swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Mamy w Busku Mickiewkę!

Dodane: Kasia Data: 2013-06-26 14:54:48 (czytane: 21077)  Wersja do druku

We wtorek 25 czerwca ulica Mickiewicza w Busku-Zdroju została oficjalnie otwarta. Przecięcia wstęgi podczas uroczystości dokonali m.in. marszałek województwa Adam Jarubas, pani wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, a także władze naszego miasta i powiatu.

Otwarcie buskiego deptaka to z pewnością wyjątkowa chwila w historii naszego miasta. Burmistrz Waldemar Sikora oficjalnie ogłosił, że mamy w Busku Mickiewkę, na podobieństwo kieleckiej Sienkiewki.

 otwarcie_mickiewicza.jpg

Historię przebiegu inwestycji przypomniał wszystkim wiceburmistrz Tomasz Mierzwa. Marszałek Adam Jarubas wyraził nadzieję, że nowo wyremontowany deptak wpłynie na zwiększenie atrakcyjności miasta. Wojewoda życzyła sobie, a także władzom i mieszkańcom miasta, aby buski deptak zawsze tętnił życiem. Kiedy uroczystości dobiegły końca wszyscy mogli skosztować przejażdżki wózkami Słonecznego Ekspresu.

 otwarcie_mickiewicza1.jpg


Remont ulicy Mickiewicza zrealizowano w ramach projektu „Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej miasta Busko-Zdrój – etap I”. Prace rozpoczęły się w 2011 roku. Ulica nabrała nowoczesnego, estetycznego wyglądu. Zniszczone nawierzchnie asfaltowe zastąpiono nawierzchniami granitowymi i nawierzchniami z kostki betonowej.

 otwarcie_mickiewicza2.jpg

Dla rowerzystów wyznaczono specjalny pas wzdłuż ulicy. Ulicę zdobią nowe trawniki, a także krzewy i byliny. Nie brakuje tu także elementów małej architektury, murków oporowych, granitowych schodów, siedzisk, kamiennych kul, ławek i innych.

 otwarcie_mickiewicza3.jpg

Ulica jest oświetlona. Dzięki oświetleniu w posadzkach eksponowane są m.in. przepiękne drzewa rosnące przy ulicy. Rozbudowano lub wymieniono infrastrukturę podziemną. Koszt zadania to ok. 25,8 mln zł brutto.

Wkrótce video.

/kr/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (59)
     

-busko (2013-07-01 15:47:06)

nazwijmy ją ryży Wąsowicz i jego paskuda też będziemy pamiętali kto się do tego przyczynił.Błagam oby nie mickiewka to nie zgodne z polskim nazewnictwem i jest ścigane prawem

-ptrzyzwyczaimy się i do tej... (2013-07-01 08:09:39)

... i będziemy chwalić...

-busko (2013-06-29 09:50:51)

tak stara Mickiewicza była zabytkiem.wcześniej miała dwie nazwy całkiem inne.W latach 60-tych ludzie nazywali ją Zdrojowa.wychowałem się na niej i wiem.obecnie jest największym bublem w Busku.powinna się nazywać zemstą poprzedniej władzy,lub spapraną aleją

- (2013-06-28 14:01:13)

25.8 mln zł / 1km = 25 000 za 1m bieżący

-zabytkowa al. Mickiewicza? (2013-06-28 12:03:01)

no, no. Tego bym nie wymyślił.

-busko (2013-06-28 10:49:54)

z tego co wiadomo w Busku takiego konserwatora zabytków nie ma.gdyby był nie pozwoliłby na zniszczenie zabytkowej al.Mickiewicza,starego rynku,wielu zabytkowych budynków,parku zdrojowego, dawnej Wiślickiej ze Zdroju,byczej góry itd itp.w Busku już nie ma co chronić i bronić zostały tylko stołki do zdobywania za fałszywe obietnice dawane nam przed każdymi wyborami,...każdymi

-do poniżej (2013-06-28 10:27:24)

Kto wybiera czy powołuje i komu podlega w tym mieście konserwator zabytków?I czy w ogóle jest ktoś taki?Bo jeżeli jest, to powinien być wywalony na zbity pysk i pociągnięty do odpowiedzialności.

-busko (2013-06-28 10:16:16)

dajcie spokój tej babci,starość jest dla ludzi geriatria też,ale zobaczcie jak ci FACHOWCY kładący chodnik z dużych płyt to robią. gorzej pieprzą jak ci partacze z Mickiewicza.I co i nic. Gdzie jest ten nadzór pani nizinier bez znajomości tej(dyscypliny)budownictwa.znowu będziecie mówić że roboty nie zostaną odebrane.Czy nie lepiej dopilnować już teraz.co pani na to pani NIZINIER Z DWU CZŁONOWYM NAZWISKIEM pani R.P. A pan panie burmistrzu nie lepiej teraz dopilnować

-*** (2013-06-28 09:54:03)

ta babcia jest podobno na oddziale geriatrycznym w buskim szpitalu.

- (2013-06-28 09:14:07)

Gdzie się podział komentarz mówiący o siwej skulonej babci przecinającej wstęgę?

-Mateusz (2013-06-27 22:57:39)

Wszyscy buszczanie maja bol d*py o cala rewitalizacje, ja tez. Tylko tyle ze na forum kazdy moze o tym powiedziec ale nie wielu na stolkach to czyta a tym bardziej nie wypowiada sie na temat komentarzy i nie bierze ich w zadnym stopniu pod uwage. Moze jakies buskie powstanie mozna by zorganizowac, zniszczyli "skałki", "aleje", "zula" no dobra moze to 3 chociaz im sie uda ale no bez jaj mogliby dac do opini publicznej projekty wizualne a nie wrzucili kiedys (okolo rok przed rozpoczeciem prac) kilka obrazkow z jakiegos slabego programu graficznego i ciesza ryjki ze kasa wpadnie do kabzy. Lawka na "aleje" 200 zl zamontowanie 100 zl odliczenie podatkow kij wie ile, w kieszeni urzedasa 500 zl widok przecietnego mieszkanca robionego w bambuko - bezcenna. Bardziej od ciapasow boje sie polityki wlasnego kraju, paranoja...

- (2013-06-27 17:53:34)

Ja chce złote literki na granicie z nazwiskami pomysłodawcow, realizatorów, wykonawców, budowlancow - takie same jak na tych pieknych plytach za naszym rycerzykiem z mieszkem przed Byczoczkiem (aby pasowało do Mickiewki)

-Tabu (2013-06-27 16:39:15)

A ta w czerwieni z torba to kto bo nieobyty na tych salonach jestem

-Do -xxxxxxxxx (2013-06-27 16:28:59)

Słuchaj baranie popieram gościa TO JO a ty jesteś capem skoro wierzysz jeszcze w cuda rudego premiera mocno powiedziane ale prawdziwe pewnie ty albo twoji starzy lub żona są przy korycie i trudno będzie im się rozstać darmową michą no cóż takie życie takim jak ty i tobie POdobnym mówimy pa pa

- (2013-06-27 16:03:13)

Tyle pisemnych wypocin... a i tak na nich zagłosujecie...

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry