Dodane: Kasia Data: 2013-06-20 11:23:06 (czytane: 27070) 
Podczas dzisiejszej Rady Miejskiej radni głosowali za udzieleniem absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój z tytułu wykonania budżetu za 2012 rok. Za absolutorium głosowało 16 radnych, przeciwnych było 4, jeden radny wstrzymał się od głosu.
Przeciwko absolutorium dla burmistrza głosowali radni 'Ziemi Buskiej'. Zatwierdzono również sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Busko-Zdrój za 2012 rok.

Porządek sesji.
Projekty uchwał Rady Miejskiej.
Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (96) |
- (2013-06-21 08:28:18)
Władza jednak psuje w głowach ludziom, a jeszcze władza + pieniądze to jest dopiero mix eneretgetyzujący :)
- (2013-06-21 08:19:39)
Do niżej:
Źle wybrałeś. Trzeba było iść tam gdzie nic sie nie robi i płacą 20 tys zł, czyli do sejmu
- (2013-06-21 08:15:05)
owszem nauczyciele zarabiają dużo i mają dużo urlopu a mało godzin pracy ,i tylko narzekają jak to im żle ,po co obrali taki zawód , ja pracuję wiele laty i nigdy nie miałam takich poborów i tyle dodatków co nauczyciel najwyższa pora wziąść się za tą dziedzine naszego państwa i nauczyć ich prawdziwej pracy
- (2013-06-20 21:01:54)
do poniźej; bzdury piszesz! Po drugie za dużo uźywasz słowa kazdy nauczyciel! Bo jalby kazdy nauczyciel miał tyle co wyliczasz to ameryka.
Naucz się czytać ze zrozumieniem - to dotyczy zarobków dyrektora, którym zostaje nauczyciel z najwyższymi kwalifikacjami a nie >każdy nauczyciel<
- (2013-06-20 20:58:01)
Ktoś niżej jako obrońca zarobków dyrektorki nawyliczał ileź to nauczyciele mają kasy. Otóź te wypociny są prawdziwe ale w 50%. Właśnie patrze na swój comiesieczny pasek do zarobków i nijak tych składników nie moge odszukać. A juz o dodatku motywacyjnym ha ha, dobre.
Widać jesteś marnym nauczycielem, bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem i pewnie dlatego zarabiasz mniej.
Jak sobie jeszcze raz przeczytasz tą analizę ze ZROZUMIENIEM to zauważysz, że dotyczy ona nauczyciela-dyrektora, a nie zwykłego nauczyciela.
A w kwestii dodatku motywacyjnego to dostają go dobrzy nauczyciele, marni go nie dostają, więc pewnie dlatego tego składnika wynagrodzenia nie znajdujesz na swoim pasku
-kris (2013-06-20 18:43:57)
do tej osoby poniżej co swój pasek sprawdza - a możesz powiedzieć jakie masz wykształcenie i jaki stopień tzw. awansu zawodowego nauczyciela? Bo jak jesteś po licencjacie i nauczyciel kontraktowy (dla niewtajemniczonych - jeden ze stopni awansu a nie że na kontrakcie czy czymś takim) to o pensji brutto ok. 5 -6 tysięcy ze wszystkimi dodatkami to możesz pomarzyć póki co - i nawet jak pasek oglądasz z góry na dół i jeszcze w bok to nic nie zobaczysz rewelacyjnego.
- (2013-06-20 18:36:15)
W tej szkole dodatki mot mają ale przy***ski dyr. I do tego co pisal o dodatku mot, nie jest on dzielony wg wzoru wszystkim po równo lecz dzieli go dyr.
- (2013-06-20 18:24:05)
Ktoś niżej jako obrońca zarobków dyrektorki nawyliczał ileź to nauczyciele mają kasy. Otóź te wypociny są prawdziwe ale w 50%. Właśnie patrze na swój comiesieczny pasek do zarobków i nijak tych składników nie moge odszukać. A juz o dodatku motywacyjnym ha ha, dobre.
- (2013-06-20 18:14:38)
do poniźej; bzdury piszesz! Po drugie za dużo uźywasz słowa kazdy nauczyciel! Bo jalby kazdy nauczyciel miał tyle co wyliczasz to ameryka.
-czegoś tutaj ... (2013-06-20 17:49:51)
.... nie rozumiem. Burmiszcz Sikora rządzi już 3 lata w kampanii wyborczej miał pomysł na wszystko!! A dziś po 3 latach dowiaduję się że to że mu NIC nie wyszło to wina byłego burmistrza Wąsowicza. Niech się Pan nie ośmiesza Panie Waldku S.
- (2013-06-20 17:33:52)
Do tych wszystkich, którzy tak skwapliwie analizują zarobki dyrektora Szkoły w Dobrowodzie:
Z oświadczenia majątkowego wynika że ze STOSUNKU PRACY w/w osoba osiągnęła wynik nieco powyżej 73 tys. dla zaokrąglenia 74 tys., co daje na miesiąc niecałe 6.200 oczywiście są to kwoty BRUTTO nie netto czyli „na rękę”
I tak na te 6.200 na miesiąc składa się:
Wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela (bez ponadwymiarówek) – 3109 (przypuszczam, ze dyrektorka jest nauczycielem dyplomowanym wiec zgodnie z prawem JAK KAŻDY DYPLOMOWANY NAUCZYCIEL właśnie tyle zarabia)
Do tego pewnie ma JAK KAŻDY NAUCZYCIEL dodatek stażowy, sądzę, że 20%: ok.620
Do tego pewnie ma JAK KAŻDY DYREKTOR dodatek funkcyjny, sądzę, że jakieś 1000 zł.
Do tego pewnie ma JAK KAŻDY DYREKTOR I WIĘKSZOŚĆ NAUCZYCIELI dodatek motywacyjny, sądzę, że jakieś 800 zł.
Do tego pewnie ma JAK KAŻDY NAUCZYCIEL na wsi dodatek wiejski 10% czyli 310 zł.
Zostaje się więc kwota ok. 360 zł. na którą mogą składać się dodatki, które mogą otrzymywać WSZYSCY NAUCZYCIELE jak np. dodatek mieszkaniowy, dodatek za opiekuna stażu itp.
Przypominam, że wszystkie te kwoty są w wymiarze BRUTTO
Więc jakie nadgodziny??? Zwłaszcza, ze nauczyciele zgodnie z Kartą nauczyciela mają ograniczoną liczbę godzin ponadwymiarowych i nie mogą ich realizować w nieskończonej ilości
JAK KTOŚ SIĘ NIE ZNA NIECH NIE PISZE GŁUPOT
- (2013-06-20 16:37:40)
Z TEGO WYNIKA ZE POPRZEDNICY NIE MIELI POJECIA O EKONOMI,
-icek (2013-06-20 16:35:13)
p. Walasek chłop marny i mało zużywa wody a częste mycie skraca życie.
Wczoraj P.Burmistrz ogłosił, że odstępuje od przetargu na wywóz śmieci. Po 1.07 kasę każe zapłacić za odbiór śmieci (budżet będzie na plus i znów rozkopią wyremontowaną ulice) a śmieci nie będzie miał kto odbierać. Jeśli MPGK będzie zbierać śmieci od mieszkańców to zapłaci karę określoną w ustawie.
-green (2013-06-20 16:04:47)
i gdzie te chłopy, ja się pytam?!!. Brawo Pan Burmistrz!!!. Każdy prawdziwy gospodarz nigdy nie wydaje wszystkich pieniędzy, są zasady ekonomii o których nie wszyscy wiedzą lub nie chcą wiedzieć.I stąd dyskusje na takim poziomie..;( Pozdrawiam, życzę Panu zdrowia i cierpliwości :) i dużego dystansu. Tak będzie łatwiej:)
- (2013-06-20 16:02:12)
a to dlatego ziemia buska tak ujada na kazdej sesji zamiast pracowac. dla dobra miszkancow.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.