swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Konferencja w buskim szpitalu - (video)

Dodane: Kasia Data: 2013-03-24 10:59:13 (czytane: 23765)  Wersja do druku

Prawie półtorej godziny trwała konferencja prasowa, którą dyrekcja buskiego szpitala zorganizowała w środę 20 marca. W naszej telewizji internetowej Ponidzie.TV dostępna jest relacja video z całej konferencji.

W spotkaniu wzięli udział starosta buski Jerzy Kolarz, dyrektor ZOZ Grzegorz Gałuszka, kierownik działu organizacyjno-prawnego szpitala Grzegorz Lasak, zastępca dyrektora do spraw finansowych Zbigniew Pietraszewski, a także radni powiatowi Wiesław Marzec oraz Roman Duda przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Opieki Społecznej i Polityki Prorodzinnej.

Dyrektor Gałuszka na wstępie przeczytał oświadczenie, w którym odniósł się do listu otwartego skierowanego do Zarządu Powiatu Buskiego oraz starosty, zamieszczonego na portalu busko.com.pl. Dyrektor zaznaczył, że sytuacja finansowa szpitala w czasie, gdy nowy dyrektor objął stanowisko, była tragiczna. Teraz, jak się wyraził dyrektor nie jest najgorzej.

 szpital_busko1.jpg

Dyrektor Gałuszka podczas konferencji podkreślał, że nie pozwoli psuć dobrego imienia szpitala i swoich pracowników. "Nieprawdą jest, że pacjenci nie chcą się leczyć w naszym szpitalu" - mówił dyrektor. "Troska o dobro pacjenta to nasz cel" - przekonywał. Starosta buski podkreślał, że przez wiele lat nikt nie odważył się podjąć otwarcia oddziału geriatrycznego, tylko dyrektor buskiego szpitala zaryzykował i oddział powstał. Starosta podkreślił, że oddział został zawieszony, nie zlikwidowany i ruszy prawdopodobnie w kwietniu.

 szpital_busko5.jpg

Sprawy finansowe szpitala przedstawił Zbigniew Pietraszewski, który poruszył m.in. sprawę amortyzacji, zobowiązań finansowych szpitala. Mówił, że tegoroczny kontrakt jest najwyższy w historii szpitala i wynosi 44 miliony. Podczas konferencji została poruszona m.in. sprawa nierozpisania konkursu na stanowisko dyrektora szpitala oraz czasu, jaki dyrektor Gałuszka poświęca na pracę w buskiej lecznicy.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (84)
     

- (2013-03-22 13:55:42 - IP: ***.43.20.127)

Ciekawe jest to ze nikt nie widział układzików ZB z Strzeleckim w składzie za ich panowania w gminie.
Robili co chcieli obstawiali stanowiska kim chcieli nieważne syn synowa itd.nikt juz nie pamieta tych czasów?Przeciez w sumie nic się nie zmieniło tylko opcja polityczna i tyle.Byli sa inni taka kolej rzeczy.
Fakt jest taki ze nic nie udowodnił a jak dla mnie się ośmieszył bo słyszał, nawet cos widział liscik napisał ale nie potwierdziło się.
Ale jak idzie sia na spotkanie rady powiatu tylko po to aby zaliczyc dietkę i głosować wstrzymująco bez znaczenia o zasadności wniosku co zostało oficjalnie powiedziane to za co gosc bierze pieniądze?????

-Kuchnia pełna niespodzianek (2013-03-22 13:03:28 - IP: ***.8.220.207)

Gałuszki
ałuszki wegierskie:
1/2 kg maki
1 jajko
woda (do pol szklanki)
wyrobic mikserem na gladka, dosc zwarta mase, wrzucac na osolony wrzatek z
dodatkiem 1 lyzeczki smalcu za pomoca sita do galuszek lub wylozyc ciasto na
deske i nozem odkrawac drobne kawalki wprost do garnka z wrzatkiem.

-Paweł Kulikowski (2013-03-22 12:57:05 - IP: ***.8.220.207)

Draka:31.12.2011 r

-??? (2013-03-22 07:34:46 - IP: ***.43.21.108)

www.kielce.gazeta.pl/kielce - artykul o buskim szpitalu Gorka

Kolejny szpital zarządzany przez PSL i ludzi Marszałka.
LUDZIE jak długo jeszcze wytrzymamy ????

- (2013-03-22 07:15:42 - IP: ***.116.213.167)

Prawda jest taka że 90 % ludności popiera tego strzeleckiego bo każdy wie jak jest i tego nikomu nie trzeba mówić bo prawda zawsze wychodzi sama i każdy ma opnie na temat psl i szpitala wmawiac to mozecie innym ze jest dobrze jak jest zle

-Hola, Hola (2013-03-22 00:15:00 - IP: ***.183.149.225)

A jeśli marszałek-kolega Grzegorza G. wykonał telefon do starosty i umieścił swoje kolegę GG w szpitalu na stanowisku dyrektora, a jeśli radny aptekarz uczy w szkółce dyrektora, a jeśli Grzegorz L. służy wiernie i staroście i dyrektorowi a jeśli dyrektor Pietraszewki doprowadził do zatrudnienia swojej żony i jej koleżanek w szpitalnym laboratorium a syna po stosunkach międzynarodowych zatrudniono na dziwnym stanowisku administracyjnym to co mamy? Mamy towarzystwo wzajemnej adoracji. Zgrane, i krzyczące jednym głosem: Biją naszych!!! Brawo p. Strzelecki. Nie daj się pan zakrzyczeć. Mieli wcześniej pytania, mogli się przygotować. W szpitalu dzieją się rzeczy o których ludzie na mieście mówią. Nie musimy wierzyć w ich tłumaczenia. Ktoś tu napisał o powiadomieniu mediów zewnętrznych. I to jest dobry pomysł. W tym grajdole ręka rękę. Powiadomić media ogólnopolskie, niech to ktoś obiektywny prześwietli i wyjaśni! Popieram.

-xyz do radnego Strzeleckiego (2013-03-21 23:24:02 - IP: ***.117.241.143)

I co pan na to panie radny.
Okazuje się ze zwszystkie pana zarzuty nie mają pokrycia w rzeczywistosci tak wynika ze spotkania.
Chyba juz czas aby zajął się pan tym czym powinien czyli uczeniem dzieci w szkole a nie polityką a juz napewno nie nadzorowaniem czegokolwiek bo to za wysokie progi jak dla szanownego pana. Jak widac spowodował pan niemałe zamieszanie i niepotrzebną nerwowosc wsród mieszkańców.
Co pan zamierzał osiągnąc tym posunieciem i czy jest pan zadowolony z efektów koncowych.
Napewno pan czyta forum moze pan odpowie.

- (2013-03-21 22:49:43 - IP: ***9.127.43)

A co tam robi dr Duda ? Czyżby się zapisał do PSL-u?

-Czyżby TV... (2013-03-21 20:48:19 - IP: ***150.216.84)

... Phenian ?

- (2013-03-21 20:17:53 - IP: ***9.129.150)

co ten kolarz wygaduje glupoty znawca wszystkich dziedzin od strazy po szpital niech powiedza ile kosztuje dzienny pobyt na geriati a ile na internie.otwierajac geriatie uszczuplil interne i to wielki sukces.Panie kolarz co jest na plucnym jak jest a jakie wymogi odnosnie personelu lekarskiego.To w koncu ile jest dyrektorow,glowny d/s medycznych,d/s finansowych,d/s pielegniarstwa ludzie za czasow skrzypka byl jeden zastępca niech nam cala ta ekipa nie robi wody zmozgu,a co z chirurgia o jakich osiagnieciach mowi galuszko dlaczego klamie bylem radnym kiedy odchodzil skrzypek i dlugu nie bylo chyba ten pan zle liczy uzdrowieniem szpitala jest prokurator i jeszcze jedno ile osob za swojej kadencji zatrudnil obecny dyrektor.ile ludzi pracowalo za skrzypka a ile obecnie

- (2013-03-21 19:42:54 - IP: ***109.204.89)

ludzie na mieście mówią (pewnie to plotki),że radny aptekarz dorabia zajęciami u dyrektora dziekana w niedzielnej kieleckiej szkółce. I od tego czasu jest za, a kiedyś był przeciw.

- (2013-03-21 19:38:45 - IP: ***.116.213.167)

przypomina mi to oślą ławkę ze szkoły:)

-gość (2013-03-21 19:29:40 - IP: ***109.204.89)

retransmisja udostępniona nie będzie zapewne z powodu,że pojawiłoby się zbyt wiele niepochlebnych komentarzy.Mając możliwość odtworzenia paplaniny można by wyłapać nieścisłości i lapsusy. A co powiedzieli o nierozpisywaniu konkursu i wyborze obecnego dyrektorka?
Ale miny ponure na zdjęciu są.jacy są przejęci troską o dobro szpitala.

-Kiedy będzie ta transmisja (2013-03-21 18:55:27 - IP: ***150.216.84)

bo nie możemy się doczekać....

-oo7 (2013-03-21 18:38:18 - IP: ***185.62.103)

W buskim szpitalu jeszcze nie było tak nieudolnego dyrektora jakim jest obecny dyr Gałuszka.Położył szpital na łopatki juz w pierwszym roku swojego urzędowania.Jego niektóre decyzje są całokowicie pozbawione logiki, np umieszczenie poradni ortopedycznej pierwszym na piętrze. Za wygodnie było pacjentom jak była na parterze? Otwarcie oddziału kardiologii w czasie gdy taki sam oddział działał juz w Pińczowie i gdy było wiadomo że Busko nie dostanie kontraktu z NFZ i otwarcie odziału geriatrii to chyba najlepsze "kwiatki" w para działalności dyrektora.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry