swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Rewitalizacja strefy uzdrowiskowej miasta

Dodane: Kasia Data: 2013-04-15 14:44:25 (czytane: 15146)  Wersja do druku

Buskie uzdrowisko - perła wśród uzdrowisk południowej Polski to chluba województwa świętokrzyskiego. Ponad 50 tys. kuracjuszy rocznie, wysokiej klasy zabiegi i kąpiele siarczkowe mówią same za siebie. Uzdrowisko powstało w 1836 roku, wówczas uruchomiono pierwszy zakład kąpielowy mieszczący się w pięknym budynku Łazienek.

Od tego czasu sława właściwości leczniczych buskiej siarki rosła nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

uzdrowisko1.jpg


Podążając z duchem czasu i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kuracjuszy i mieszkańców kurortu gospodarze miasta noszą się z zamiarem przebudowy jego uzdrowiskowej części. Właśnie rozpoczynają się prace nad koncepcją architektoniczną projektu zagospodarowania obszaru strefy uzdrowiskowej. Plan rewitalizacji zdrojowej części miasta obejmie swym zakresem: odnowę starego parku zdrojowego i niezagospodarowanej części parku położonej pomiędzy ulicą Starkiewicza i Sanatorium „Rafał", a także rewitalizację tzw. „Małpiego gaju" i strumienia „Ciek od Buska". Opracowany zostanie również projekt przebudowy ulic: 1 Maja, Rzewuskiego i Rokosza. W planach jest też pomysł budowy ciągu pieszo-jezdnego łączącego ul. Rzewuskiego z ul. Rokosza. Na terenie nowego parku zdrojowego w myśl koncepcji rozmieszczone zostaną elementy małej architektury.

EHR, fot. PK
źródło: www.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (22)
     

-demoNkra_ta (2013-04-17 21:35:36)

Czy drodzy forumowicze są w stanie przenieść swe postulaty i oczekiwania na grunt praktyczny? Może spróbujmy coś zrobić, podziałać. Konstruktywne pisanie niewiele wniesie :) Pomysły są?

-busko (2013-04-17 20:04:54)

pozdrawiam was jesteście po jednym rozumie mało jesteście biedni i niemocni jak mieszkańcy Buska. ja też i tak do usranej śmierci. Busko gdzie jesteś? gdzie ci miłośnicy Buska żenada hańba i jak tu żyć obecni bogowie jak w tym bajzlu żyć

-Do INWESTOR i GAL (2013-04-17 16:22:51)

Takie komentarze aż miło się czyta. Krótko i na temat. Zgadzam się z Wami w całej rozciągłości. Pozdrawiam!

-inwestor (2013-04-16 18:24:57)

do mia tyś taki durny od urodzenia czy stroisz głupa??nie widzisz że twój Waldek rozbabrał całe miasto a teraz bierze się za uzdrowisko ,Jemu chodzi o hurt i masówkę byle kasę przemielić przy okazji dla siebie i kolesi bo jak przegra wybory to tak zwanej dziesięciny od każdej inwestycji nikt mu już nie odbierze.Paniał czy narysować

-gal (2013-04-16 09:18:33)

Biorą się za remonty bo z nich można przytulić parę groszy, ważne jest aby robić, a nie zrobić dobrze ! ot cała filozofia naszych władz !!! Oni się ustawią, a My hołota dalej będziemy się potykać na chodnikach i jeździć po gównianych drogach !!!

-busko (2013-04-16 09:15:57)

moim zdaniem należy bardzo dokładnie zrewitalizować urzędników w Starostwie,jak również w Urzędzie Miasta,tam już niektóre nazwiska dawno się przedawniły.

-DO DIONIZEGO (2013-04-16 09:09:22)

BUSKO NIE MA DO SIEBIE RYWALA A JUŻ NAPEWNO NIE KRYNICA !!! BUSKO JEST ZMODERNIZOWANE CZYSTE A W KRYNICA TO TYLKO PIJALNIA I NIC PO ZA TYM

- (2013-04-16 09:08:01)

Burmisc łobiecoł rondo to jest rondo. Jaki burmisc takie rondo...

-Aleksa (2013-04-16 09:02:40)

A moim zdaniem to powinni się wreszcie wziąć za buskie ulice..jeździ się tragicznie! A drugie to pożal się Boże to coś zwane rondem na krzyżówce przy szpitalu. Ilekroć muszę nim przejechać to aż mnie skręca.Ludzie kompletnie nie mają wyjeb..że tam jest rondo!

-* (2013-04-15 22:51:52)

proponuję wpisać w google ,, perła uzdrowisk polskich,,. Nic tylko o Busku piszą. . . . . .

-Dionizy Złotopolski (2013-04-15 22:41:43)

Perłą uzdrowisk południowej Polski to jest ale np. Krynica a nie to nędzne Busko.

- (2013-04-15 21:30:35)

Świetnie, ropzieprzcie całe miasto i budujcie od nowa, tylko co to da mieszkańcoam, jakie korzyści?
Dla mnie obojętnie jest czy chodziłem jako bezrobotny lub pracyjący za 1300 PLN po starej Mickiewicza czy będę chodził jako taki sam bezrobotny po nowej Mickiewicza. Ten remont czy rewitalizacja jak to nazywają urxzedasy jest tak potrzebna jak nowe majtki osranej dupie

-aa (2013-04-15 19:58:40)

Czy ktoś z buskich wielkich ludzi przeczytał w słowniku co znaczy rewitalizacja, chyba nie. W Busku rewitalizacja wiąże się z wycinką drzew, bo opał potrzebny do kominka. Następne cztery lipy czekają na wycinkę po sądem.W parku ekipa zielonych z UMIG tnie co popadnie, ostatnio przed rewitalizacją wycieli rokitnik a jakby tal wsadzili choć jedno drzewko, w małpim gaju dużo można pozyskać drewna ale posuchy stoją od kilku lat ale to nie jest drewno liściaste do kominka się nie nadaje.Jak zrobią rewitalizację to buskowiankę będą wynosić na plecach, bo to zakład zabytkowy gdyż znajduje się w strefie A bo lokalizacja zakładów przemysłowych zabroniona. Kuracjusz w strefie A w oczach władz miejskich to intruz, po rewitalizacji wykonanej na podstawie założeń, bez zaordynowania będzie korzystał bezpłatnie z zabiegu " dźwiganie bagażu" z dworca do Rafała, Marconiego czy Włókniarza. Po kolejnej wizji nazwanej rewitalizacją czekają podwyżki podatków bo Unia na utrzymanie grosza nie daje. Jeśli już rewitalizacja w zdroju to należy odbudować obiekty zabytkowe związane z uzdrowiskiem a nie wykorzystywać ich na prowadzenie wątpliwego handlu.A może w ramach rewitalizacji będzie odbudowana druga muszla przy kortach a może powróci do parku zoo !!!

-aa (2013-04-15 19:58:16)

Czy ktoś z buskich wielkich ludzi przeczytał w słowniku co znaczy rewitalizacja, chyba nie. W Busku rewitalizacja wiąże się z wycinką drzew, bo opał potrzebny do kominka. Następne cztery lipy czekają na wycinkę po sądem.W parku ekipa zielonych z UMIG tnie co popadnie, ostatnio przed rewitalizacją wycieli rokitnik a jakby tal wsadzili choć jedno drzewko, w małpim gaju dużo można pozyskać drewna ale posuchy stoją od kilku lat ale to nie jest drewno liściaste do kominka się nie nadaje.Jak zrobią rewitalizację to buskowiankę będą wynosić na plecach, bo to zakład zabytkowy gdyż znajduje się w strefie A bo lokalizacja zakładów przemysłowych zabroniona. Kuracjusz w strefie A w oczach władz miejskich to intruz, po rewitalizacji wykonanej na podstawie założeń, bez zaordynowania będzie korzystał bezpłatnie z zabiegu " dźwiganie bagażu" z dworca do Rafała, Marconiego czy Włókniarza. Po kolejnej wizji nazwanej rewitalizacją czekają podwyżki podatków bo Unia na utrzymanie grosza nie daje. Jeśli już rewitalizacja w zdroju to należy odbudować obiekty zabytkowe związane z uzdrowiskiem a nie wykorzystywać ich na prowadzenie wątpliwego handlu.A może w ramach rewitalizacji będzie odbudowana druga muszla przy kortach a może powróci do parku zoo !!!

- (2013-04-15 18:15:56)

rozgrzebaliscie pare miejsc w busku a konca nie widac a juz bierzecie sie za uzdrowisko nie lapcie paru srok za ogon tylko pokonczcie dokladnie to coscie pozaczynali raz a dokladnie a nie wszystko na odpierdziel gdzie jest jakis nadzor budowlany odpieprzacie fuszerke za fuszerka na zachodzie juz pare firm oraz glow polecialo za ten bajzel od 35 lat pracuje za granica w budownictwie ale takiej fuszerki jak zyje jeszcze nie widzialem

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry