swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

W niedzielę 'Piknik patriotyczny'

Dodane: Kasia Data: 2013-06-20 09:42:49 (czytane: 12657)  Wersja do druku

Stowarzyszenie EKO-ZDRÓJ w Busku- Zdroju zaprasza wszystkich chętnych - młodzież i dorosłych na 'Piknik patriotyczny', który odbędzie się w niedzielę 23 czerwca o godzinie 16.00 na placu przy kościele parafialnym. św. Brata Alberta w Busku-Zdroju ul. Lipowa 1.

Projekt z zakresu podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej wspierany przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko- Zdrój.

W  programie przygotowanym przez młodzież  dla  kombatantów :

  • wspólne  śpiewanie piosenek patriotycznych z udziałem zespołu młodzieży szkolnej,
  •  rozdanie nagród dla uczestników konkursu fotograficznego  pt." Miejsca upamiętnione walką narodowo-wyzwoleńczą na terenie gminy Busko- Zdrój,"
  • pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu  grupy ratowników przy  ZHP,
  • grill  i napoje  dla  uczestników  spotkania.


Organizatorzy serdecznie zapraszają!


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (22)
     

-xyz (2013-06-20 18:32:04)

Żar z nieba doskwiera i w głowach wam sie lasuje. Kąsacie jak zwykle, jak te przysłowiowe ratlerki.
Zakasz człowieku rękawy i weź się sam do roboty i przestań uprawiać krytykanctwo.
Wymyślili..."eko-patriotyzm" i walą głową w beton i szukają zapisów encyklopedycznych.
Statut i cele opracowali dla siebie i robią z tego to co uważają za słuszne według własnej oceny.
Wypisaliście ich wszystkich z nazwiska i imienia, jeszcze tylko numer buta i kołnierzyka wpiszcie .
Najlepiej wam wychodzi opluwanie.
Pani Mario i Panie Jacku nie przejmujcie się tym podgryzaniem, róbcie dalej to co robicie razem z młodzieżą, bo warto i robicie to godnie.
Poprzeczka wysoka, byle kłykeć nie dorówna.

-* gwiazdka (2013-06-20 18:02:07)

Są zapisy, które podają, że:
I. "stowarzyszenie to nic innego jak dobrowolne, samorządne zrzeszenie osób o celach niezarobkowych".
Czyli robią za friko i kasiory dla siebie nie biorą.
II. wpisali sobie w działaniach, że będą " podtrzymywać tradycje i wartości historyczne i kulturalne"...i to robią.
To czemu przymuszacie ich akurat do ekologii, to zadanie teraz dla gminy, niech się wykaże.Nie można zadań dublować.

- (2013-06-20 13:00:05)

Olo jak zawsze wypisuje niestworzone rzeczy i za GW tworzy hybrydę pojęciową jak tzw. "nowoczesny pseudo patriotyzm" w wykonaniu fanatycznych antypolskich wyznawców internacjonalizmu, uduchowionych dokonaniami członków swych rodzin w służbach prześladujących i mordujących polskich patriotów

Ja napisze w przeciwieństwie do ciebie czy nie jest patriotyzm.
Patriotyzmem Olciu na pewno nie jest poniżanie własnych współobywateli (polaków) zakłamanymi historiami, a także tuszowanie zbrodni dokonanych na polakach, a zwłaszcza tego że Polacy byli ofiara aż trzech ludobójstw w pierwszej połowie XX wieku (niemieckiego, sowieckiego, ukraińskiego). Patriotyzmem w tym, kraju na pewno nie jest też polakożerstwo reprezentowane prze niektórych pseudointelektualistów wyszkolonych w placówkach edukacyjnych zwanych uniwersytetami Marska i Lenina, a potem dokształcających się przy tak naukowych żródłach i opracowaniach jak artykuliki z GW czy na zebrania Unii W.

Śmiesznie byłoby jakby tacy delikwenci próbowaliby uczyć nas patriotyzmu. ;)

-do poniżej (2013-06-20 12:14:13)

stosujesz stary chwyt. Wymyślasz bzdurę , po to by miec potem poloe do popisu. Mowa jest tu jedynie o stowarzyszeniu EKO Zdrój a nie, jak mało mądrze twierdzisz o eko- patriotyżmie. pewnie nie zdajesz sobie sprawy, bo i skąd, proekologiczne działania na rzecz społeczności sa miarą postaw patriotycznych

Oczywiście buskie stowarzyszenie pojęcia o tym wielkiego raczej nie ma. Traktuje ekologię jako tani greps marketingowy a samo stowarzyszenie chyba niczym pochwalić się nie może. Więc wpisza sobie do sprawozdania taki piknik i stana w kolejce po dotacje. A że to wszystko ściema? Kto się tym przejmuje. Większe ściemy obserwujemy w
BZ...

-oo7 (2013-06-20 12:08:55)

Skoro to ma być na placu parafialnym, to co z tego będzie miał kościół? Kasa?
W sprawy patryjotyzmu kościół niech się nie miesza.Nigdy nic dobrego z tego nie było.

-EKO-patriotyzm - co to takiego? (2013-06-20 11:59:36)

Po raz pierwszy spotykam się z czyś co chyba można nazwać EKO-PATRIOTYZMEM.
Nawet w googlach próżno szukać definicji czy rozwinięcia pojęcia, z którym mamy w Busku do czynienia.

Encyklopedia PWN podaje, że eko- [gr. oíkos ‘dom’, ‘środowisko’], pierwszy człon wyrazów złożonych wskazujący na ich związek znaczeniowy ze środowiskiem naturalnym (np. ekoklimat, ekologia).

To samo źródło podaje, że patriotyzm to postawa łącząca przywiązanie i miłość do ojczyzny oraz solidarność z własnym narodem.

Czy więc to co lansuje Stowarzyszenie Eko-Zdrój nie jest więc eko-patriotyzmem?

Krajowy Rejestr Sądowy informuje, że
Członkowie reprezentacji Stowarzyszenia Eko-Zdrój to:
- Kurek Maria Wanda - Prezes
- Bydłosz Andrzej Jan - Wiceprezes
- Sokołowska Bonek Beata Danuta - Sekretarz
- Jura Teresa Maria - Skarbnik
- Ciepliński Piotr Zdzisław - Członek Zarządu

adres Stowarzyszenia Eko-Zdrój to Busko-Zdrój, Lipowa 1 - adres Parafii św. Br. Alberta

Może obok informacji o swoich działaniach, Stowarzyszenie Eko-Zdrój napisało by też coś o sobie, choćby zaznajomiło ze swoim statutem, programem, celami działania.

-olo (2013-06-20 10:49:33)

wbrew wstępnym zastrzeżeniom, pochwalam tą formę spędzenia czasu i wychowawczego angażowania młodziezy. Wątpliwości wywołuje jedynie rozumienie współczesne czyli AD 2013 patriotyzmu. Dziś kombananctwa kreować raczej nie trzeba. Niedawni tzw kombatanci odebrali sobie z kasy państwowej ,,zaległe pobory,, weszli na dobrze płatne stołki, więc chyba rozrachunki zostały dokonane. Starsi kombatanci czyli pokolenie wojny odchodzi i raczej nalezy roztoczyc opieka nad ich bytem codziennym niz pieśni im nucic. Zwłaszcza ,ze do tej grupy ochoczo dopisuja się ci niedawni, co to dopiero od kasy odeszli.

Czym dzis jest patriotyzm? Ano rzetelna wiedza o naszych skomplikowanych niedawnych losach / / tego brak / dalej aktywną spstawą prospołeczna lokalnie / tego także brak / staraniami na rzecz poprawy jakości życia w skali lokalnej / z tym jest fatalnie / oraz brakiem takich cech jak: kombinowanie jak orżnac Państwo, dbałościa przesadna o własny interes kosztem ogólnego, tolerancja dla innych poglądów,przeciwdziałaniu wszelkim wykluczeniom społecznym, politycznym, ideologicznym czy religijnym itp Współvczesny patriotyzm nie zniesie kłamstwa a więc wiedza przede wszystkim a nie pobieżne plotkarstwo o poważnych tematach.

Piknik żadnej z tych spraw nawet nie próbuje podjąc. A szkoda

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry