Buskie uzdrowisko - perła wśród uzdrowisk południowej Polski to chluba województwa świętokrzyskiego. Ponad 50 tys. kuracjuszy rocznie, wysokiej klasy zabiegi i kąpiele siarczkowe mówią same za siebie. Uzdrowisko powstało w 1836 roku, wówczas uruchomiono pierwszy zakład kąpielowy mieszczący się w pięknym budynku Łazienek.
Od tego czasu sława właściwości leczniczych buskiej siarki rosła nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.
Podążając z duchem czasu i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kuracjuszy i mieszkańców kurortu gospodarze miasta noszą się z zamiarem przebudowy jego uzdrowiskowej części. Właśnie rozpoczynają się prace nad koncepcją architektoniczną projektu zagospodarowania obszaru strefy uzdrowiskowej. Plan rewitalizacji zdrojowej części miasta obejmie swym zakresem: odnowę starego parku zdrojowego i niezagospodarowanej części parku położonej pomiędzy ulicą Starkiewicza i Sanatorium „Rafał", a także rewitalizację tzw. „Małpiego gaju" i strumienia „Ciek od Buska". Opracowany zostanie również projekt przebudowy ulic: 1 Maja, Rzewuskiego i Rokosza. W planach jest też pomysł budowy ciągu pieszo-jezdnego łączącego ul. Rzewuskiego z ul. Rokosza. Na terenie nowego parku zdrojowego w myśl koncepcji rozmieszczone zostaną elementy małej architektury.
EHR, fot. PK
źródło: www.busko.pl