swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Ostra dyskusja na sesji RM: burmistrz z absolutorium - transmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Kasia Data: 2013-06-20 11:23:06 (czytane: 27070)  Wersja do druku

Podczas dzisiejszej Rady Miejskiej radni głosowali za udzieleniem absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój z tytułu wykonania budżetu za 2012 rok. Za absolutorium głosowało 16 radnych, przeciwnych było 4, jeden radny wstrzymał się od głosu.

Przeciwko absolutorium dla burmistrza głosowali radni 'Ziemi Buskiej'. Zatwierdzono również sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Busko-Zdrój za 2012 rok.

 absolutorium_dla_burmistrza.jpg

Porządek sesji.
Projekty uchwał Rady Miejskiej.

 

Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:

 


ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!


 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl


 

 

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (96)
     

- (2013-06-21 08:28:18)

Władza jednak psuje w głowach ludziom, a jeszcze władza + pieniądze to jest dopiero mix eneretgetyzujący :)

- (2013-06-21 08:19:39)

Do niżej:
Źle wybrałeś. Trzeba było iść tam gdzie nic sie nie robi i płacą 20 tys zł, czyli do sejmu

- (2013-06-21 08:15:05)

owszem nauczyciele zarabiają dużo i mają dużo urlopu a mało godzin pracy ,i tylko narzekają jak to im żle ,po co obrali taki zawód , ja pracuję wiele laty i nigdy nie miałam takich poborów i tyle dodatków co nauczyciel najwyższa pora wziąść się za tą dziedzine naszego państwa i nauczyć ich prawdziwej pracy

- (2013-06-20 21:01:54)

do poniźej; bzdury piszesz! Po drugie za dużo uźywasz słowa kazdy nauczyciel! Bo jalby kazdy nauczyciel miał tyle co wyliczasz to ameryka.

Naucz się czytać ze zrozumieniem - to dotyczy zarobków dyrektora, którym zostaje nauczyciel z najwyższymi kwalifikacjami a nie >każdy nauczyciel<

- (2013-06-20 20:58:01)

Ktoś niżej jako obrońca zarobków dyrektorki nawyliczał ileź to nauczyciele mają kasy. Otóź te wypociny są prawdziwe ale w 50%. Właśnie patrze na swój comiesieczny pasek do zarobków i nijak tych składników nie moge odszukać. A juz o dodatku motywacyjnym ha ha, dobre.


Widać jesteś marnym nauczycielem, bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem i pewnie dlatego zarabiasz mniej.
Jak sobie jeszcze raz przeczytasz tą analizę ze ZROZUMIENIEM to zauważysz, że dotyczy ona nauczyciela-dyrektora, a nie zwykłego nauczyciela.
A w kwestii dodatku motywacyjnego to dostają go dobrzy nauczyciele, marni go nie dostają, więc pewnie dlatego tego składnika wynagrodzenia nie znajdujesz na swoim pasku

-kris (2013-06-20 18:43:57)

do tej osoby poniżej co swój pasek sprawdza - a możesz powiedzieć jakie masz wykształcenie i jaki stopień tzw. awansu zawodowego nauczyciela? Bo jak jesteś po licencjacie i nauczyciel kontraktowy (dla niewtajemniczonych - jeden ze stopni awansu a nie że na kontrakcie czy czymś takim) to o pensji brutto ok. 5 -6 tysięcy ze wszystkimi dodatkami to możesz pomarzyć póki co - i nawet jak pasek oglądasz z góry na dół i jeszcze w bok to nic nie zobaczysz rewelacyjnego.

- (2013-06-20 18:36:15)

W tej szkole dodatki mot mają ale przy***ski dyr. I do tego co pisal o dodatku mot, nie jest on dzielony wg wzoru wszystkim po równo lecz dzieli go dyr.

- (2013-06-20 18:24:05)

Ktoś niżej jako obrońca zarobków dyrektorki nawyliczał ileź to nauczyciele mają kasy. Otóź te wypociny są prawdziwe ale w 50%. Właśnie patrze na swój comiesieczny pasek do zarobków i nijak tych składników nie moge odszukać. A juz o dodatku motywacyjnym ha ha, dobre.

- (2013-06-20 18:14:38)

do poniźej; bzdury piszesz! Po drugie za dużo uźywasz słowa kazdy nauczyciel! Bo jalby kazdy nauczyciel miał tyle co wyliczasz to ameryka.

-czegoś tutaj ... (2013-06-20 17:49:51)

.... nie rozumiem. Burmiszcz Sikora rządzi już 3 lata w kampanii wyborczej miał pomysł na wszystko!! A dziś po 3 latach dowiaduję się że to że mu NIC nie wyszło to wina byłego burmistrza Wąsowicza. Niech się Pan nie ośmiesza Panie Waldku S.

- (2013-06-20 17:33:52)

Do tych wszystkich, którzy tak skwapliwie analizują zarobki dyrektora Szkoły w Dobrowodzie:

Z oświadczenia majątkowego wynika że ze STOSUNKU PRACY w/w osoba osiągnęła wynik nieco powyżej 73 tys. dla zaokrąglenia 74 tys., co daje na miesiąc niecałe 6.200 oczywiście są to kwoty BRUTTO nie netto czyli &#8222;na rękę&#8221;

I tak na te 6.200 na miesiąc składa się:

Wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela (bez ponadwymiarówek) &#8211; 3109 (przypuszczam, ze dyrektorka jest nauczycielem dyplomowanym wiec zgodnie z prawem JAK KAŻDY DYPLOMOWANY NAUCZYCIEL właśnie tyle zarabia)

Do tego pewnie ma JAK KAŻDY NAUCZYCIEL dodatek stażowy, sądzę, że 20%: ok.620

Do tego pewnie ma JAK KAŻDY DYREKTOR dodatek funkcyjny, sądzę, że jakieś 1000 zł.

Do tego pewnie ma JAK KAŻDY DYREKTOR I WIĘKSZOŚĆ NAUCZYCIELI dodatek motywacyjny, sądzę, że jakieś 800 zł.

Do tego pewnie ma JAK KAŻDY NAUCZYCIEL na wsi dodatek wiejski 10% czyli 310 zł.

Zostaje się więc kwota ok. 360 zł. na którą mogą składać się dodatki, które mogą otrzymywać WSZYSCY NAUCZYCIELE jak np. dodatek mieszkaniowy, dodatek za opiekuna stażu itp.

Przypominam, że wszystkie te kwoty są w wymiarze BRUTTO

Więc jakie nadgodziny??? Zwłaszcza, ze nauczyciele zgodnie z Kartą nauczyciela mają ograniczoną liczbę godzin ponadwymiarowych i nie mogą ich realizować w nieskończonej ilości

JAK KTOŚ SIĘ NIE ZNA NIECH NIE PISZE GŁUPOT

- (2013-06-20 16:37:40)

Z TEGO WYNIKA ZE POPRZEDNICY NIE MIELI POJECIA O EKONOMI,

-icek (2013-06-20 16:35:13)

p. Walasek chłop marny i mało zużywa wody a częste mycie skraca życie.
Wczoraj P.Burmistrz ogłosił, że odstępuje od przetargu na wywóz śmieci. Po 1.07 kasę każe zapłacić za odbiór śmieci (budżet będzie na plus i znów rozkopią wyremontowaną ulice) a śmieci nie będzie miał kto odbierać. Jeśli MPGK będzie zbierać śmieci od mieszkańców to zapłaci karę określoną w ustawie.

-green (2013-06-20 16:04:47)

i gdzie te chłopy, ja się pytam?!!. Brawo Pan Burmistrz!!!. Każdy prawdziwy gospodarz nigdy nie wydaje wszystkich pieniędzy, są zasady ekonomii o których nie wszyscy wiedzą lub nie chcą wiedzieć.I stąd dyskusje na takim poziomie..;( Pozdrawiam, życzę Panu zdrowia i cierpliwości :) i dużego dystansu. Tak będzie łatwiej:)

- (2013-06-20 16:02:12)

a to dlatego ziemia buska tak ujada na kazdej sesji zamiast pracowac. dla dobra miszkancow.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry