swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Temat buskiego szpitala powraca na sesji Rady Miejskiej (video)

Dodane: Kasia Data: 2013-04-22 13:36:55 (czytane: 18633)  Wersja do druku

Temat buskiego szpitala znów powrócił, tym razem podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w czwartek 18 kwietnia w sali konferencyjnej buskiego Ratusza. Sprawę szpitala jako pierwszy poruszył radny Piotr Wąsowicz, który zaproponował zorganizowanie spotkania dyrekcji szpitala, Zarządu i Rady Powiatu oraz Rady Miejskiej.

Swoją interpelację radny tłumaczył troską o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów, którzy powinni mieć zagwarantowane leczenie. Starosta buski Jerzy Kolarz przekonywał, że wszystkim zależy na tym, żeby buski ZOZ prawidłowo funkcjonował. Wyjaśnił, że nie jest prawdą, iż na oddziale wewnętrznym wstrzymano przyjęcia pacjentów. Potwierdził, że liczba lekarzy może nie jest wystarczająca, ale specjalistów brakuje w całym województwie. Przyznał, że faktycznie przy tworzeniu oddziału geriatrycznego nie zabezpieczono kadry lekarskiej. Starosta przekonywał, że wspólnie z dyrektorem czynią wszelkie starania, żeby szpital dobrze funkcjonował. Mówił, że pacjenci chcą leczyć się w buskim szpitalu, o czym świadczą liczby przyjmowanych osób do buskiej lecznicy. "Szpital jest jednym wielkim placem budowy" - przekonywał starosta, wspominając o najważniejszych inwestycjach, na które w latach 2013 i 2014 przeznaczono ponad 20 mln złotych.

Wypowiedź starosty skomentował radny Adam Gradzik, który twierdził, że w szpitalu wcale nie jest "tak pięknie", jak przedstawia to starosta. "Nie chcemy nikomu robić na złość, przecież my się w tym szpitalu też leczymy"- przekonywał radny Gradzik. "Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę" - skomentował słowa starosty radny Wąsowicz.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

-@ (2013-04-22 21:01:08)

Informację z 18 kwietnia podaje się dopiero 22. Ufff. Nareszcie PW i reszta wzięli się do roboty.Szpital to spory temat. Wójt Skop z Pacanowa pierwszy zawezwał Radę Powiatu do raportu -wcześniejsze info w internecie. Z opóźnieniem ale jednak Rada Miasta i Burmistrz biorą sprawę w swoje ręce.Czekamy na efekty .Niech się nie szarogęszą.Gmina Busko-Zdrój to ponad połowa wyborców powiatu i z nią aktualni władcy musza się liczyć.A czy liczą się ?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry