swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

W niedzielę 'Piknik patriotyczny'

Dodane: Kasia Data: 2013-06-20 09:42:49 (czytane: 12658)  Wersja do druku

Stowarzyszenie EKO-ZDRÓJ w Busku- Zdroju zaprasza wszystkich chętnych - młodzież i dorosłych na 'Piknik patriotyczny', który odbędzie się w niedzielę 23 czerwca o godzinie 16.00 na placu przy kościele parafialnym. św. Brata Alberta w Busku-Zdroju ul. Lipowa 1.

Projekt z zakresu podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej wspierany przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko- Zdrój.

W  programie przygotowanym przez młodzież  dla  kombatantów :

  • wspólne  śpiewanie piosenek patriotycznych z udziałem zespołu młodzieży szkolnej,
  •  rozdanie nagród dla uczestników konkursu fotograficznego  pt." Miejsca upamiętnione walką narodowo-wyzwoleńczą na terenie gminy Busko- Zdrój,"
  • pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu  grupy ratowników przy  ZHP,
  • grill  i napoje  dla  uczestników  spotkania.


Organizatorzy serdecznie zapraszają!


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (22)
     

-8---20 (2013-06-24 02:35:17)

Co się stało...olo nie krytykuje pikniku.
Pewnie zaspał. A tak lubi dowalać ludziom.Szkoda, że nie słyszał jak chłopak pięknie śpiewał.

-stasiu (2013-06-23 21:21:19)

Jeśli dobrze pamiętam, to na pikniku śpiewano wspólnie pieśni patriotyczne i padła tam definicja pieśni patriotycznej,

-[b]ZASTANÓW SIĘ CZŁOWIEKU ZANIM COŚ WPISZESZ![/b] (2013-06-22 13:48:27)

już pisz do prokuratury....
Tylko co?
Czy ktoś kogoś obraził tymi wpisami?
Ja nie takowych wpisów nie znajduję?
Które wpisy Cię tak obrażają?
Czy Ty tylko tak prewencyjnie uprzedzasz?
A może któraś definicja "eko" czy "patriotyzmu" Cię obraża?

-no właśnie... (2013-06-22 13:38:13)

z budżetu, czyli z naszych podatków.
I o tym mowa.

-ja wiem że (2013-06-22 13:15:14)

Każdy może starać się o wsparcie gminy w celu organizacji różnych wydarzeń. Postaraj się i ty a może dostaniesz wsparcie.
Poza tym:
Burmistrz nic nikomu nie daje ....!!!
Pieniądze na takie wydarzenia pchodzą z budżetu gminy, a nie z pensji burmistrza.
Kryteria konkursu były upublicznione i rozliczenie zapewne też będzie ogólno dostępne.
Czyli zamiast krytykować weź się do roboty!!
Pozdrawiam normalnych mieszkańców naszego Miasta :)

-do poniżej (2013-06-21 23:31:18)

zdaje się ,że dyskutujemy tu o pieniądzach podatnika. I z tego powodu wolno dociekać, szukać, dowiadywać się.

O tym, że mowa o pieniądzach podatnika a więc nas wszystkich świadczy zapis, że ten projekt jest wspierany przez burmistrza. Jak znam życie chodzi raczej o wsparcie materialne niz moralne

Oceniajmy jakość imprez i uroczystości finansowanych z naszej kieszeni. Dotychczas nikogo to nie obchodziło ale ten czas się skończył

-jeden z wymienionych poniżej (2013-06-21 15:41:47)

Najlepiej jest nic nie robić tylko krytykować.
Co ma wspólnego nazwa z prowadzonymi działaniami?
Każdy ma prawo robić to co uważa za stosowne i zgodne z prawem.
Dlaczego zanim poznaliście już opluwacie?
Czy ks proboszcz wg was ma coś wspólnego z Ziemią Buską?
Czy to nie jest jakaś paranoja piszących?

ZASTANÓW SIĘ CZŁOWIEKU ZANIM COŚ WPISZESZ!

Wszystkie wpisy obrażające osoby lub mające znamiona pomówienia bedą zgłoszone do odpowiednich organów w celu ustalenia sprawców oraz wyegzekwowania prawa.

cytat z kodeksu karnego
Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Życzę miłego komentowania!

-do poniżej (2013-06-21 02:22:51)

zdefiniować mżna wszystko, tylko po co? Po to by zwolennicy innej definicji ogłosili się mądrzejszymi? Nie ma jednej uniwersalnej definicjin patriotyzmu, bo to pojecie zmienia swoje znaczenie dosć szybko. Pozostaje więc opis co jest a co raczej nie powinno wyró,zniac patriotyzmu

- (2013-06-21 00:09:24)

Oluniu „miło mi, że się kłócicie, tylko najpierw zdefiniujcie pojęcia. Żebyście wiedzieli, o co” a to co ty dziecino wypisujesz z pojęciem patriotyzmu ma mało wspólnego (oprócz punktu 1 tu trafiłeś).

Takie teksty to wygłaszaj na zebraniach ludzi byłej Unii W. czy dzisiejszej PO czy Ruchu P.P.

-do Olo (2013-06-20 23:58:48)

Tolerancja (łac. tolerantia – „cierpliwa wytrwałość”; od łac. czasownika tolerare – [b]„wytrzymywać”[/b], [b]„znosić”[/b], [b]„przecierpieć”[/b])

---- (2013-06-20 20:38:13)

ten zarzad ekozdroj to chyba jest caly z Ziemi Buskiej a na stowe prezesy. Sikora im daje kase a ich koledzy absolutorium mu nie dajo. ale jaja

-do: olo (2013-06-20 19:57:33)

ho, ho! wnet dojdziemy w dyskusji do poziomu konferencji naukowej!

Ja mam proste pytanie, na które może ktoś odpowie: co ma EKO-ZDRÓJ z ''upamiętnianiem walk narodowo-wyzwoleńczych na terenie gminy Busko- Zdrój''?

Jeśli, stowarzyszenie ma takie szczytne cele, to po jaką cholerę nazwało się EKO-ZDRÓJ?! nie mogło nazwać się np. Zdrój Pamięci albo Kombatanci Wszystkich Krajów Łączcie się?

Czy to nie tak, że ci patrioci pieniądze na swoją szczytną działalność biorą z jakichś eko-funduszy?

-Ten piknik to w czynie społecznym? (2013-06-20 19:47:49)

Skąd kasa na te nagrody, kiełbasę i napoje? W artykule o tym ani słowa, a czytając komentarze odnoszę wrażenie, że to z prywatnych pieniędzy członków Eko-Zdroju. A może proboszcz to wszystko funduje, skoro na placu plebanii?

-olo (2013-06-20 19:47:00)

trudny temat. Ale spróbujmy, może ktoś z tego coś zrozumie. Zeby było łatwiej proponuję w punktach i ewentualnych adwersarzy czyli tych co wiedzą lepiej, prosiłbym o polemikę z konkretnym punktem a nie jazdy po całokształcie

1 Patriotyzm to postawa a nie konkretne zachowanie

2.Patriotyzm nie jest przeciwko komuś. Oszuści wykorzystuja to pojęcie by przeciwnikowi dowalic najmocniej czyli zarzucić brak patriotyzmu

3.Cecha patriotyzmu jest wiedza. Niedouk będzie miał tu kłopot i co najwyżej da się wypuścić na wrednego sąsiada co mu miedzę zaorał, i zarzucić brak patriotyzmu

4 Oprócz wiedzy / to warunek / współczesna postawa patriotyczna powinna się wyróżniać np uczciwością, tolerancją dla odmienności, przestrzeganiem prawa, aktywnościa na rzecz innych, bezinteresownościa, roztropnościa, znajomościa własnych dziejów itp itp

5,Patriotyzm nie dzieli ludzi na tych co za i przeciw. Nikt nie ma takiego prawa w 100%

6. Należy być ostrożnym jak ktoś zaczyna wskazywać obecnie patriotów

7 Nalezy splunąc jak ktoś zaczyna się mianować patriotą. O tym zdecyduja inni

-do xyz (2013-06-20 19:21:14)

Masz racje.
Tną gorzej niż samica komara.
Pytanie, czy ci co robią ten piknik to chcieli, żeby ich tak wyzywać po nazwisku.
Nigdzie się przecież nie podpisali, czyli nie robia dla rozgłosu.
Fe..fe...komarzyce.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry