swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Mieszkańcy remontują ulicę w Busku-Zdroju

Dodane: Kasia Data: 2013-04-26 12:31:17 (czytane: 17240)  Wersja do druku

Mieszkający przy Słonecznej w Busku-Zdroju postanowili sami wyremontować sobie ulicę. Skąd taki pomysł? Jest ona w bardzo złym stanie, jak twierdzą mieszkańcy, nie robiono tu nic od 3 lat. 'Pomału sobie załatamy wszystkie dziury, a jak będzie trzeba cały asfalt sobie położymy we własnym zakresie' - mówi jedna z kobiet.

Dwa lata w ulicy była robiona kanalizacja sanitarna i wodociąg. Inicjatywa cenna, wszyscy wykazali się wyrozumiałością i spokojnie tłumaczyli kuracjuszom, że błoto i bałagan powstające w wyniku remontu są tylko chwilowe, gdyż po zakończeniu prac wszystko wróci do normy. Okazało się jednak inaczej. Wykonawca nie spełnił zapisanych w umowie wymogów i nie naprawił nawierzchni. Sprawa została skierowana do sądu, a remont się przesunął. 'Nas to nie interesuje, że burmistrz ma jakąś sprawę w sądzie z wykonawcą, co nas to obchodzi. My chcemy, żeby nam naprawili nawierzchnię' - mówią mieszkańcy.

 sloneczna1.jpg

Tłumaczą, że nie robią tego złośliwie. Po prostu wstyd im przed przyjeżdżającymi gośćmi. W środę 24 kwietnia postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i załatać najgorszą dziurę, o którą można było sobie nawet rozbić zderzak.Wiceburmistrz Tomasz Mierzwa szczegółowo tłumaczy całą sprawę. W ulicy Słonecznej faktycznie były prowadzone dwie inwestycje kanalizacja sanitarna i przebudowa wodociągu.  Prowadziło je MPGK, które  zleciło wykonanie wodociągu firmie. Wykonawca jednak  nie odtworzył nawierzchni asfaltowej, chociaż według umowy, powinien to zrobić. Przy odbiorze inwestycji wykonawcy zwrócono uwagę, że nawierzchnia nie została naprawiona, ale ten stwierdził, że wszystko jest w porządku.

 sloneczna2.jpg

Inwestor, MPGK, zatrzymał pewną sumę pieniędzy na wykonanie od nowa tej nawierzchni. Sprawa trafiła do sądu i toczyła się dosyć długo. Remont nie mógł dojść do skutku, ponieważ zepsuta nawierzchnia była dowodem rzeczowym w sprawie. Niestety, zdjęcia nie pokazują w pełni rzeczywistego stanu ulicy. Sprawa zakończyła się na wniosek sądu ugodą. Wykonawca odstąpił od roszczenia zapłacenia mu całej kwoty, MPGK zobowiązało się naprawić nawierzchnię.

 sloneczna3.jpg

Jak mówi wiceburmistrz Mierzwa "W tej chwili rozważamy możliwość kompleksowej naprawy, czyli dołożenie pieniędzy z gminy i zrobienie całej nakładki.  Jak na razie jednak ciężko mówić o jakimkolwiek terminie i o tym, czy na naprawę drogi wystarczy pieniędzy z puli przeznaczonej na remonty. Ta droga będzie naprawiona tak czy inaczej”.
/kr/

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (30)
     

-x-men (2013-04-30 12:23:57)

moi drodzy widze ze na temat powiatu malo sie cos ostatnio mowi. moze ktos wytlumaczy dlaczego jak wynika z moich obserwacji, sesje rady powiatu sa sztucznie przenoszone na pozniejsze terminy? czyzby cos bylo na rzeczy? mamy chyba za duzo radnych - jestesmy jedyni chyba w tym kraju z taka liczba radnych. zadam jeszcze jedno zasadnicze pytanie poniewaz z tego co wiemy radni powiatu dostaja wynagrodzenie miesieczne a co robili w tym roku skoro byly tylko 2 sesje rady powiatu? za co im placimy za siedzenie w domu? to sa nasze publiczne pieniadze nie jeden za pare groszy musi codziennie pracowac fizycznie ! niech ktos odpowie z powiatu na te pytania.

-WWWWWWCCCC (2013-04-30 07:38:20)

NA KARABOSACH AKURAT MAŁO JEST TAKICH CO PIJĄ WIĘCEJ JEST W TYM UKOCHANYM MIEŚCIE W PARKU W RYNKU NA BYCOKU U ADAMCZYKA I W INNYCH REPREZENTACYJNYCH MIEJSCACH ZAKŁAMANY MIESZCZUCHU PO NIŻEJ

-do poniżej (2013-04-29 09:56:18)

A karabosy nam potrzebne jak dziura w moście.Tylko pić majo gdzie.Ale cóż, trza sie pokazać.

-w (2013-04-28 21:52:32)

Mam propozycje, żeby w końcu rozdzielić miasto od gminy i wtedy nie będzie problemu z rozdziałem budżetu.

-wwwww (2013-04-28 20:06:05)

do emeryta tuskowego kolą cię w oczy karabosy bo to nie dla twojego biznesu pieniądze przeznaczono jak to za komuny było a może zlikwidowano ci darmowe wysypisko śmieci bo tak tam było nie tylko dla miasta jest budżet gminy ale również dla wsi a jak wieś ma zaradnego radnego to tacy jak ty biznesmeni z bożej łaski nie mogą ścierpieć

-Sprawiedliwy (2013-04-28 19:40:09)

A droga do Szpitala Górka? Dziura na dziurze - ot taka wizytówka naszej władzy przed gośćmi z całej Polski...

- (2013-04-28 18:57:37)

moze burmistrz chce ze by bylo jak w kawale o zydach wasze ulice nasze kamienice

- (2013-04-28 13:04:19)

ten piach to jest także na drogach powiatowych, więc starosta też powinien pomyśleć o tym, w Busku za drogi odpowiedzialny jest burmistrz, starosta no i jeszcze są drogi wojewódzkie i krajówka

-jaka władza takie miasto (2013-04-28 12:16:15)

w tym roku wyjątkowo służby porządkowe zaniedbują swoje obowiązki.
Pan burmistrz i jego świta powinni się wstydzić jak i wstydzą się mieszkańcy tego syfu pozimowego!!! Skandal. Dawno tak źle w Busku nie było.
Ale zapewne w swoim domu zadbali o wiosenne porządki.

- (2013-04-28 09:39:24)

po co teraz remontować jak wybory dopiero w przyszłym roku

- (2013-04-28 09:18:57)

w ogóle po zimie ile dróg wymaga choćby nawet same załatania, słoneczna jest tylko jednym z przykładów, a co z armii krajowej, witosa etc.

-Zulus NL/PL (2013-04-27 22:23:45)

Stefan Komenda to byl burmistrz... a ta reszta to cholota... i zlodzieje dla nich liczy sie tylko kasa... obiecuja przed wyborami co to nie zrobia dla miasta a jak juz sie przyklei do stolka to pierdza w stolek i nic nie robia

- (2013-04-27 21:43:27)

w naszym pięknym mieście po zimie na ulicach pełno piachu brudu i dziurawych dróg niech Pan burmistrz wreszcie się za to weżmie w końcu jest to miasto uzdrowiskowe i powinno lśnić ,a tu syf i brud szczególnie polecam ulice i teren na oś Świerczewskiego przy bloku nr 1 ....

-emeryt tuskowy (2013-04-27 19:57:09)

w latach 1972-74 miszkancy ulicy Slonecznej sfinansowali w całości wodociąg .kanalizację i linie energetyczną. W nagrode podatek dostali tzw podatek gierkowski . Teraz ze środków unijnych zrujnowli nam ulicę i zrobili Karabosy.

-zigi (2013-04-27 18:07:49)

Niech ta ten estabiszment w każdym calu ze Słonecznej wreszcie coś zrobi , choćby dla siebie. Epoka PRL-u już minęła. Czs się wziąć do jakiejkolwiek acz pożytecznej roboty. Najwyższy czs.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry