieka? Wójt to osoba publiczna, tzw. zaufania publicznego i powinien dawać przykład, a nie jeździć nabity! Jak by zabił po pijaku twoje dziecko to też byś go bronił jeden z drugim ? Ja tam człowieka nie znam i nie wiem kto jest u Was wójtem.
Poza tym nie podają jego danych, tylko że wójt, więc wszystko jest ok ;)

-no przecież ... (2013-07-05 09:58:47)

... nie napisali, że ma wyrok...
Napisali, że miał 0,5 promila i tyle...
Resztę każdy sobie dośpiewuje

- (2013-07-05 06:45:03)

oj romuś, romuś nauczyłeś się obsługiwać komputer i piszesz takie głupoty...

zawsze trzeba być człowiekiem, nie hieną, która żeruje na cudzym nieszczęściu i cieszy się z cudzych błędów, bo jak ty się potkniesz to też cię zeżrą tacy jak ty

a to w ogóle skąd wiesz, że ma "problem z wódą" i ze był "nabity jak syfon" - masz takie doświadczenia? I skąd wiesz jaki będzie wyrok - jesteś sędzią?, znasz wszystkie okoliczności?, a może w drugim badaniu wyszło mu mniej?

A poza tym to nie jest chyba twoja sprawa na co facet wydaje pensje? Ty rozliczasz się przed swoim pracodawcą z rachunków?

Mówię ci nie bądź hieną i nie ciesz się z czyjegoś nieszczęścia, bo takim jak ty też w razie potrzeby nikt nie pomoże, a facet jak popełnił błąd to za niego zapłaci, ale przed sądem nie przed tobą

- (2013-07-04 21:59:27)

Oczywiście że ma takie prawo, ale że jechał nabity jak syfon to chyba podatnicy mogą się dowiedzieć bo to z podatków ma dość ładną pensję. I skoro ma problem z wódą to może niech sobie oddychnie od intratnej posadki... I nikt go nie ocenia, zostało podane do wiadomości. A po drugie to jaki może być wyrok jak był na bani? A może właśnie dlatego że zostało to podane do publicznej wiadomości to trudniej będzie w sądzie mu sobie załatwić uniewinnienie

- (2013-07-04 21:50:41)

nawet wójt ma prawo do tego, aby go oceniać dopiero po wyroku a nie przed

- (2013-07-04 21:38:28)

Wójt jest osobą publiczną. Więc informacja jak najbardziej na miejscu

- (2013-07-04 21:23:50)

a ty chciałbyś żeby twoimi danymi wycierali sobie gębę, jakby ci się noga podwinęła
facet jeszcze nie ma wyroku i nie wiadomo jak było, alkomat to nie wszystko

-marcel (2013-07-04 21:07:31)

do poniżej, ej ty adwokat, portal podaje informacje, to wg ciebie napiętnowanie?, może zataić wszystko, a może za twoich czasów tak sie robiło?

- (2013-07-04 17:27:22)

a ja mam takie naiwne pytanie:
jakim prawem policja upublicznia tą informację, przecież to przede wszystkim oni powinni wiedzieć, ze winnym to się jest dopiero po wyroku.
Według mnie wójt nie wójt nie mają prawa naruszać jego dóbr osobistych przed wydaniem wyroku sadowego

-Jak miał równo pół promilla... (2013-07-04 16:02:58)

to jest to wykroczenie, chyba, że kolejne badanie wskazało wyższy wynik

- (2013-07-04 08:44:20)

Zbliżają się wybory. Pili i ktoś podpier.... Zawsze znajdzie się dobra dusza

- (2013-07-04 00:51:37)

polacy nic sie nie stało

- (2013-07-03 22:40:08)

Nic się nie mierzy razy dwa w tym przypadku, gdyż wynik jest podany w promilach a nie w mg. Był pijany, został złapany więc sprawa mam nadzieję skończy się zabraniem prawka i wylot z roboty - tak jak by się to stało z normalnym szarym obywatelem. Ale tu pewnie zaraz będzie że jadł jabłka, pił Amol lub coś podobnego

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry