swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Konferencja w buskim szpitalu - (video)

Dodane: Kasia Data: 2013-03-24 10:59:13 (czytane: 23766)  Wersja do druku

Prawie półtorej godziny trwała konferencja prasowa, którą dyrekcja buskiego szpitala zorganizowała w środę 20 marca. W naszej telewizji internetowej Ponidzie.TV dostępna jest relacja video z całej konferencji.

W spotkaniu wzięli udział starosta buski Jerzy Kolarz, dyrektor ZOZ Grzegorz Gałuszka, kierownik działu organizacyjno-prawnego szpitala Grzegorz Lasak, zastępca dyrektora do spraw finansowych Zbigniew Pietraszewski, a także radni powiatowi Wiesław Marzec oraz Roman Duda przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Opieki Społecznej i Polityki Prorodzinnej.

Dyrektor Gałuszka na wstępie przeczytał oświadczenie, w którym odniósł się do listu otwartego skierowanego do Zarządu Powiatu Buskiego oraz starosty, zamieszczonego na portalu busko.com.pl. Dyrektor zaznaczył, że sytuacja finansowa szpitala w czasie, gdy nowy dyrektor objął stanowisko, była tragiczna. Teraz, jak się wyraził dyrektor nie jest najgorzej.

 szpital_busko1.jpg

Dyrektor Gałuszka podczas konferencji podkreślał, że nie pozwoli psuć dobrego imienia szpitala i swoich pracowników. "Nieprawdą jest, że pacjenci nie chcą się leczyć w naszym szpitalu" - mówił dyrektor. "Troska o dobro pacjenta to nasz cel" - przekonywał. Starosta buski podkreślał, że przez wiele lat nikt nie odważył się podjąć otwarcia oddziału geriatrycznego, tylko dyrektor buskiego szpitala zaryzykował i oddział powstał. Starosta podkreślił, że oddział został zawieszony, nie zlikwidowany i ruszy prawdopodobnie w kwietniu.

 szpital_busko5.jpg

Sprawy finansowe szpitala przedstawił Zbigniew Pietraszewski, który poruszył m.in. sprawę amortyzacji, zobowiązań finansowych szpitala. Mówił, że tegoroczny kontrakt jest najwyższy w historii szpitala i wynosi 44 miliony. Podczas konferencji została poruszona m.in. sprawa nierozpisania konkursu na stanowisko dyrektora szpitala oraz czasu, jaki dyrektor Gałuszka poświęca na pracę w buskiej lecznicy.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (84)
     

-jan (2013-03-21 18:18:30 - IP: ***.248.62.3)

do niżej, poradnie są pełne bo nie każdy siedzi na dobrze opłacanym stołku co dla niektórych jest to normalne jak nie w umig to szpital, nie każdego stać na prywatne wizyty lub dojazdy do innych poradni jeżeli na utrzymaniu jest rodzina

- (2013-03-21 18:02:43 - IP: ***.181.138.238)

i znowu te złośliwe uwagi....jesli pacjenci wybierają Chmielnik i Pińczów to dlaczego poradnie w buskim szpitalu są pełne?garstka żałosnych pismaków,,,też nie jestem zwolennikiem PSL-u ale troche niektórzy przesadzają...

-Do Pawła K. (2013-03-21 17:26:57 - IP: ***150.216.84)

Przybliżyłbyś co nieco. kiedy to było i jak wyglądała ta draka...

-TVN (2013-03-21 17:16:08 - IP: ***109.88.87)

jeszcze bardziej!!!!

-RZECZPOSPOLITA (2013-03-21 17:14:39 - IP: ***109.88.87)

to przeciez ten sam rezim.nic nowego nie powiedza, bo sa na uslugach!!

-ja (2013-03-21 16:34:22 - IP: ***185.54.28)

jeden drugiego kryje ,trzeba w samym szpitalu obserwatora który porozmawiałby z pacjętami , pielęgniarkami , lekarzami i naoisał raport

- (2013-03-21 16:31:04 - IP: ***.43.15.243)

A może TVN przyjedzie?? Niech się wytłumaczą PSL-ki przed całą Polską.
zawsze mówiłem "chłop ze wsi wyjdzie wieś z chłopa nigdy".

-Emeryt (2013-03-21 16:27:21 - IP: ***.8.220.207)

Gałuszka - gatunek paproci wodnej z rodziny łapówkowatych. Roślina porasta brzegi bagien oraz śmietników.

-Paweł Kulikowski (2013-03-21 16:22:26 - IP: ***.8.220.207)

az dziwne,że w środku dnia byli trzeźwi zwłaszcza ta chytra wąsata Baba z Solca co usiadła na rogu aby leczyć kaca w bliskim sąsiedztwie wód mineralnych.
Szkoda, że nie było Was w Malinowym Zdroju - gdzie Krzepki Grzegorz z Tokarni zwany również Skansenmenem wszczął drakę aż go wyrzucili z lokalu.

-Piotr Mulik (2013-03-21 16:15:24 - IP: ***.8.220.207)

News z ostatniej chwili - ktoś z Buska zadzwonił do Rzeczpospolitej i ma powstać artykuł o szpitalu Buskim.

-DRAGON (2013-03-21 15:46:47 - IP: ***30.99.74)

Gdy się dysponuje baranim PSL-owskim łbem można być dyrektorem szpitala, którego już od dawna nie ma i można ten fakt firmować nazwiskiem Kolarza bez żadnej szkody dla partii obrotowej obrotnych patałachów. Oddział geriatryczny Szanowni Państwo został zawieszony tylko że panowie na zdjęciach nie dodali, że bezterminowo, bo jeszcze o tym nie wiedzą więc się teraz dowiedzą. Otóż obrotne patałachy z PSL-u zrobili skok na kasę, który być może będzie początkiem ich końca ale nie przewidzieli tego o czym wszyscy z ulicy wiedzą, że w Polsce brakuje lekarzy specjalistów i będzie ciągły problem z utrzymaniem tego oddziału. W Polsce na 1000 osób przypada jedynie 2 lekarzy, a w przypadku geriatrii jest w tym względzie jeszcze gorzej !!! Wobec tego z sarkazmem dodam, że dla ratowania sytuacji należy wystroić LASAKA w biały kitel i czerwoną kamizelkę odblaskową, by rozpoczął leczenie ludzi a w czasie wolnym inkasował z parkingu.I to jest pomysł panie Kolarz - niech pan zapamięta jedno, że parkingowi, obwoźni handlarze czy spece od kwiatków w klombach miejskich powinni trafić pod krowi ogón a nie do zarządzania buską lecznicą.

-Kamil (2013-03-21 15:33:00 - IP: ***19.244.42)

Wszyscy dużo mówią tylko jeden radny odważył sie coś zrobić.I tak wiadomo z góry że z układem nie wygra

- (2013-03-21 14:53:13 - IP: ***29.254.225)

A transmisję z otwarcia biura poselskiego pani Senyszyn można oglądnąć w każdej chwili. Jak się chce to można.

-- al (2013-03-21 14:25:56 - IP: ***191.128.21)

Jeśli jest tak wspaniale ,jak twierdzi pan Starosta i pan dyrektor to dlaczego pacjenci z naszego terenu wybierają Chmielnik a nie Busko????

- (2013-03-21 14:21:34 - IP: ***29.254.225)

o ile transmisję obrad rady miasta można oglądać bez problemu, o tyle retransmisji konferencji nie da się oglądać

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry