swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Temat buskiego szpitala powraca na sesji Rady Miejskiej (video)

Dodane: Kasia Data: 2013-04-22 13:36:55 (czytane: 18634)  Wersja do druku

Temat buskiego szpitala znów powrócił, tym razem podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w czwartek 18 kwietnia w sali konferencyjnej buskiego Ratusza. Sprawę szpitala jako pierwszy poruszył radny Piotr Wąsowicz, który zaproponował zorganizowanie spotkania dyrekcji szpitala, Zarządu i Rady Powiatu oraz Rady Miejskiej.

Swoją interpelację radny tłumaczył troską o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów, którzy powinni mieć zagwarantowane leczenie. Starosta buski Jerzy Kolarz przekonywał, że wszystkim zależy na tym, żeby buski ZOZ prawidłowo funkcjonował. Wyjaśnił, że nie jest prawdą, iż na oddziale wewnętrznym wstrzymano przyjęcia pacjentów. Potwierdził, że liczba lekarzy może nie jest wystarczająca, ale specjalistów brakuje w całym województwie. Przyznał, że faktycznie przy tworzeniu oddziału geriatrycznego nie zabezpieczono kadry lekarskiej. Starosta przekonywał, że wspólnie z dyrektorem czynią wszelkie starania, żeby szpital dobrze funkcjonował. Mówił, że pacjenci chcą leczyć się w buskim szpitalu, o czym świadczą liczby przyjmowanych osób do buskiej lecznicy. "Szpital jest jednym wielkim placem budowy" - przekonywał starosta, wspominając o najważniejszych inwestycjach, na które w latach 2013 i 2014 przeznaczono ponad 20 mln złotych.

Wypowiedź starosty skomentował radny Adam Gradzik, który twierdził, że w szpitalu wcale nie jest "tak pięknie", jak przedstawia to starosta. "Nie chcemy nikomu robić na złość, przecież my się w tym szpitalu też leczymy"- przekonywał radny Gradzik. "Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę" - skomentował słowa starosty radny Wąsowicz.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

- (2013-05-04 08:56:45)

Radny Gradzik - mądralo a coś ty zrobił? Bo jak na razie to tylko mącisz i siedzisz nafuczony jak hipopotam

-ja (2013-04-25 09:40:13)

a ja wczoraj widziałem obok BYCOKA naszą mistrzynię i medalistkę olimpijską JUSTYNĘ KOWALCZYK szła w krótkich wzorzystych szortach z rozpuszczonymi włosami. Niczego sobie dziewczyna.Ciekawe na jak długo przyjechała i jakie wywiezie z zabrudzonego Buska wrażenie

-Wiola (2013-04-24 12:53:54)

Przy ulicy Waryńskiego obok dworca zrobiono wysypisko ziemi, wybieranej remontowanego centrum miasta oraz al. Mickiewicza, oprócz ziemi wysypywane są tam śmieci. Korzystając z ciepłych dni zrobiłam sobie wycieczkę w tamtym kierunku. Moim oczom ukazały się - wśród gruzu - wersalki, obudowa po telewizorze, dywan, odzież oraz śmieci po remontowanym mieszkaniu. Jest to wspaniała wizytówka naszego miasta ukazująca się oczom wysiadającym na Dworcu kuracjuszom.

-busko (2013-04-24 09:53:14)

przecież wąsowicz rozwalił Busko teraz się bierze za szpital.stop nie pozwalam

- (2013-04-24 06:37:17)

Urzędasy do mioteł !!! W mieście brud jak cholera, auto zaraz po umyciu jest ukurzone już nie mówiąc co wdychamy wraz z powietrzem ! Syf jak u kiepskiego gospodarza za stajnią...

-IGA (2013-04-23 23:37:52)

Dzisiaj.W Chmielniku wszystkie chodniki i uliczki pozamiatane. W Busku straszny bród np. na Bohaterów Warszawy. Wstydźcie się włodarze. To świadczy o was!!!

-Panie Burmistrzu (2013-04-23 16:46:52)

ulice w mieście są brudne, zaniedbane, z obserwacji widać, że centrum sprząta tylko jedna kobieta, a przecież sąd orzeka prace i skazani na ograniczenie wolności powinni w południe sprzątać miasto, a nie obijać się na wysypisku śmieci, gdzie nikt ich nie widzi

---- (2013-04-23 15:15:51)

No drodzy mieszkańcy dalej wybierajcie na radnych gminy i powiatu te mądre głowy to będzie jeszcze lepiej...

-do poniżej (2013-04-23 14:46:46)

Radny Wąsowicz-czy to ten co zafundował nam rewitalizację i rozpierniczył Byczoka?

- (2013-04-23 11:29:34)

Piach , brud i kurz na ulicach gminnych i powiatowych. To dopiero wizerunek uzdrowiska

-longina (2013-04-23 10:27:11)

A może zlikwidować szpital i zrobić dochodowy parking pietrowy, w końcu połowa ulic pozamykana, remonty .No co dochodowy interes.

- (2013-04-23 08:20:17)

a kto ma pojęcie? Dyrektor Gałuszka, kierownik Lasak i starosta ?

-ach ta ziemia buska (2013-04-23 08:06:51)

Jak oni biedacy się martwią. Wasowicz jako były radny powiatu co zrobił dla dobra szpitala. Nic. Następny strzelecki fachowiec dyrektor. Cało służba zdrowia w Polsce jest pod psem. Trzeba mieć trochę o tym pojęcia.

- (2013-04-22 22:28:31)

Najlepiej to zamknąć to wszystko, staroste rozliczyc i zacząć wszystko na nowo !!

-888 (2013-04-22 22:24:45)

W szpitalu buskim nie ma kto leczyć, na oddziale wewnętrznym w zeszłym tygodniu pracował tylko ordynator i jakiś nowo przyjęty lekarz.Pan ordynator pracował na okrągło tzn. dzien ,noc i znowu dzien ,byc moze i wiecej ale tylko tyle zaobserwowałam. Nalezałby albo zrobic z tym porzadek albo zlikwidowac oddział bo zakrawa to o pomste do nieba.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry