swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Ostra dyskusja na sesji RM: burmistrz z absolutorium - transmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Kasia Data: 2013-06-20 11:23:06 (czytane: 27072)  Wersja do druku

Podczas dzisiejszej Rady Miejskiej radni głosowali za udzieleniem absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój z tytułu wykonania budżetu za 2012 rok. Za absolutorium głosowało 16 radnych, przeciwnych było 4, jeden radny wstrzymał się od głosu.

Przeciwko absolutorium dla burmistrza głosowali radni 'Ziemi Buskiej'. Zatwierdzono również sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Busko-Zdrój za 2012 rok.

 absolutorium_dla_burmistrza.jpg

Porządek sesji.
Projekty uchwał Rady Miejskiej.

 

Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:

 


ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!


 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl


 

 

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (96)
     

-ręka rękę myje (2013-06-24 10:50:11)

chyba przy większości inwestycji publicznych dochodzi do swoistej drugiej ''umowy'', poza tą oficjalną - projektant lub wykonawca odpala pod stołem ok.10% wartości kontraktu przedstawicielom inwestora i ma święty spokój i swobodę działania.
Projektant może realizować swoje ''wizje'', których nigdy nikt inny by nie kupił. Wykonawca może bezkarnie ''oszczędzać'' na materiałach, partolić robotę, nie dotrzymywać terminów itp. Kontrole liczne, które oczywiście przychodzą nic nie znajdują. Inwestycja jest odbierana i jest git - obie strony ''umowy'' gratulują sobie sukcesu, życząc sobie kolejnych zleceń.

A dziadostwo, które w taki sposób powstało dłuuuugimi latami ''umila'' życie mieszkańców i skutecznie drenuje ich kieszeń np. podatkami.

-bus (2013-06-23 09:26:13)

Bardzo ciekawa sprawa , że radni Ziemi Buskiej bardzo zabiegali na sesji , dlaczego nie jest odebrana ALEJA MICKIEWICZA , czemu im na tym tak bardzo zależy . Jeżeli są usterki to trzeba usunąć a nie na sile dokonywać odbioru, Czyżby Ziemia Buska i poprzednie wladze jako podpisujący umowę z Wykonawcą byli uzależnieni od tego kontraktu?

- (2013-06-22 23:38:27)

Busko jak Warszawa, tyż nie umieją zrobić przetargu na wywóz śmieci - to są jaja. Po jaką cholerę tyle urzędasów siedzi skoro przetargu nie umieją przeprowadzić !

-dajta spokój (2013-06-22 23:31:24)

nie widzita, że jes dobrze, wreszcie nase Busko, Busko, Buszczecko

- (2013-06-22 21:04:48)

A jak to z tymi rybami było w Górkach? Czy to nie za kadencji pana Śledzia/Gajewskiego?

-- do zibi (2013-06-22 19:29:57)

Poczekamy , zobaczymy co ten
twój ulubieniec pokarze w sprawie ścieków , wody , śmieci. Po karierach w Solcu, w" Radku" nie pozostał monument dokonań , a sanatorium to nawet bufetowa potrafi prowadzić i to wcale nie gorzej.

-pikul (2013-06-22 18:29:47)

Zapytajcie Pana Witka ile lat siedzial w radzie nadzorczej i ile za to dostawał - nie róbcie z niego swietego - i byłoby co pisać ale ....

-do mieszkańców (2013-06-22 00:17:26)

Nie tylko takie sprawy sa zamiatane pod dywan ,,zapytajcie Burmistrza i panią Dyrektor MOPS po co były jej pracownice na przesłuchaniu w CBA ..... Jak załatwiane są przetargi .O czego jest komisja przetargowa,,,,, Jescze troche a w telewizji TVN 24 bedzie o nas głośno .....

-uczeń (2013-06-21 22:52:18)

kozak z capslock piszący o P Gajewskim .Boisz się gadki czy argumentów Witka?Bo widzisz on jako jedyny zadaje trudne pyt ,burmiscowi" z widuchowy o ile pamiętam to on drążył temat przyjęcia na Prezesa do KZC oszusta z Krakowa którego po cichutku wywalili po osłoną nocy .szkoda że nikt nie pomógł P.Gajewskiemu wyjaśnić jakim cudem Sikora go zatrudnił
tylko zamieciono temat pod dywan warto by też prześwietlić kolesiów zatrudnionych w obecnej kadencji ale to już temat dla Pana Witka

- (2013-06-21 17:57:18)

Wam podziękowano tzn komu? Ktoś dwa posty niżej pisze. Mnie nie intersuje czy to ziemia buska czy inna ziemia, czy jeszcze inna grupa. Mnie interesują wyniki tych działań i debat. A jak na razie to gówno im wychodzi wszystkim. Zarówno poprzednikom jak i obecnym. Tylko przepychanki i wsadzanie kolesi na stołki. Tyle w temacie

-poprzedniku. (2013-06-21 17:15:16)

lecz sie ze swojej choroby bo biada ci bedzie zyc dalej ,juz wczoraj pokazala ziemia buska co potrafi na sesji. wszyscy co sluchali i ogladali stwierdzaja ze chodzi im tylko i wyłącznie o władze,ale niestety wam juz podziekowano i teraz trzeba szukac dla was lekarstwa moze ktos dysponuje takowym lekiem to wystawcie w sklepie internetowym -napewno kupią.bo przeciez biedacy tyle sie mecza i nie moga zapomniec ze stracili władze.

- (2013-06-21 11:57:28)

I dziękujemu burmistrzowi że jest ciepła woda w kranach, że świeci słońce i że ma dwóch zastępców po 10 tys zł każdy miesięcznie. A ponoć pan Sikora miał piastować funkcję gratis, gdyż opowiadał że ma pieniądze a teraz chce coś dla ludzi zrobić. Jak na razie to robi obciach swoimi występami

- (2013-06-21 10:22:48)

a propo RONDA PRZY SZPITALU -dziekuje jeszcze sto krotnie Panie Burmistrzu bo choc male ale dalo sie zrobic i odtad nigdy nie spozniam sie do pracy ,SUPER,MOJE PODZIEKOWANIE I INNYCH DOJEZDZAJACYCH TA DROGA DO PRACY,

- (2013-06-21 08:41:41)

A pan Żurek już się wykazał wiedzą w Komunalce że go z rady wysadzili czy prokurator za nim zaczyna łazić? Jak długo takie rzeczy będą zamiatane pod dywan? Zgineło 3 mln zł ze szkoły i dyr szkoły nie odpowiada za to? Nie odpowiada bo jak się okazuje są na to dwa wytłumaczenia:
1. Pieniądze były z państwowe, czyli według niektórych niczyje a według mnie nasze.
2. Żurek ma poparcie i jest kryty przez kolesi obecnie przy władzy.

Tyle wystarcza by być nie do ukarania.
A są przypadki że ludzi chorych wsadzają do ciupy za kradzież roweru na 15 minut (ostatnia sprawa z telewizji) no ale do ciupy to idzie normalny zwykły obywatel.

- (2013-06-21 08:35:07)

Panie burmistrzu miało być dla ludzi pamiętam z kampanii, a jak to jest z obsadzaniem rad nadzorczych, załatwianiem pracy w urzędzie i jednostkach podległych itd... Przecież ludzie wszystko widzą i dużo wiedzą. Wydaje się Panu, całej radzie i innym przy władzy że naród jest ciemny? Co zrobiliście dla mnie, dla zwykłego obywatela tej gminy? Deptak za kilka milionów złotych? Mi osobiście jest on niepotrzebny, bo dzięki niemu nie pojawiło się w Busku ani jedno miejsce pracy. Będzie sobie deptak a dookoła syf, piach, kurz itd. Zróbcie coś dla LUDDZI, bo miasto się wyludnie, młodzież wyjeżdza, sklepiki w rynku padają itd. To jest dobry gospodarz z receptą na kryzys? To jest dziadostwo, mniej więcej takie jak nowowybudowane rondo przy szpitalu - trzeba mu nadać imię Waldemara Kiepskiego. Wsadźcie głowy do wiadra z zimną głową, skończcie z kolesiostwem, załatwianiem i do roboty. Pracujcie dla LUDZI !!! Za to wam płacimy, my podatnicy, mieszkańcy

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry