Dodane: Kasia Data: 2013-06-20 18:50:05 (czytane: 56694) 
Zjazd Absolwentów towarzyszący jubileuszowi 95 lecia buskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki (przed II Wojną im. Józefa Piłsudskiego) już niebawem. Jego uroczyste otwarcie nastąpi już za kilkadziesiąt godzin w plenerowej scenerii - w piątek, 21 czerwca 2013 r., o 18:00, na placu przed nowym budynkiem szkoły.
Piątek 21 czerwca 2013r.
15.00 - Rozgrywki sportowe (prosimy o zabranie strojów sportowych),
18.00 - Uroczyste otwarcie Zjazdu Absolwentów,
19.00 - Występy artystyczne, ognisko, ogródki gastronomiczne.
Po oficjalnej, rozpocznie się artystyczna część pierwszego wieczoru Zjazdowego. Zainaugurują ją młodzi absolwenci ogólniaka. Na profesjonalnej scenie wystąpią soliści i zespoły. Po nich „zabłysną” gwiazdy - Wolna Grupa Bukowina i Barbara Stępniak-Wilk
Zespół WGB to muzyczna wizytówka buskiego ogólniaka. Jej założycielem i liderem był uczeń LO, poeta, pieśniarz Wojtek Belon, a vocalem „od zawsze” urocza a’BZ’LO’wentka Grażyna Kulawik.

Lublinianka z urodzenia, krakowianka z wyboru, Basia Stępniak-Wilk to
zjawiskowa poetka, kompozytorka i wykonawczyni poezji śpiewanej. Jest
laureatką m.in. Grand Prix Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA (1998) i I
miejsca na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1995). Od lat
związana jest z krakowskim kabaretem Loch Camelot, wcześniej występowała
też w Piwnicy pod Baranami.

Trzecią prezentacją
artystyczną piątkowego wieczoru będzie występ Jerzego Wątroby, którego
pasją „od zawsze” jest śpiewanie. Na co dzień, od kilkunastu lat pan
Jerzy Wątroba prezesuje Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.
Wolne chwile poświęca swej pasji. W czasach szkolnych chętnie angażował
się we wszelkiego rodzaju akademie. Działał w Ognisku Muzycznym. W
wojsku należał do zespołu wojskowego, gdzie występował jako solista, w
kwartecie oraz w chórze. Był jednym z założycieli zespołu wokalnego
Wiarusy, działającego przy Lidze Obrony Kraju w Starachowicach. Sam
zresztą do niedawna w nim śpiewał. Swojego ulubionego repertuaru nie ma,
ale przyznaje, że nie lubi piosenek, które nie mają melodii. Chętnie
wykonuje piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Ma na swoim koncie
dwie płyty!
Sponsorami, dzięki którym zagra i zaśpiewa,
kultowa w środowisku absolwentów buskiego ogólniaka, Wolna Grupa
Bukowina są buski czterogwiazdkowy Słoneczny Zdrój Hotel Medical
Spa&Wellness i Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.
Sponsorem recitalu Basi Stępniak-Wilk jest Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju.
11.00 - Msza Święta w Kościele NMP w Busku-Zdroju,
19.00 - Rozpoczęcie balu zjazdowego.
Niedziela 23 czerwca 2013r.
12.00 - Symboliczne zakończenie Zjazdu Absolwentów.
Istnieje możliwość skorzystania z bazy noclegowej internatu po telefonicznym dokonaniu rezerwacji. Koszt noclegu z całodziennym wyżywieniem - 60 zł., płatne przy zakwaterowaniu.
Serdecznie zapraszamy.
Kontakt:
tel.: 41 378 3653 (sekretariat)
tel.: 41 378 3547 (internat) - rezerwacja noclegu
e-mail: lobusko@poczta.onet.pl
Uwaga!!
Ze względu na dużą liczbę absolwentów, trudności z pozyskiwaniem aktualnych adresów, a także z przyczyn ekonomicznych - organizatorzy rezygnują z wysyłania imiennych zaproszeń.
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (53) |
-do poniżej (2013-06-24 12:43:31)
admin tego portalu, człowiek w sprawach prawa prasowaego raczej niekompetenty tnie teksty wg własnego widzimisie. mimo ,że się profilaktycznie zabezpieczył iz redacja nie odpowiada za treśc komentarzy
I jeśli tnie ewidentne wulgaryzmy, pomówienia, obelgi itp to jest to jego obowiązkiem. W sprawach trudniejszych
może zwrócić się do prokuratury itp. Tak się dzieje na innych portalach
Natomiast fatalną praktyką redakcji jest usuwanie tekstów nie zawierających wymienionych inwektyw. pomówien czy wulgaryzmów.Teksty takie są usuwane z powódów , jak sądzę , merkantylnych czyli jeśli krytykowany jest np potencjalnym reklamodawcą czyli ,,kasa misiu kasa,, taki może być na buskim portalu raczej poza krytyka. Inna paskudną formą jest zablokowanie jakichkolwiek komentarzy poprzez dopisek że tekst jest sponsorowany. I tak z obszaru krytyki, jedna osoba , wyłącza znaczne sfery życia publicznego
Niedawno krytycznie wyrażono się tutaj o nazwie marketingowej sanatorium wojskowego, sprowadzonej do tzw skrótowca brzmiącego ,, wszur,, Kilkukrotne próby zwrócenia uwagi że tego typu nazewnictwo jest błędne, nieestetyczne, fatalne marketingowo, każdy taki tekst natychmiast był usuwanyMożna przypuszczać że albo redakcja ma z wszurem jakieś kontakty np rodzinno-pracowanicze, albo wszur daje ogłoszenia, albo, to najpewniejsze, redakcja nie ma bladego pojęcia o nazewnictwie marek itp
- (2013-06-24 12:28:59)
Jaki burmistrz taki dyrektor, brak podstawowych elementów kultury,wychowania i niski poziom wykształcenia .
-paragraf na wolność wypowiedzi? (2013-06-24 11:38:56)
jak życzycie wprost na tym forum śmierci konkretnym osobom, to wtedy jest dobrze?
Jak niecenzuralnie obrzucacie błotem interlokutorów z forum i admin to "sprząta" to jest krzyk o cenzurze.
To jak z tą wolnością?
Jednym wolno, a innym nie?
-olo (2013-06-24 11:38:33)
Jeśli takie teksty padały jak sie tu cytuję, to moje gratulacje buskim samorządowcom i ich centrum. Policja nie zainterweniowała , bo , tak sądzę, nikt jej nie zawiadomił a sama z własnej inicjatywy to najwyżej po flaszkę lub comiesięczne pobory może pójść.
Mija odpowiedni czas aby dyrektor nowowybrany BSCK przedstawił swój pomysł na działanie tej placówki. Po to aby mieszkańcy moglę się w tej sprawie wypowiedzieć. Pewnie nie przedstawi, bo nikt go do tego nie zmusi a tymbardziej ,,ciemny narodek,,
-jak to jest? (2013-06-24 10:08:48)
Jak to jest, że w kraju, w którym jest zakaz spożywania w miejscach publicznych nawet śladowych ilości nisko%owych napojów, można w biały dzień, pod szyldem Domu Kultury, przez megafony sypać wulgaryzmami (cytując za (2013-06-24 02:21:09)):
Co wy ludzie k....a popier....cie po alejkach, chodzcie kur...a na koncert.
Chodżcie ludzie do H....ja.
Naje...ny chodzę, naje...ny model.
Dalej, dalej napier....am jak meksykańska fala.
Większość się bawi zaje.....cie.
Busko się bawi zaje......cie.
czy to normalne?
czy aby pieniądze na ten ''KONCERT'' nie poszły z miejskiej kasy?
czy na to nie ma § paragrafu?
--Do szoka: ciekawe jak się do tego odniesie burmistrz? (2013-06-24 09:54:53)
nooo, ktoś pod szyldem BUSKIEGO SAMORZĄDOWEGO CENTRUM KULTURY zaserwował kuracjuszom i mieszkańcom kawał ''KÓLTÓRY''!
To ma się rozumieć było takie preludium Festiwalu Jamroz?
Mega promocja panie burmistrzu! brawo!
-Do szoka (2013-06-24 02:21:09)
Delikatnie jesteś zniesmaczony koncertem sobotnim na "letniej scenie", czemu nie napiszesz dosadnie jak było?????
Żeby taki poziom artystyczny zafundować buszczanom i kuracjuszom, a szczególnie młodzieży, która już ma "kanikułe"- trzeba było wymienić dyrektora BSCK.
A co do koncertu, treści były takie:
Co wy ludzie k....a popier....cie po alejkach, chodzcie kur...a na koncert.
Chodżcie ludzie do H....ja.
Naje...ny chodzę, naje...ny model.
Dalej, dalej napier....am jak meksykańska fala.
Większość się bawi zaje.....cie.
Busko się bawi zaje......cie.
Koncert nadawany był na tak niskich decybelach, że aż dziwne, że służby policyjne nie reagowały.
Pojawiały się grupki ciekawskiej młodzież nawoływane do zabawy przez ryczącego jak zarzynany bawół i przeklinającego ...artyzde...solizde.
KTO DO TAKIEGO SZALEŃSTWA DOPUŚCIŁ???????
- (2013-06-23 22:31:14)
Jakie trudności z pozyskaniem adresów, bzdura,lenistwo i brak chęci poinformowania absolwentów o zjeździe.Organizacja na żenująco niskim poziomie. Wstyd panie dyrektorze !!!
-dlaczego szok? (2013-06-23 21:50:21)
przecież użytkownicy tego forum ciągle dopominają się o wolność wypowiedzi, walczą z każdym przejawem cenzury.
Artysta tym bardziej ma prawo do wolnej wypowiedzi, jeżeli nikomu nie ubliża.
p.s. chyba nie równolegle, bo jedno to piątek, a drugie to sobota.
-matura 95 (2013-06-23 18:46:30)
Wszystkich maturzystow z roku 1995 zainteresowanych spotkaniem z okazji 20 rocznicy (to juz za 2 lata) prosze o kontakt na: matura-1995@tlen.pl
-do: szok?a - jaki organizator taka kultura (2013-06-23 11:43:13)
...
-szok ? (2013-06-22 23:27:30)
bardzo ciekawy koncert odbył się równolegle na scenie letniej BSCK. Cały słownik wulgaryzmów i widownia - dzieciaki. Bardzo ciekawa, nowa inicjatywa, nowa kultura - gratulacje dla kulturotwórców !
- (2013-06-22 17:20:31)
a moze lepiej by bylo zzamiast zajetej grupy bukowina lady pank wiecej osub by bylo nawet ja sam
-Do Pana Kruka (2013-06-21 17:35:54)
panie Kruk jak Pan robisz zdjęcia z ukrycia ludziom to Pan się najpierw spytaj czy oni tego sobie życzą ok?
Nie mówię tu o zjezdzie ale o innych imprezach, nie jestesmy posłami i innymi osobami publicznymi więc ostroznie, zwłaszcza z publikacjami
-d (2013-06-20 17:38:36)
A jak dzisiaj wygląda sytuacja w liceum ? Orientuje się może ktoś, czy mądrzy ludzie wychowują naszą młodzież?
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.