swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Mieszkańcy remontują ulicę w Busku-Zdroju

Dodane: Kasia Data: 2013-04-26 12:31:17 (czytane: 17239)  Wersja do druku

Mieszkający przy Słonecznej w Busku-Zdroju postanowili sami wyremontować sobie ulicę. Skąd taki pomysł? Jest ona w bardzo złym stanie, jak twierdzą mieszkańcy, nie robiono tu nic od 3 lat. 'Pomału sobie załatamy wszystkie dziury, a jak będzie trzeba cały asfalt sobie położymy we własnym zakresie' - mówi jedna z kobiet.

Dwa lata w ulicy była robiona kanalizacja sanitarna i wodociąg. Inicjatywa cenna, wszyscy wykazali się wyrozumiałością i spokojnie tłumaczyli kuracjuszom, że błoto i bałagan powstające w wyniku remontu są tylko chwilowe, gdyż po zakończeniu prac wszystko wróci do normy. Okazało się jednak inaczej. Wykonawca nie spełnił zapisanych w umowie wymogów i nie naprawił nawierzchni. Sprawa została skierowana do sądu, a remont się przesunął. 'Nas to nie interesuje, że burmistrz ma jakąś sprawę w sądzie z wykonawcą, co nas to obchodzi. My chcemy, żeby nam naprawili nawierzchnię' - mówią mieszkańcy.

 sloneczna1.jpg

Tłumaczą, że nie robią tego złośliwie. Po prostu wstyd im przed przyjeżdżającymi gośćmi. W środę 24 kwietnia postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i załatać najgorszą dziurę, o którą można było sobie nawet rozbić zderzak.Wiceburmistrz Tomasz Mierzwa szczegółowo tłumaczy całą sprawę. W ulicy Słonecznej faktycznie były prowadzone dwie inwestycje kanalizacja sanitarna i przebudowa wodociągu.  Prowadziło je MPGK, które  zleciło wykonanie wodociągu firmie. Wykonawca jednak  nie odtworzył nawierzchni asfaltowej, chociaż według umowy, powinien to zrobić. Przy odbiorze inwestycji wykonawcy zwrócono uwagę, że nawierzchnia nie została naprawiona, ale ten stwierdził, że wszystko jest w porządku.

 sloneczna2.jpg

Inwestor, MPGK, zatrzymał pewną sumę pieniędzy na wykonanie od nowa tej nawierzchni. Sprawa trafiła do sądu i toczyła się dosyć długo. Remont nie mógł dojść do skutku, ponieważ zepsuta nawierzchnia była dowodem rzeczowym w sprawie. Niestety, zdjęcia nie pokazują w pełni rzeczywistego stanu ulicy. Sprawa zakończyła się na wniosek sądu ugodą. Wykonawca odstąpił od roszczenia zapłacenia mu całej kwoty, MPGK zobowiązało się naprawić nawierzchnię.

 sloneczna3.jpg

Jak mówi wiceburmistrz Mierzwa "W tej chwili rozważamy możliwość kompleksowej naprawy, czyli dołożenie pieniędzy z gminy i zrobienie całej nakładki.  Jak na razie jednak ciężko mówić o jakimkolwiek terminie i o tym, czy na naprawę drogi wystarczy pieniędzy z puli przeznaczonej na remonty. Ta droga będzie naprawiona tak czy inaczej”.
/kr/

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (30)
     

-Tak powinno być (2013-04-27 14:11:11)

Kiedyś każde osiedle miało swój samorząd o nazwie KOMITET OSIEDLOWY. W uzdrowisku w dalszym ciągu jeszcze są osoby, które utożsamiają się z tym ugrupowaniem. Nie ma żadnego problemu, żeby skrzyknąć się i grupowo zadziałać, jak w przypadku ul. Słonecznej. Na tym osiedlu ludzie czują się gospodarzami swoich domów i otoczenia. Uważają, że jeśli nie można liczyć na władzę, to na sąsiadów można liczyć zawsze.

- (2013-04-27 13:26:28)

Proponuje. żeby burmiszcz sprzedał drogę mieszkańcom

-do poniżej (2013-04-27 12:00:45)

Pamiętacie w jakich okolicznościach powstawały niektóre domy przy słonecznej?

-No to teraz się nie doprosisz niczego (2013-04-27 08:39:19)

Szanowni mieszkańcy ulicy słonecznej: serdecznie dziękujemy Wam za krecią robotę jaką wykonaliście. Teraz na postulaty innych mieszkańców (g)bur-mistrzu będzie miał odpowiedź: A tamci to sobie sami wyremontowali ulicę!
Jeszcze raz dzięki.

-No.... (2013-04-26 23:55:08)

Weź ta się i zrób ta se, tak ostatnio Burmistrz powiedział do swoich mieszkańców w BSCK. Długo nie trzeba było czekać. Czy to nie wstyd ???

-XAVI (2013-04-26 22:07:03)

Jurmen bo to Polska nie USA. I wszystko jasne Polska = bagno.

-drv (2013-04-26 21:11:28)

"-mieszkaniec (2013-04-26 15:40:40)

Wie ktoś może co to za firma miasto sprząta?"

odp.
Veolia Environnement Services

- (2013-04-26 20:25:58)

trzeba przywrocic szarwark jak za niemcow wszyscy do budowy drog

-jurmen (2013-04-26 18:16:04)

taaa.... sami placcie za lekarzy choc jest ZUS, sami remontujcie drogi, choc jest Urzad,sami wymierzajcie sprawiedliwosc, choc jest sad i policja, a i tak bedziecie musieli jeszcze zaplacic do skarbowki !!!! Sami sobie robicie bagno, a Ci na "stolkach" zadowoleni wezma sobie premie za te droge !!!

-emil (2013-04-26 15:50:57)

ani slowa o nazwie wykonawcy przeciez to nie robily krasnoludki chcialbym wiedziec co to za firma bo mam do wykonania prace i nie chcilbym ich zlecic tej firmie

-mieszkaniec (2013-04-26 15:40:40)

Wie ktoś może co to za firma miasto sprząta?

-Pleban (2013-04-26 15:12:33)

"W tej chwili rozważamy możliwość- Mierzwa rozważny i romantyczny.

- (2013-04-26 13:58:18)

Władza pieniądze pcha w plac targowy i centrum. To się tylko liczy. Aleje nie odebrane. Bycok miał zmieniany plany, Sygnalizacja świetlna szwankuje,władza patrzy przez palce i nic nie robi.
A tak na marginesie.
Zjazd z Widuchowskiej na Broninę w jakim jest stanie ? Dziura na dziurze że zawieszenie przy 20 na gogd. idzie zgubić. Panowie BURMISTRZOWIE i STAROSTO gdzie Wy mieszkacie czy już was nic nie3 obchodzi ?

-Wała (2013-04-26 13:23:27)

Ul. Słoneczna to nie droga do Widuchowy!
Ładna być nie musi.
Mieszkańcy dostaną po mandacie za wyrzucanie na drogę kamieni betonu i gruzu.
Poza tym zjadą wtedy do Buska kuracjusze, którzy tego naprawdę chcą. Ci, co to tylko przechadzać się uliczkami przejeżdżają to nie przyjadą.
W Szańcu jest czyściej niż w tym Waszym Zdroju.

-? (2013-04-26 13:07:55)

Co Pan na to Panie Burmistrzu "w tym zakresie ???"

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry